Ставки зросли: на яких умовах відкрити депозит у банку (вересень-2022)

14 Вересня 2022

Українські банки продовжують активно надавати клієнтам послугу з відкриття депозитних вкладів, при цьому збільшуючи відсоткові ставки за ними. Тож Banker.ua традиційно розглянув банківські пропозиції та порівняв умови за депозитними програмами у вересні.

Головний Telegram-канал банкірів

В огляді редакція аналізує депозити строком до 6 місяців, оскільки наразі короткострокові вклади користуються найбільшим попитом. Максимальна сума депозитів для розгляду становить 100 тис. гривень. Як і раніше, в Україні станом на сьогодні 21 банк дозволяє відкрити депозитний рахунок на вказаних умовах. Середня ставка по ринку за вказаними депозитами трохи зросла від початку серпня – наразі вона становить 11,52% річних (+ 0,79% за місяць). Розглянемо детальніше, які саме умови пропонують банки в Україні за депозитними програмами у гривні.

Умови за депозитами строком до 6 місяців в банках України

ТАСКОМБАНК пропонує депозит «Строковий». Ставка за вкладом на 6 місяців трохи збільшилася та становить 12,25-14% річних. Максимальний відсоток нараховується за умови виплати наприкінці строку вкладу, без дострокового розірвання та поповнення. При цьому мінімальна сума для відкриття рахунку – 1000 грн. Відсотки після закінчення строку дії договору повертаються на карту. Крім того, цей вид вкладу оформлюється у відділенні банку.

У КredoBank можна відкрити депозит «Прибутковий» на 6 місяців зі збільшеною дохідністю. Відсоткова ставка значно зросла порівняно із серпневим рівнем – 12,5% щомісяця та 13% наприкінці терміну. Мінімальна сума вкладу – від 500 грн.  При цьому вклад не передбачає можливості поповнення, дострокового зняття та пролонгації.

В Укргазбанку можна оформити вигідний «ЕКО-депозит». Мінімальний термін вкладу – від одного місяця. При цьому відсотки можна отримувати як наприкінці терміну, так і щомісячно. Наприклад, депозит на 6 місяців принесе власнику 12,5% в кінці терміну або 12,2% кожного місяця. На сайті зазначається, що процентна ставка застосовується при автоматичному продовженні строку зберігання коштів по депозиту, що було розміщено до 01.09.2020 року. Умови передбачають автопролонгацію вкладу та можливість поповнення.

Депозит «Стандарт» від ПриватБанку також можна оформити строком від 1 до 6 місяців (і, звичайно, на довший термін). За умовами, відсотки виплачуються тільки щомісяця. Наприклад, при вкладі на 3-5 місяців відсоткова ставка становить 4,5% річних без дострокового розірвання договору, а на 6-9 місяців – вже зростає до 5,5% річних.

ПРАВЕКС БАНК пропонує депозит «ПРАВЕКС Класика» з фіксованою ставкою. Мінімальна сума вкладу становить 250 грн, при цьому кошти можна покласти на строк від 1 місяця у національній валюті. Відсотки виплачуються лише наприкінці терміну дії депозиту та становлять 5,5% річних на строк до 180 днів. Особливістю є те, що цей вклад можна відкрити на ім’я дитини.

ОТП Банк має вигідну пропозицію – строковий банківський вклад «Абсолютна перевага». Він короткостроковий – на 3 або 6 місяців. Має такі умови: без поповнення та часткового зняття, без можливості автоматичної пролонгації, сума вкладу становить від 2000 грн до 200 000 грн. Процентна ставка складає 10,5-12,75% річних, але без можливості відкриття в інтернет банкінгу ОТР Smart. Відсотки виплачуються щомісяця на поточний рахунок/картку або шляхом капіталізації.

Банк Креді Агріколь пропонує «Строковий» депозит з найвищою ставкою в їхній депозитній лінійці. Передбачені різні терміни розміщення коштів, зокрема на 6 місяців, при цьому ставка сягає 5,5% річних.  Відсотки виплачуються лише наприкінці строку депозиту. Мінімальна сума вкладу тут також становить 5000 гривень. Можливість поповнення відсутня, але є автопролонгація депозиту.

Вигідною пропозицією від ПУМБ є депозит «Надійний». Максимальні відсотки можна отримати, оскільки умови вкладу не передбачають поповнення та дострокового зняття коштів. На 6 місяців ставка складає 12% річних до оподаткування. Мінімальна сума вкладу становить 500 гривень. Відсотки сплачуються на карту щомімяця.

В Ощадбанку можна відкрити «Мій депозит» строком на 6 місяців під 5,5% річних у гривні. Порівняно з минулим місяцем ставка залишилася незмінною. При цьому відсотки виплачуються щомісячно або капіталізуються за бажанням клієнта. Мінімальна сума депозиту – 1000 гривень. Є можливість поповнення (мінімально на 200 грн), автопролонгації, але не передбачено дострокове повернення депозиту.

IdeaBank пропонує депозит «Дохідний». Відкрити вклад можна на терміни від 1 місяця та більше. Зокрема, на строк до 6 місяців відсоткова ставка складатиме 9% річних (сума вкладу – від 1000 грн) до 9,25% (від 100 000 грн).  Відсутня можливість зняття та поповнення рахунку, при цьому відсотки виплачуються лише наприкінці строку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: