Помітні зміни: огляд умов за депозитними програмами банків (листопад-2022)

16 Листопада 2022

Протягом листопада банки в Україні продовжують тенденцію до зростання депозитних ставок, але назвати це масовим явищем неможна. До того ж, помітні ще деякі зміни на ринку – наприклад, зросла кількість банків, в яких українці можуть відкрити короткострокові вклади для відносно невеликих сум. Тож Banker.ua традиційно проаналізував банківські пропозиції та порівняв умови за депозитними програмами у листопаді 2022 року.

Головний Telegram-канал банкірів

В огляді традиційно проаналізовані умови за депозитами строком до 6 місяців через збільшений попит на короткострокові вклади. Максимальна сума депозитів для розгляду становить 100 тис. гривень. Кількість банків, в яких можна відкрити депозитний рахунок на вказаних умовах, у листопаді збільшилася з 21 до 23 фінустанов. А от середня ставка по ринку за вказаними депозитами трохи впала з минулого місяця – наразі вона становить 11,28% річних (- 0,49%). Розглянемо детальніше, які саме умови пропонують банки в Україні за депозитними програмами у гривні у листопаді.

Умови за депозитами строком до 6 місяців в банках України

В Укргазбанку можна оформити вигідний «ЕКО-депозит». Мінімальний термін вкладу – від одного місяця. При цьому відсотки можна отримувати як наприкінці терміну, так і щомісячно. Наразі банк тримає відсоткові ставки на стабільному рівні: депозит від 3 до 6 місяців принесе власнику 12,5% в кінці терміну або 12,2% кожного місяця. При цьому, вклад на 6-9 місяців додасть вже 14% річних у гривні. На сайті зазначається, що процентна ставка застосовується при автоматичному продовженні строку зберігання коштів по депозиту, що було розміщено до 01.09.2020 року. Умови передбачають автопролонгацію вкладу та можливість поповнення.

ПРАВЕКС БАНК пропонує депозит «ПРАВЕКС Класика» з фіксованою ставкою. Мінімальна сума вкладу становить 250 грн, при цьому кошти можна покласти на строк від 1 місяця у національній валюті. Відсотки виплачуються лише наприкінці терміну дії депозиту та незмінно становлять 5,5% річних на строк до 180 днів. Після оподаткування ставка складе 4,4%. Особливістю є те, що цей вклад можна відкрити на ім’я дитини.

ТАСКОМБАНК пропонує депозит «Строковий», ставка за яким стартує від 9% річних. Наприклад, при розміщенні у листопаді вкладу на 6 місяців без поповнення та дострокового розірвання договору клієнт може отримати наприкінці строку 15,5% річних. При цьому мінімальна сума для відкриття рахунку – 1000 грн. Відсотки після закінчення строку дії договору повертаються на карту. Зверніть увагу, що цей вид вкладу оформлюється у відділенні банку.

Крім того, з 7 по 30 листопада 2022 року діє акційна ставка 16% при розміщенні вкладу на 9 та 12 місяців.

Умови депозиту «Стандарт» від ПриватБанку залишаються незмінними вже протягом тривалого часу. Депозит можна оформити строком від 1 до 24 місяців – строки обираються будь-які. За умовами вкладу, відсотки виплачуються клієнту тільки щомісяця. Наприклад, при вкладі на 3-5 місяців відсоткова ставка незмінно становить 4,5% річних без дострокового розірвання договору, а на 6-9 місяців – 5,5% річних.

У КredoBank можна відкрити депозит «Прибутковий» на 6 місяців зі збільшеною дохідністю. Відсоткова ставка залишилася незмінною – 12,5% щомісяця та 13% наприкінці терміну (10,47% після сплати податків). Мінімальна сума вкладу – від 500 грн.  При цьому вклад не передбачає можливості поповнення, дострокового зняття та пролонгації.

Банк Креді Агріколь пропонує «Строковий» депозит, за яким зберігається ставка у 7,5% річних строком на 6 місяців. Відсотки виплачуються лише наприкінці строку депозиту. Мінімальна сума вкладу тут становить 5000 гривень. Можливість поповнення відсутня, але є автопролонгація депозиту.

ОТП Банк має стабільно вигідну пропозицію – строковий банківський вклад «Абсолютна перевага». Він короткостроковий – на 3 або 6 місяців. Умови залишаються без змін: немає можливості поповнення та часткового зняття, без автоматичної пролонгації, сума вкладу становить від 2000 грн до 200 000 грн. Процентна ставка у листопаді залишилася на рівні 10,5% (на 3 місяці) та 12,75% річних (на 6 місяців), але без можливості відкриття в інтернет банкінгу ОТР Smart. Відсотки виплачуються щомісяця на поточний рахунок/картку або шляхом капіталізації.

За умови розміщення 100 тис. грн на півроку, клієнт отримає максимальні відсотки – 12,75% річних (10,64% після сплати податків).

Ощадбанк знову підняв ставки за депозитними програмами, тож у листопаді відкрити гривневий «Мій депозит» строком на 6 місяців можна вже під 10,5% річних замість 9% у жовтні (8,45% після сплати податків). При цьому відсотки виплачуються щомісячно або капіталізуються за бажанням клієнта. Мінімальна сума депозиту – 1000 гривень. Є можливість поповнення (мінімально на 200 грн), автопролонгації, але не передбачено дострокове повернення депозиту.

Крім того, клієнт, як і раніше, може підвищити ставку за депозитом: отримати +0,25% річних при оформленні вкладу онлайн через сервіс Ощад 24/7 у гривні, +0,5% при пролонгації гривневого депозиту, а також +0,2% вкладникам, які отримують заробітну плату через Ощадбанк.

Вигідною пропозицією від ПУМБ є депозит «Надійний». Умови вкладу не передбачають поповнення та дострокового зняття коштів. На 6 місяців ставка складає 15% річних до оподаткування (у жовтні становила 13,5% річних). Мінімальна сума вкладу становить 500 гривень. Відсотки сплачуються на карту щомісяця. Автопролонгація за цим депозитом відсутня. Але зауважимо, що депозит доступний для відкриття лише у відділеннях банку для фізичних осіб, що отримують через ПУМБ відшкодування Фонду гарантування вкладів.

IdeaBank пропонує депозит «Дохідний». Відкрити вклад можна на терміни від 1 до 18 місяців. Зокрема, на строк до 6 місяців відсоткова ставка складатиме 9% річних для суми вкладу від 1000 грн, або 9,25% – від 100 000 грн. При цьому, на 3 місяці ставка для будь-якої суми становитиме 10,5% річних. Відсутня можливість зняття та поповнення рахунку, при цьому відсотки виплачуються лише наприкінці строку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: