Автокредитування в Україні: ставки та акції в листопаді

02 Листопада 2020

Незважаючи на те, що коронавірус боляче вдарив по економіці країни і доходам громадян, Україна входить в число лідерів в Європі з продажу нових автомобілів. Причин тому кілька: зниження банківських ставок, акційні пропозиції від дилерів і банків, а також захист активів від інфляції. Українці намагаються вкласти свої накопичення в рухоме і нерухоме майно на той випадок, якщо споживча інфляція перевищить розумний мінімум. Banker.ua розбирався в акційних пропозиціях банків на автокредитування нових автомобілів.

Кредит або лізинг: ось у чому питання

На сьогоднішній день українські банки пропонують два варіанти придбання нових автомобілів: кредит і лізинг.

Автокредит – це банківське фінансування на покупку автомобіля у офіційних дилерів. Як правило, банк нараховує певний щомісячний відсоток на суму покупки, який може бути фіксованим або зменшуватися в міру виплати тіла кредиту.

Лізинг – це розстрочка на придбання нового автомобіля, яка не має на увазі виплату щомісячних комісій.

Порівняємо умови автокредиту та лізингу на прикладі придбання автомобіля Renault 2020 року випуску

Умова Кредит Лізинг
Ставка від 0,1% до 13,9% від  0,1% до 14,19%
Початковий внесок від  10% від  20%
Термін 84 місяці 84 місяці
Довідка про доходи потрібна не потрібна, якщо авансовий внесок більше 40%
Валюта гривня, долар, євро гривня, долар, євро
Схема погашення   ануїтет ануїтет

Автокредитування більше підходить для придбання автомобілів приватною особою, а лізинг може використовуватися компаніями і підприємствами для покупки автомобілів без пробігу.

Ставки на автокредити в листопаді

Відразу кілька українських банків пропонують програми автомобільного кредитування. Як стверджують самі експерти, попит є як на авто економ-класу, так і на люксові автомобілі.

Віталій Годун, начальник управління розвитку продуктів Укргазбанку:

В Укргазбанку представлені програми автокредитування, як в розрізі брендів, так і на загальних умовах. Популярністю серед всіх акредитованих в банку салонів користується програма “Екодрайв”. Також користуються попитом спеціальні програми по марках авто з мережею салонів ТОВ “Укравтолізинг”, Хюндай, Шкода, Віннер та ін.

З початку року ми видали понад 1000 автокредитів. Якщо говорити про сегмент – досить добре продаються авто бізнес-класу. Однак, безумовно, більшою популярністю користуються авто “ціна-якість”: у нашому портфелі це, наприклад, КІА, Хюндай, Шкода, Форд. Ринок автокредитів дуже динамічний, враховуючи зниження облікової ставки НБУ та інші фактори, ми постійно оновлюємо і покращуємо наші умови автокредитування. Найближчим часом плануємо запустити вельми привабливий для клієнтів кредитний продукт.

Антон Тютюн, заступник Голови правління “Ощадбанка”

У жовтні 2020 року Ощадбанк знизив ставки автокредитування за однією з найпопулярніших програм «Ощад Драйв» і поліпшив інші умови кредитування. Ставки знижені на 2-3 процентних пункти в залежності від терміну кредитування і початкового внеску. Так, при первинному внеску від 40 до 70% і терміні кредитування 1 рік процентна ставка становить 0,01% річних. Максимальна ставка за програмою -11,59% річних при первинному внеску 10% і терміні кредитування від 5 до 7 років. Також Ощадбанк скасував одноразову комісію для кредитів терміном 37-84 місяці, для інших термінів вона знижена на 0,25 -1,5%.

У вересні банк істотно знизив процентні ставки і комісії за партнерськими програмами Skoda finance, Autotorino Finance, Subaru Finance, Mazda Finance, Suzuki Finance. В цілому процентні ставки стартують від 0,01%, одноразова комісія – від 0%, мінімальний аванс – від 10%, термін кредитування – до 7 років.

Нагадаю, що кредитний продукт Ощадбанку «Ощад Драйв» є незмінним лідером регулярного дослідження пропозицій понад 20 найбільших банків України Prostobank Awards.

Кожен четвертий автокредит в Україні видає Ощадбанк. У 2020 році, незважаючи на карантин, ми зберегли позитивну динаміку і видали 3150 кредитів на придбання автомобілів на загальну суму 1,5 млрд грн. Банк впевнено займає друге місце на українському ринку автокредитування.

Фаворитами серед нових автомобілів, що купуються в кредит від Ощадбанку, є такі бренди, як Toyota, Mazda, Suzuki, Nissan, Skoda, Hyundai, Kia, Volkswagen, Renault, Peugeot, Fiat та інші.

Акції для клієнтів проводяться спільно з партнерами постійно. Широка мережа Ощадбанку дозволяє співпрацювати з 500 дилерськими центрами і автосалонами по всій країні.

Сергій Кіпоренко, заступник начальника управління по роботі з партнерами Глобус Банку:

Напрямок автокредитування є одним з пріоритетних у стратегії Глобус Банку. Для себе ми умовно розділили його на два напрямки. Це кредитування нових автомобілів і кредитування автомобілів, що були в експлуатації. Банк постійно розширює перелік партнерів-продавців транспортних засобів, на сьогодні у нас вже близько 600 дилерів по Україні.

У зв’язку зі зростаючою конкуренцією на даному напрямку банк, йдучи назустріч клієнту, постійно працює над поліпшенням існуючих кредитних програм як нових, так і б/в автомобілів, у тому числі тих, які ввозяться в Україну з-за кордону.

Так, вже сьогодні банк може запропонувати потенційному клієнту кредит при власному внеску:

– 10% від вартості нового авто і

– 20% від вартості автомобіля, який вже був до експлуатації.

При цьому максимальний термін кредитування в обох випадках становить 7 років, а ставка з кредитування стартує від 0,01% річних. Крім стандартних програм автокредитування, Глобус Банк також є фінансовим партнером імпортерських програм для модельного ряду HYUNDAI, JAC, SKODA, Ravon, на етапі реалізації програма для Mitsubishi. Ми також є фінансовим партнером у великих дилерських мережах, а саме в корпорації УкрАВТО, в дилерських мережах Єврокар і Богдан АВТО, а також в групі компаній АІС.

Крім того, банк бачить великий потенціал на ринку кредитування автомобілів, які були в експлуатації. У зв’язку з цим ми розробили ряд цікавих програм кредитування таких автомобілів для клієнтів-фізосіб і постійно шукаємо нових партнерів-продавців таких авто.

Більш детально з умовами кредитування нових і б/у автомобілів можна ознайомитися на сайті Глобус Банку, де за допомогою нашого автокалькулятора можна відразу вибрати авто, розрахувати вартість кредиту і подати заявку на попереднє узгодження, що дуже зручно для клієнта.

Якщо проаналізувати період з початку року, то в основному наш клієнт вибирає авто економ- або середнього класу, рідше – авто бізнес-класу. З початку року банк профінансував більше 600 клієнтів на покупку автомобілів – як нових, так і тих, що були в експлуатації.

Банк веде активні переговори з партнерами (в першу чергу — системними) з питання розробки спеціальних умов кредитування клієнтів на покупку нових і б/в авто. Сподіваюся, в листопаді ми зможемо реалізувати ці проекти і зробити нашим клієнтам приємний сюрприз.

Олександр Кутас, начальник управління розвитку карткового бізнесу та споживчого кредитування ПУАТ «КБ “Акордбанк»:

Починаючи з 2019 року, Акордбанк пропонує беззаставне кредитування на покупку нових і б/в авто будь-якого року випуску, в т.ч. і покупку авто в США. У 2019 році було надано близько 400 таких позик. З початку 2020 року Акордбанк видав 320 автокредитів, тобто за підсумками року плануємо поліпшити торішній результат. Наш банк займає виважену позицію при розгляді кредитних заявок, і орієнтується на платоспроможних позичальників.

Кредит на авто може бути виданий шляхом безготівкового перерахування на розрахунковий рахунок продавця або готівкою на суму до 500 тис.грн.

Важливий нюанс: при кредитуванні автомобілів Акордбанк не вимагає обов’язкового оформлення страховки КАСКО. При цьому кредити на покупку авто видаються на більш привабливих умовах, ніж позики на споживчі цілі. Це дуже важливий фактор для клієнтів, які купують машини економ-класу.

У той же час наш банк пропонує одні з найбільш вигідних умов на ринку автокредитів, а також готові видавати такі позики на термін до 5 років.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: