Банки проти коронавірусу: як фінустанови допомагають у боротьбі з епідемією

23 Листопада 2020

Епідемія коронавірусу обрушилася на Україну раптово. Багато лікувальних установ були не готові до прийому тяжкохворих, тому довелося екстрено переобладнати реанімації для хворих коронавірусом й купляти дороге обладнання та засоби захисту для лікарів та медперсоналу. Як банки допомагають у боротьбі з коронавірусом, з’ясовував Banker.ua.

“ПриватБанк” і програма ” Дихай! Разом проти епідемії коронавірусу”

Один із найбільших банків України запустив благодійну програму допомоги українським лікарням, в яких сьогодні проходять лікування хворі коронавірусом. На сьогодні зібрано понад 45 млн грн. На зібрані гроші благодійний фонд “ПриватБанку” закуповує апарати штучної вентиляції легенів, кисневі концентратори та інше обладнання, яке необхідне для підтримки життєдіяльності людей з важкою формою COVID-19. Завдяки допомозі банку, обладнання було придбано та поставлено в Волинську обласну клінічну лікарню, Одеський обласний клінічний центр Одеської міської ради, Харківську обласну клінічну лікарню та інші лікувальні установи.

Пожертвувати на благодійні цілі може будь-хто. Сума пожертвування не обмежена.

За даними НБУ, українські банки виділили на благодійні проекти для боротьби з коронавірусом 46,5 млн грн.

“Райффайзен банк Аваль”

“Райффайзен банк Аваль” прийняв рішення про виділення 250 тис грн на боротьбу з коронавірусом. Кошти були спрямовані на модернізацію лікарень у Чернівецькій області, яка постраждала від COVID-19 найбільше. Банк придбав три апарати екстра-класу для штучної вентиляції легенів для Чернівецької обласної лікарні та Київської міської лікарні №9. Разом з компанією Visa банк також перерахував 1 млн грн на придбання засобів захисту чотирьом лікарням у Житомирській, Львівській, Харківській та Херсонській областях. Допомогу від банку у вигляді засобів захисту та оплати транспортних послуг отримали й київські медики, які лікують онкохворих дітей.

Банк “Південний” допоміг Одеській області

Банк “Південний” виділив 3 млн грн на боротьбу з коронавірусом в Одеській області:

  • 1 мільйон 630 тисяч на установку кисневої станції

Банк “Південний” оплатив установку на базі Дунайської обласної лікарні в Ізмаїлі Одеської області медичної кисневої станції. Завдяки роботі станції кількість пацієнтів, які зможуть одночасно отримувати медичну допомогу, збільшиться з 12 до 150. Вона зможе обслуговувати три лікарні міста.

  • 500 тисяч гривень на апарат ШВЛ

Для однієї з лікарень Одеси банк придбав апарат штучної вентиляції легенів Prisma VENT50-C вартістю понад 500 тисяч гривень. У режимі респіраторної підтримки апарат допоможе  пацієнтам доставляти зволожений кисень в поєднанні зі стисненим повітрям зі швидкістю від 5 до 60 літрів в хвилину.

  • 500 тисяч гривень на продуктові набори

Банк “Південний” виділив 500 тисяч гривень на продуктові набори для літніх людей від 80 років в Одеській області. Антикризовий оперативний штаб Одеської області “Одеса vs COVID” вже сформував групи волонтерів, які розвозять пенсіонерам ці набори.

  • 450 тисяч гривень на купівлю цистерни для рідкого кисню

Для однієї з лікарень Одеси банк придбав цистерну для рідкого кисню.

“Креді Агріколь Банк” і “Mastercard” допомогли лікарням

“Креді Агріколь Банк” у партнерстві з “Mastercard” та за підтримки благодійного фонду “Твоя опора” придбали медичне обладнання на суму 1 100 000 гривень для Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні та Київської міської клінічної лікарні №17.

Для закупівлі необхідного обладнання для лікарень “Креді Агріколь Банк” виділив 600 000 гривень, а компанія “Mastercard” – 500 000 гривень. Це не перша благодійна ініціатива “Креді Агріколь Банку” в боротьбі з COVID-19. У березні цього року банк придбав апарат штучної вентиляції легенів вартістю 700 000 гривень для Київської міської клінічної лікарні №17.

ПУМБ оплатив страховку для 1,5 тис лікарів

Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ) забезпечив за свій рахунок півтори тисячі медиків медичним страхуванням від захворювання COVID-19. Страховку отримали лікарі дев’яти опорних лікарень, де лікуються хворі на COVID – 19 і де, відповідно, медичні працівники знаходяться в зоні підвищеного ризику зараження, а також медики лікарні швидкої допомоги міста Маріуполь.

“Альфа-банк” і покупка апарату ШВЛ

“Альфа-банк” також не залишився осторонь від боротьби з коронавірусом. Компанія виділила 2 млн грн на придбання апаратів штучної вентиляції легенів для потреб пацієнтів, які перебувають на лікуванні в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. Н. Амосова. У лікувальному закладі обладнаний спеціальний бокс для перебування пацієнтів з коронавірусом, які мають гострі патології серця. Такі пацієнти мають найвищий ризик смерті від коронавірусу, тому потребують особливого режиму. Спеціальні апарати ШВЛ оснащені функцією інтелектуальної вентиляції і підлаштовуються під особливості кожного пацієнта автоматично.

Також участь у боротьбі з коронавірусом взяли “МТБ Банк”, “Мегабанк”, “Схід”, “Грант”, “Кристалбанк” та інші.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: