Людський фактор, тіньова економіка та облікова ставка: огляд соцмереж експертів з 6 по 10 грудня

10 Грудня 2021

Цього тижня українські банкіри та експерти звично розмірковували на різні теми та ділилися цим з підписниками у соцмережах. Серед тем — підвищення облікової ставки, боротьба з тіньовою економікою та важливість того, щоб людина працювала там, де їй подобається. Banker.ua зібрав найцікавіші посади експертів за тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Кирило Шевченко про підвищення облікової ставки

Голова НБУ Кирило Шевченко цього тижня у себе у Facebook написав про підвищення облікової ставки до 9% річних:

«Це рішення відповідає нашій попередній заяві про наміри, в якій ми наголосили на готовності підвищити облікову ставку у разі реалізації додаткових проінфляційних ризиків», — заявив Шевченко.

Він зазначив, що пік інфляційного сплеску в Україні пройдено. Вже жовтні темпи зростання споживчих цін дещо сповільнилися. За оцінками НБУ, інфляція знижувалася і у листопаді. Водночас з дня попереднього засідання Правління Національного банку з монетарних питань реалізувалась низка проінфляційних ризиків.

Це насамперед посилення геополітичної напруги та збереження високих світових цін на газ та продовольство. Додатковий вплив справило подальше прискорення глобальної інфляції, що спонукає провідні центробанки швидше посилювати монетарну політику, що зрештою знижує інтерес інвесторів до активів країн EM, серед яких і Україна.

Більше деталей у пості Кирила Шевченка.

Олег Гороховський про важливість людського фактору

Співзасновник monobank Олег Гороховський розповів про свій приліт до Лондона і про випадок в аеропорту:

«Прикордонний контроль. Прикордонник – суворий чоловік років п’ятдесяти.

– Ви неправильно заповнили усі Passenger Locator Form. Будь-хто відправив вас їх заповнювати наново, а я пропущу, і посміхнувся. Заощадив нам години півтори на виправлення всіх форм.

Зона отримання багажу. 6 валіз і немає монетки 1 фунт, щоб отримати візок.

Поруч пункт обміну валют. Молода дівчина ~25 років.

— Доброго дня, у мене немає монетки для візка, а у нас 6 валіз, можете, будь ласка, поміняти 5 євро на 1 фунт? Здачі не потрібне.

— Мінімальна сума обміну валют 300 фунтів. Наступний».

Продовження історії, а також те, який висновок зробив для себе Олег Гороховський, ви можете прочитати тут.

Богдан Данилишин про фінсектор та кредитування

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин пише, що ліквідність банківського сектора залишається високою:

«Ліквідність банківського сектора, розміщена на коррахунках банків та депозитних сертифікатах НБУ, продовжує залишатися високою, трохи знизившись за тиждень — до 192 млрд. гривень. На скорочення ліквідності у банківському секторі вплинули інтервенції Національного банку з продажу іноземної валюти на МВРУ та акумулювання коштів на казначейському рахунку Уряду. У той же час підтримці ліквідності банків сприяли операції НБУ з рефінансування банків, за допомогою яких минулого тижня банкам було надано 779 млн. гривень терміном на 27 днів (за ставкою 9,5%)», — написав експерт.

Докладніше читайте тут.

Віктор Скаршевський про тіньову економіку

Віце-президент Української спілки промисловців та підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський розповів про тіньову економіку в Україні.

«У 2021 році, в рамках боротьби з тіньовою економікою, влада розпочала активну боротьбу тіньовою зайнятістю: Держслужба з питань праці у співпраці з Податковою службою, розпочала інспекції з метою виявлення роботодавців, які використовують незадекларовану працю. По суті почалася боротьба зі слідствами, а не з причинами», — повідомив Скаршевський.

За його словами, найбільша кількість неоформлених працівників виявлена ​​у таких сферах, як сільське господарство, організація харчування та тимчасове розміщення, торгівля.

При цьому аналітик нагадав, що саме кафе, ресторани, готельний бізнес та торгівля найбільше постраждали від карантинних обмежень 2020 та 2021 років, багато хто збанкрутував, «а тим, хто вижив, пропонуються інспекційні перевірки та штрафи». Такі дії уряду, на думку Віктора Скаршевського, явно не спрямовані на економічний розвиток.

Докладніше читайте у публікації.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: