Карти з кешбек: як отримати, накопичувати та використовувати

27 Жовтня 2020

Сьогодні практично всі українські банки пропонують кредитні або дебетові картки з функцією кешбек. За короткий час такі карти стали дуже популярними і затребуваними серед користувачів, адже отримувати частину витрачених грошей назад завжди приємно і вигідно. Але одна справа отримати кешбек, а інша – правильно його використовувати. Banker.ua розбирався у всіх тонкощах використання кешбеку, отриманого на банківську карту.

Що таке кешбек

Кешбек – це повернення частини витрачених коштів на рахунок користувача. Як правило, банки використовують цю функцію в своїй програмі лояльності, тим самим мотивуючи власників карт частіше розплачуватися кредиткою. А після введення карантинних заходів дистанційні платежі отримали друге дихання і стали практично найпопулярнішим способом оплати товарів і послуг.

Отже, як нараховується кешбек:

  • користувач повинен оформити карту з кешбеком і оплачувати нею товари і послуги в магазинах і організаціях, які входять в партнерську систему банку. Дізнатися про неї можна на сайті банку;
  • необхідно розплачуватися карткою за кожну покупку, а відсоток від суми, як правило від 5% до 20%, буде повертатися на рахунок;
  • накопичені гроші можна вивести через банкомат або витратити на інші покупки.

Варто відзначити, що користувач повинен використовувати накопичені гроші протягом року, так як багато банків анулюють рахунок, якщо кешбек не був виведений або витрачений.

Слід також врахувати, на які кошти банк нараховує кешбек – власні або кредитні. Найзручніший для клієнта варіант – коли відсотки однаково нараховуються як за свої витрачені гроші, так і за банківські. Іноді банки дають кешбек тільки за покупки товарів з певних категорій, тому ця умова теж важлива. Ну і, звичайно, головний параметр – максимальний розмір кешбеку, тобто суми, яку можна отримати за місяць. Але пам’ятайте, що із зазначеної цифри віднімуть 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору.

У кредитних карт також є така цікава особливість, як відсоток на залишок. Якщо до кінця року на вашій картці залишилися кошти, банк може додатково нарахувати вам частину від суми в якості заохочення. В середньому це 10% річних

Банківські картки з кешбек

Щоб вибрати карту з кешбек, потрібно враховувати кілька основних факторів:

  • ліміт кешбеку, який може варіюватися від 500 грн до необмеженої суми;
  • партнерську мережу банку;
  • відсоток кешбек від покупки товару або послуги.

Наприклад, monobank пропонує всім користувачам кредитних карт послугу кешбек. Отримати гроші на свій рахунок можна при оплаті товарів на PlayStation Store, Xbox / Microsoft Store, Netflix, MEGOGO, Brazzers, AppStore і Google Play, а також в інших торгових мережах. Річна ставка на кешбек становить 0,38%, а кредитний ліміт картки встановлено на рівні 100 тис.грн.

sportbank пропонує своїм користувачам кешбек в розмірі від 1% до 20% при покупці різних товарів: від продуктів харчування до одягу і техніки. Знайти повний перелік партнерів банку можна на сайті фінорганізації. Варто відзначити, що максимальний ліміт кешбеку становить всього 555 грн, тому після досягнення цієї позначки, гроші з карти потрібно вивести.

“ПриватБанк” пропонує необмежений ліміт для кешбеку, а партнерська мережа банку налічує понад 50 організацій і підприємств. Розплачуватися карткою від “ПриватБанку” і отримувати кешбек можна в продуктових магазинах, магазинах техніки та одягу, кафе і ресторанах. Процентна ставка становить 0,43%, а ліміт кредитної картки – 50 тис.грн.

“Альфа-банк” також пропонує кредитні картки з функцією кешбек. Процентна ставка зафіксована на рівні 0,4%, а ліміт карти варіюється від 500 грн до 200 000 грн. Ліміт кешбеку зафіксований на позначці в 5000 грн.

“Ідея банк” випустив свої кредитні картки з функцією кешбек, а ліміт кешбеку не перевищує 500 грн. Процентна ставка становить 0,48%.

“Таскомбанк” пропонує карти з функцією кешбек, в яких ліміт кешбеку встановлений на рівні 777 грн. Ліміт картки не перевищує 100 тис. грн.

Як накопичити і використовувати кешбек

Суть карт з функцією кешбек проста – більше витрачаєш, більше отримуєш. Тому при виборі карти необхідно чітко розуміти, які товари ви найчастіше оплачуєте кредитною карткою, а також звірити список партнерів банку на сайті.

Щоб накопичити гроші на кешбек, потрібно:

  • розплачуватися за товари або послуги карткою постійно. Для цього обмежте суму готівки в своєму гаманці. Так ви не будете забувати розплачуватися карткою;
  • купуйте товари тільки в тих магазинах, які точно беруть участь в партнерській програмі банку, інакше кешбек ви не отримаєте;
  • слідкуйте за лімітом кешбеку і враховуйте процентну ставку. Чим вище процентна ставка, тим більше коштів ви можете накопичити.

Виводити кешбек краще не маленькими частинами по 50-100 грн, а відразу великою сумою. Тому запасіться терпінням і намагайтеся не знімати гроші протягом року, якщо сума кешбеку не досягла свого ліміту.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: