Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Таке різне кредитування: як банки продовжують повертатися в цей сегмент
Кредитування наразі залишається все ще спірним та складним напрямом для банків України, але більшість гравців все одно потроху повертаються у цей сегмент. Banker.ua продовжує моніторити ринок кредитних послуг, зібравши ключові зміни за місяць.
ТАСКОМБАНК наразі планує активніше відновлювати кредитні ліміти тим клієнтам, які успішно вийшли з кредитних канікул і далі мають намір користуватися кредитними картками.
Крім того, за словами заступник голови правління ТАСКОМБАНКУ Артура Муравицького, на балансі банку є декілька проєктів стосовно партнерства з торговими мережами. Зараз відновлюється співпраця з Ельдорадо, SportLife. Ці проєкти ведуть sportbank і КредитМаркет, які займаються споживчим кредитуванням. Також є плани щодо відновлення із іншими гравцями ринку.
Наразі в банку можна взяти кредит за програмою «Зручна готівка Максимум». Фінустанова видає суму від 1 тис. грн. до 30 тис. грн. на термін від 6 і аж до 60 місяців. При цьому процентна ставка за кредитом становить 0,01% річних без додаткових комісій. Крім того, тут не потрібна застава та поручителі.
УКРГАЗБАНК пропонує овердрафт на «Еко-кредитку». Сума ліміту складає від 1000 грн до 300 000 грн. Строк кредитування – 12 місяців з автоматичною пролонгацією. Відсоткова ставка протягом пільгового періоду складає 0,00001%, після завершення грейс-періоду, який складає 70 днів, – 43% річних.
Крім того, минулого місяця банк відновив надання кредитів на придбання автомобілів: нових, електро- та автівок з пробігом. При цьому власний внесок складає 30%, строк кредитування – до 7 років зі ставкою від 0,01% річних у гривні і без разової комісії, а сума кредиту – до 2,5 млн грн.
ПРАВЕКС БАНК працює наразі над поверненням розстрочок. За словами директора з розвитку роздрібного бізнесу ПРАВЕКС БАНКУ Володимира Чорненького, ключові гравці ринку вже активно повертаються в цей сегмент. Фінустанова наразі планує відновити пункти видачі кредитів безпосередньо в торгових мережах Ельдорадо, Фокстрот та іншіх магазинах.
Ощадбанк першим серед найбільших банків відновив іпотечне кредитування. З 29 липня клієнтам доступні такі програми:
- «Звісно, зручно». В рамках програми можна придбати у кредит нерухомість на вторинному ринку за ставкою від 14,5%.
- «Споживчий кредит під іпотеку» підійде для тих, хто розглядає варіанти покупки житла від забудовника, але запропоновані ним умови не влаштовують. У такому випадку можна скористатись споживчим кредитом, зокрема на купівлю омріяної нерухомості на первинному ринку під заставу вторинного житла.
Також можна взяти кредит на власні потреби – на ремонт у квартирі, придбання нових меблів тощо. - Державна програма «Доступна іпотека 7%» дає можливість придбати житло у кредит за рекордно низькою ставкою 7%. У програмі можуть брати участь громадяни України, які відповідають вимогам програми.
Максимальний строк користування кредитом за оновленими іпотечними програмами Ощаду – 20 років. Перший внесок становить від 30% для клієнтів, що отримують заробітну плату через Ощадбанк, і 40% для всіх інших клієнтів.
Monobank вирішив повернути відсоткову ставку за кредитами, яка діяла до війни. З 1 серпня він скасував пільгові тарифи на обслуговування кредитних продуктів. Наразі діють стандартні умови:
3,1% на місяць за карткою (нараховується на максимальну заборгованість на день, за умови непогашення заборгованості в повному обсязі в пільговий період, за кожний день з моменту виникнення заборгованості);- 1,9% на місяць за Розстрочкою та Кредитом готівкою (на кредиті, відкриті до 1 серпня, пільговий тариф збережеться до кінця дії договору);
- умови щодо пільгового періоду (до 62 днів) залишаться незмінними.
У Банку Кредит Дніпро повідомили про те, що зараз ведуть перемовини з однією великою мережею стосовно запуску кредитів з нульовою розстрочкою. Як розказав директор департаменту роздрібного цільового кредитування Олександр Мришук, в червні рівень продажів у мережах складав близько 50% від довоєнного. Клієнти мають запит на отримання кредитів за нульовою ставкою. Тому об’єктивно є сенс банкам повертатися до цього напряму.
Izibank відновив кредитування клієнтів з 25 липня, змінивши умови. Так, для нових клієнтів зросла відсоткова ставка – вона становитиме 59% (для старих клієнтів залишиться тією ж – 37%). Крім того, банк виключив із переліку операцій, що входять у пільговий період, т.зв. «готівкові операції», а саме перекази коштів; видачу готівки у банкоматах тощо.
До списку операцій, які входять у пільговий період, згідно з останніми змінами, ввійшли:
- покупки (онлайн / офлайн) через POS-термінал;
- оплата комунальних послуг через додаток банку та сторонні послуги;
- поповнення мобільного телефону як через додаток банку, так і на сайтах операторів зв’язку.