+10 до ефективності: які IT-рішення використовує український бізнес під час війни

28 Вересня 2022

Від початку повномасштабної війни в Україні бізнес намагається адаптуватися до нових умов, аби продовжувати функціонувати та підтримувати економіку країни. Багатьом підприємцям у цьому допомагають ІТ-рішення. Banker.ua зібрав кілька прикладів того, як технології всіляко допомагають українському бізнесу із різних сфер працювати більш ефективно.

Головний Telegram-канал банкірів

Автоматизація процесів та CRM

Аби український бізнес, а особливо, неприбутковий, міг працювати ефективніше у цей складний період, важливо почати автоматизувати більшість процесів. Для цього в Україні існують спеціальні платформи. Наприклад, ІТ-компанія Creatio є постачальником єдиної платформи для автоматизації бізнес-процесів та CRM за допомогою low-code/no-code-технологій, відкритій кастомізації, великій кількості готових рішень для швидкого розширення платформи.

З  її інструментами можна створювати різні інтерфейси без обмежень і без жодного рядка коду, швидко компонувати функціональність із готових модулів і шаблонів, а також зручно автоматизувати всі важливі бізнес-процеси.

Наразі Creatio став діджитал-інструментом для тисяч великих та середніх бізнесів у понад 110 країнах світу. В Україні бізнес-ідеї та проєкти на платформі Creatio реалізують компанії Multiplex, ОТП Банк, Ajax Systems, Укртелеком, Intertop, Датагруп та інші.

Які інструменти можуть використовувати підприємці?

  • Відкриту no-code-платформу для автоматизації процесів та створення власних IT-рішень;
  • Комплексну платформу для автоматизації процесів продажів у компаніях будь-якого розміру та моделі бізнесу;
  • Гнучку платформу для автоматизації маркетингових кампаній та процесів роботи з лідами;
  • Омніканальну платформу для автоматизації внутрішнього та зовнішнього сервісу, яка дозволяє організувати взаємодію клієнтів, партнерів та співробітників на єдиній low-code/no-code-платформі.

Загалом послугами платформи вже скористалися понад 50 українських компаній. Важливим є те, що вони обрали український продукт як заміну російському програмному забезпеченню.

Відомо, що серед нових клієнтів компанії є UGPS (Ukrainian Green Packaging Solutions), Університет Короля Данила, «Вчасно» (Evo Company).

Систематизована робота з файлами

Впорядковувати та оптимізувати роботу з файлами різних форматів наразі можливо завдяки одному додатку, яким користуються, до речі, вже 15 млн людей у світі. Documents — це iOS-додаток української ІТ-компанії Readdle, який підвищує продуктивність та допомагає оптимізувати робочі процеси як звичайних користувачів, так і бізнесу.

Ключовими продуктами компанії є такі iOS-додатки, як PDF Expert, Spark, Calendars, Scanner Pro та B2B-рішення Fluix. Їх завантажили вже майже 200 млн користувачів по всьому світу. Але Documents є найпопулярнішим рішенням компанії.

Сьогодні існує багато додатків для роботи з файлами, але часто їхня якість залишає бажати кращого. Documents — це super-app, який поєднує багато різних функціональностей.

Це продукт для тих, хто з iPhone чи iPad бажає отримати максимум, на який вони спроможні.

Додаток пропонує доступ до таких функціональностей:

  • Файловий менеджер
  • Браузер
  • Аудіоплеєр
  • Відеоплеєр
  • Фотобібліотека
  • PDF Редактор
  • Хмарні сервіси.

Рішення розкриває весь потенціал гаджетів Apple, оскільки з Documents вони стають такою ультимативною машиною для продуктивної роботи.

Безпілотники в агробізнесі

Останніми роками діджиталізується все, і навіть агро-бізнес. Технології допомагають аграрному сектору працювати ефективніше, а під час бойових дій у країні це особливо важливо. За деякими оцінками, хайтек може збільшити агроринок України уп’ятеро. Мова йде про штучний інтелект, Big Data , хмарні технології, біотехнології та дрони.

Щодо останніх, то впроваджувати безпілотні технології українським аграріям допомагає, наприкад, компанія Drone UA.

Безпілотники дозволяють за хвилини отримувати дані про стан засіяних полів, скласти детальні карти, оцінити здоров’я рослин, розпилювати захисні речовини на рослини, спланувати подальші дії тощо.

Яким чином дрони допомагають агробізнесу економити та заробляти більше?

  • Якщо розпилювати засоби захисту рослин дронами-обприскувачами замість класичних самохідних та причіпних обприскувачів, то це забезпечує 95% економії пального, 90% – води, до 30% – пестицидів.
  • Крім того, повітряні дрони-обприскувачі при внесенні пестицидів абсолютно не пошкоджують рослини, тобто не травмують їх, не витоптують та не пошкоджують верхівки. Це забезпечує додатково ще 10% урожаю.

За даними Drone UA, цьогоріч вдалося зафіксувати приголомшливі результати: якщо у 2021 році для обробки поля підприємство використало 650 л пального, то навесні 2022 року, вокористовуючи для цієї ж роботи дрони, пішло всього 12 л на поле.

У грошах це виглядає приблизно так: наприклад, дрони допомагають отримати додатково до 10% врожаю у виробництві соняшникової олії, тож при експорті олії у $6,9 млрд це  плюс $690 млн (з однієї культури).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: