Банків стало менше, але ставки збільшились: огляд умов за депозитними вкладами (лютий-2023)

15 Лютого 2023

Ринок депозитів помітно змінився, якщо порівнювати його стан наприкінці 2022 року і зараз. Значно зменшилася кількість банків, які дозволяють відкривати короткострокові депозити, наприклад,  терміном до півроку. Але при цьому багато з банків підвищили депозитні ставки за програмами. Це, звісно, прибутку не принесе, але хоча б від інфляційних ризиків вбереже гроші українців. Тож Banker.ua традиційно проаналізував банківські пропозиції та порівняв умови за депозитними програмами у лютому 2023 року.

Головний Telegram-канал банкірів

В огляді проаналізовані умови за депозитами строком до 6 місяців через збільшений попит на короткострокові вклади. Максимальна сума депозитів для розгляду становить 100 тисяч гривень. Слід зазначити, що кількість банків, в яких можна відкрити депозитний рахунок на вказаних умовах, істотно зменшився після нового року. Так, наразі їх налічується 15 фінустанов (для порівняння, наприкінці 2022 року їх було 23). А от середня ставка по ринку за вказаними депозитами трохи зросла – наразі вона становить 12,15% річних порівняно, наприклад, з 11,28% річних у листопаді 2022 року. Розглянемо детальніше, які саме умови пропонують банки в Україні за депозитними програмами у гривні у лютому.

Умови за депозитами строком до 6 місяців в банках України

ТАСКОМБАНК пропонує депозит «Строковий», ставка за яким протягом тривалого періоду зберігається на стабільно високому рівні – 15,5% річних, отримати які можна наприкінці строку дії договору. При цьому мінімальна сума для відкриття рахунку – 1000 грн. Відсотки після закінчення строку дії договору повертаються на карту. Крім того, клієнт не може поповнювати та частково знімати гроші, але має змогу пролонгувати договір. Зауважимо, що цей вид вкладу оформлюється у відділенні банку.

Умови депозиту «Стандарт» від ПриватБанку залишаються незмінними вже протягом тривалого часу. Депозит можна оформити строком від 1 до 24 місяців – строки обираються будь-які. За умовами вкладу, відсотки виплачуються клієнту тільки щомісяця. Наприклад, при вкладі на 6-9 місяців відсоткова ставка складає 8% річних без дострокового закриття і 6,5% – з достроковим.

В Укргазбанку можна оформити вигідний «ЕКО-депозит». Мінімальний термін вкладу – 6 місяців, а максимальний – 9 місяців. При цьому відсотки можна отримувати як наприкінці терміну, так і щомісячно. Наразі максимальна ставка сягає 16% річних (наприкінці терміну) у гривні. Умови передбачають автопролонгацію вкладу та можливість поповнення (мінімально на 500 грн), але без дострокового розірвання договору.

БАНК ІНВЕСТИЦІЙ І ЗАОЩАДЖЕНЬ (БІЗ) пропонує депозит «Прибутковий». Оформити вклад можна на будь-який строк. Наприклад, при оформленні договору на 90-179 днів клієнт отримає 14,5% річних, а на 180-369 днів – вже 16% річних. Мінімальна сума становить 1000 гривень. Виплата відсотків відбувається наприкінці строку дії договору на рахунок клієнта. Умовами не передбачені поповнення та дострокове повернення.

Найвищий відсоток за депозитом серед інших банків в огляді наразі можна отримати в Агропросперіс Банку. Депозит «Класичний+» передбачає розміщення коштів на строк від 1 до 24 місяців. Зокрема, ставка терміном на 6 місяців сягає цілих 17% річних у гривні. Мінімальний сума для відкриття депозиту – 15 тисяч гривень. Виплата відсотків відбувається в кінці терміну на карту або рахунок. При цьому є автоматична пролонгація, але клієнт не може поповнювати вклад, частково знімати гроші та достроково розривати договір.

Крім того, для вкладів у гривні діє програма лояльності: +0,25% для нових депозитів при сумі 100 000 грн і більше або при пред’явленні пенсійного посвідчення; +0,5% при пролонгації вкладу.

У КredoBank можна відкрити депозит «Прибутковий» на 6 місяців з незмінною дохідністю. Відсоткова ставка складає 12,5% щомісяця та 13% наприкінці терміну (10,47% після сплати податків). Мінімальна сума вкладу – від 500 грн.  При цьому вклад не передбачає можливості поповнення, дострокового зняття та пролонгації.

Крім того, банк запустив депозит «Крафтовий». Відсотки у гривні на 6 місяців ті самі, що й за попередньою програмою, але мінімальна сума вкладу становить 500 тисяч гривень. Проценти виплачуються щомісячно на поточний рахунок клієнта в Кредобанку. Депозит можна поповнювати, мінімальна сума складає 100 грн.

Банк Креді Агріколь пропонує «Строковий» депозит, за яким протягом останніх кілька місяців підняв ставку на 2% – до 9,5% річних строком на 6 місяців. Відсотки виплачуються лише наприкінці строку депозиту. Мінімальна сума вкладу тут становить 5000 гривень. Можливість поповнення та часткового зняття відсутня, але є автопролонгація депозиту.

ОТП Банк має стабільно вигідну пропозицію – строковий банківський вклад «Абсолютна перевага». Оформити його можна на 3 або 6 місяців. Умови залишаються без змін: немає можливості поповнення та часткового зняття, без автоматичної пролонгації, сума вкладу становить від 2000 грн до 200 000 грн. Процентна ставка у лютому складає ті самі 12,75% річних (на 6 місяців), але без можливості відкриття в інтернет банкінгу ОТР Smart. Відсотки виплачуються щомісяця на поточний рахунок/картку або шляхом капіталізації.

Ощадбанк зберігає ставки за депозитною програмою «Мій депозит» на рівні кінця 2022 року. Вклад строком на 6 місяців можна відкрити під 10,5% річних. При цьому відсотки виплачуються щомісячно або капіталізуються за бажанням клієнта. Мінімальна сума депозиту – 1000 гривень. Є можливість поповнення (мінімально на 200 грн), автопролонгації, але не передбачено дострокове повернення депозиту.

Крім того, клієнт, як і раніше, може підвищити ставку за депозитом: отримати +0,25% річних при оформленні вкладу онлайн через сервіс Ощад 24/7 у гривні, +0,5% при пролонгації гривневого депозиту, а також +0,2% вкладникам, які отримують заробітну плату через Ощадбанк.

Вигідною пропозицією від ПУМБ є депозит «Надійний». Умови вкладу не передбачають поповнення та дострокового зняття коштів. На 6 місяців ставка і справді надійно складає 15% річних до оподаткування. Мінімальна сума вкладу становить 500 гривень. Відсотки сплачуються на карту щомісяця. Автопролонгація за цим депозитом відсутня. Але зауважимо, що депозит доступний для відкриття лише у відділеннях банку для фізичних осіб, що отримують через ПУМБ відшкодування Фонду гарантування вкладів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: