ico
Пн, 01 Бер
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico
RU
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico

Все ще падають: огляд депозитних ставок (листопад 2020)

11 Листопада 2020

За даними Національного банку України в жовтні та на початку листопада спостерігається зростання депозитних вкладів з боку домогосподарств, але в той же час відзначається зниження відсоткових ставок за депозитами. Як пояснюють експерти, таке явище може бути викликане декількома факторами: зростанням заробітної плати українців, нарахуванням доплат медичним співробітникам, які задіяні в лікуванні хворих коронавірусом, а також поступовим відновленням економіки країни. Щоб зберегти свої кошти від інфляції, українці воліють зберігати їх на банківських депозитах.

Banker.ua провів власний моніторинг і порівняв ставки за депозитними вкладами в українських банках.

Динаміка середніх ставок за депозитами

У листопаді поточного року спостерігається зниження депозитних ставок за всіма видами вкладів. НБУ наводить індекс депозитних ставок для фізичних осіб, який впливає на формування відсоткової ставки в комерційних і державних банках. Відсоткова ставка для вкладів на 3-6 місяців складає 8,20%, хоча цей показник у жовтні поточного року становив 9,62% річних. Ставки за строковими вкладами від року впали до позначки 8,72% проти 9,56% річних у жовтні. Вклади терміном до 9 місяців, навпаки, подорожчали до 8,8% в порівнянні з 8,59% річних у жовтні.

Ставки за депозитними вкладами на термін 3 місяці

Найбільш привабливу пропозицію за депозитними вкладами на термін до 3 – х місяців пропонують банки “Земельний капітал” – 10,50%, “Агропросперіс” – 7,5% (депозит “класичний”) і “Місто Банк” – 3% (депозит без права поповнення), monobank-9%.
Депозитні вклади на термін 3 місяці пропонують такі банки, як “Альфа-Банк” 8,5%, “Комінвестбанк” 7,75% – депозит “Осінній”, “РВС Банк”- 7%, “Комерційний Індустріальний банк” – 7,5%, “Універсалбанк”- 8%.
Великі гравці фінансового сектору України пропонують депозитні вклади під нижчі ставки. Наприклад, “Райффайзен Банк Аваль” пропонує тримісячний вклад під 4-6% річних, “OTP Bank” пропонує ставку в 5.5% – 6,5% річних, “Укргазбанк” – 5%, “Ощадбанк” – 7,5%, ПУМБ – 6%, “ПриватБанк” – 7,5%.

Порівняння процентних ставок на вклади до 3-х місяців

Ставки за депозитними вкладами на термін 6 місяців

Практично всі банки пропонують депозитні вклади на термін до 6 місяців. Наприклад, “МІСТО банк”, який пропонує своїм клієнтам вклади під 3,5% річних,” Земельний капітал “- 10,50% і” Комінвестбанк ” – 8,75%. monobank пропонує депозит під 10% річних.
Під 6% річних депозитні вклади пропонують “Кредитвест Банк”. “Кристалбанк” – 9,25%.  Ставку під 8% річних пропонує “Ощадбанк”. Оформити депозитний вклад на 6 місяців також можна й в інших банках:” Креді Агріколь Банк ” – 4,50%,” ПриватБанк ” – 8%.

Порівняння процентних ставок на вклади до 6 місяців

Ставки за депозитними вкладами на термін 9 місяців

Депозитні вклади на термін 9 місяців пропонують далеко не всі банки.
Депозитні вклади пропонують “Комерційний Індустріальний банк” – 6%, “Агропросперіс Банк” 9,50%, “Приватбанк” – 9%, monobank – 10,5%.

Ставки за депозитними вкладами на термін 12 місяців

Найбільш популярними депозитними вкладами серед банків й клієнтів залишаються депозити терміном на рік. Лідером в даному сегменті залишається monobank, який пропонує депозит на термін 12 місяців під 11% річних. Оформити такий вклад можна практично в будь-якому банку. Наприклад,” Місто Банк ” – 5%,”Земельний капітал” – 11,50%,” Комінвестбанк ” – від 6%.
Також до десятки найбільш вигідних пропозицій увійшли депозитні програми від “Агропросперіс Банк” – 10%, “РВС Банк” – 10%, “Креді Агріколь Банк” – 5%, “Комерційний Індустріальний Банк” – 9,75%, “Універсал Банк” – 10,00%, “Кристалбанк” – 9.50%, “Приватбанк” – 5%, ПУМБ – 8%, “Ощадбанк” – 8,50%, “Укргазбанк” – 8,0%, “Альфа Банк” – 7,25%.

Порівняння процентних ставок на вклади до 12 місяцівАвторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×