ico
Пн, 01 Бер
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico
RU
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico

Найприбутковіші активи 2020 року: обираємо найкращі

02 Грудня 2020

Поточний 2020 рік став нестандартним для світової фінансової системи. Коронакризис змінив підходи до заощадження і примноження грошей. Стандартні методи заробітку перестали діяти, а на зміну їм прийшли нові активи: більш ризикові, але набагато більш прибуткові. Banker.ua розбирався, які активи здатні приносити прибуток, а які можуть лише зберегти гроші від інфляції.

Банківські депозити

Банківські депозити довгий час були основним і найпопулярнішим засобом примноження грошей. Незважаючи на те, що в поточному кризовому році базова ставка була знижена до рекордно низьких показників, на прибутковості банківських депозитів це мало відбилося. Як стверджують експерти, реальна ставка за депозитами в поточному році склала 8,1-8,9%, а відсоток інфляції склав 3%. Це набагато вищий показник, ніж для валютних депозитів. Якщо перевести це в практичну площину, то гривневі депозити протягом 5 років принесли прибуток своїм власникам в 3,5 рази більше, ніж сума вкладень.

Якщо ж говорити про ризики, то сьогодні вклади до 200 тис грн страхуються Фондом страхування вкладів. Тому в разі непередбачених ситуацій з банком, власник може отримати цю суму в повному обсязі.

Інвестиції в золото

У кризовий період, який припав на кінець лютого поточного року, золото стало одним з найнадійніших активів, здатних захистити гроші власника від інфляції. Великі інвестори стали вкладати гроші в дорогоцінні метали, скуповуючи ф’ючерси на золото, а також запасаючись золотими злитками і монетами. Вартість тройської унції вперше за п’ять років піднялася вище $2100. Українські банки також стали пропонувати послуги золотого рахунку та інвестування в цифрове золото. Однак така тенденція тривала недовго. Вже в серпні вартість тройської унції опустилася до позначки в $1800, а центробанки і великі інвестори перестали купувати фізичне золото.

Як прогнозують експерти, інвестиції в золото з початку коронакризису і аж до серпня поточного року могли б принести своїм власникам до 50% прибутку. Однак ті, хто вчасно не продав золото, втратили в прибутку. Сьогодні золото продовжує падати в ціні на тлі відновлення традиційних ринків.

За 21 рік інвестиції в нерухомість принесли своїм власникам прибуток в 1,6 рази в реальному вираженні

Нерухомість

Кризовий 2020 рік став не найкращим часом для ринку нерухомості. Вже на початку весни продаж новобудов різко скоротився, а багато будівельних проектів були заморожені через введення карантинних заходів. Українці відмовлялися від покупки нерухомості, не знаючи як буде розвиватися економічна ситуація в країні. На перший план вийшов заробіток на оренді первинної та вторинної житлової нерухомості. Однак і ці інвестиції не можна назвати прибутковими. За 21 рік інвестиції в нерухомість принесли своїм власникам прибуток в 1,6 рази в реальному вираженні.

Державні облігації

Інвестиції в державні облігації – один з найбезпечніших інструментів інвестування, так як повернення вкладених коштів гарантований державою. Однак сколотити статки на державних облігаціях навряд чи вийде. Щорічний дохід від інвестування в облігації складе близько 10%, що в умовах кризи теж непогано. У будь-якому випадку ви не втратите гроші, а зможете трохи їх примножити. Купувати облігації можна через спеціалізованих брокерів, які підкажуть, які облігації і на який час купувати.

Акції компаній

Інвестування в цінні папери компаній – найвигідніший і популярний спосіб отримання прибутку. Не дарма ж головні мільярдери світу, такі як Уоррен Баффет, сімейства Рокфеллерів і Ротшильдів скуповують акції світових промислових гігантів. На акціях українських компаній навряд чи можна багато заробити, а ось інвестування в цінні папери американських компаній може принести від 10% до 50% прибутку на рік. Нарівні з акціями інвестори часто купують індекс S&P 500, який підкріплений вартістю акцій 500 найбільших компаній світу.

Якщо перевести це в практичну площину, то гривневі депозити протягом 5 років принесли прибуток своїм власникам в 3,5 рази більше, ніж сума вкладень

Біткоїн

Біткоїн став найрезультативнішим, хоча і самим ризиковим вкладенням в 2020 році. Вартість кріптомонети з березня по листопад 2020 року зросла в 5 разів – з $3800 до $19 000, зробивши деяких власників криптовалюти мільйонерами. Сьогодні великі інвестиційні компанії, такі як Grayscale, MicroStrategy, Square і ряд інших запасаються біткоїнами на мільярди доларів, чекаючи рекордного зростання ціни. Також експерти підрахували, що кожен вкладений в біткоїн долар здатний генерувати 2 – 2,5 долара прибутку.

Професійні інвестори все ж рекомендують вкладати гроші не в один актив, а в кілька. Таким чином можна збалансувати прибуток і збитки і заробити на інвестуванні. Чого точно не варто робити, так це зберігати гривні під матрацом. Заощадження готівкових коштів визнано найбільш неефективним способом примноження капіталу.Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×