Протести і борги: про що писали експерти з 22 по 26 березня

26 Березня 2021

Поточний тиждень був багатим на скандали: погром Офісу президента, інтриги навколо першої заступниці НБУ, протиріччя між банкірами і рітейлерами. Всі ці події не могли не знайти відгуку в розумі і серцях українців. Banker.ua розбирався, про що писали банкіри і фінексперти в своїх соцмережах.

Віктор Скаршевський про борги населення

З початку опалювального сезону українці встановили новий антирекорд по заборгованості за комунальні послуги, який перевищив 81 млрд грн. Три ключові статті накопичення боргів: оплата за природний газ, опалення та електроенергію.

“Звертає на себе увагу різке прискорення (в 3 рази) зростання боргів за електроенергію в січні 2021 року – +1,6 млрд грн, при тому, що в попередні два місяці опалювального сезону борг зростав +500 млн грн на місяць», — повідомляє Віктор Скаршевський.

Основною причиною неплатежів населення є скасування пільгового тарифу на електроенергію та електроопалення. Віктор Скаршевський бачить основну причину того, що відбувається, в завищених тарифах і скасуванні субсидій для деяких груп населення.

Детальніше про це в пості Віктора Скаршевського.

Олександр Деркач про “смішну” ініціативу президента

Співзасновник Райффайзен Банк Аваль Олександр Деркач вважає нереальною ініціативу президента Володимира Зеленського про виплати бізнесу в період карантину.

“Я впевнений, він може сміливо їх не тільки подвоїти, а навіть потроїти або учетверити (є таке слово, до речі?). Без жодної шкоди для бюджету держави. Тому що якщо нуль множити хоч на 2, хоч на 10, в результаті все одно буде нуль», — пише Олександр Деркач.

Віталій Шапран про погром Офісу президента

Протести, які призвели до погрому Офісу президента України, Віталій Шапран називає проявом справжньої демократії. І якщо мітингувальників у Росії та Білорусі розганяли спецслужби із застосуванням сили, то в Україні протестувальникам дали повну свободу дій.

«Можете зі мною посперечатися, але мені здається, що Володимир Олександрович – перший президент в Україні, який відмовився від “ленінських рецептів” при зміні влади. Я маю на увазі захоплення банку, пошти, телеграфу. Я дуже добре пам’ятаю, як закривали КБ “Слов’янський”, як по суті ні за що відбирали банк Базис Авакова, навіть як за економічними ознаками виводили ВБР (хоча там було за що, але не дуже церемонилися). У нас же після зміни влади не постраждала жодна фінансова організація попередників і попередників попередників“, – написав Віталій Шапран.

Як вважає експерт, це може бути хорошим знаком для інвесторів і політичних партнерів, які стверджували, що в Україні демократії немає.

Детальніше про події в пості експерта.

Олег Гороховський про зниження тарифів на еквайринг

Співзасновник monobank Олег Гороховський вже не перший тиждень приділяє увагу проблемі можливого зниження тарифів з еквайрингу, яку підняли рітейлери. На думку банкіра, тарифи на цю послугу і так мінімальні, і їхнє зниження призведе до величезних втрат самих банків.

«На питання, чи влаштовує їх пропозиція банків віддати суму зниження комісії еквайрингу клієнтам, пан Чечоткін, який у своєму пості запевняв, що “якщо закон, який регулює і знижує еквайринг буде прийнятий, ми як бізнес будемо раді запропонувати вам кращу ціну”, відповів дослівно: “Це неприйнятна, ошаліла і дурна пропозиція. Власне, це все, що потрібно знати, щоб зрозуміти, що відбувається», — повідомляє Олег Гороховський.

Детальніше в пості

Сергій Фурса про незалежний Нацбанк

Фінансовий експерт Сергій Фурса заявив, що ситуація, яка склалася навколо першої заступниці НБУ Катерини Рожкової, в черговий раз доводить, що Нацбанк повинен бути незалежний від впливу влади і суспільства.

“Чому важливий незалежний Нацбанк для інвесторів і звичайних громадян, і що відбувається зараз в регуляторі? Чому боротьба за владу над НБУ може нам всім дуже дорого коштувати. І чому менеджерів банку готові звинуватити в держзраді за те, що вони добре зробили свою роботу. Ну і як же без Коломойського, без нього нікуди….» — – написав Сергій Фурса.

Детальніше в відео.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: