Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
«Галас» навколо Тайваню, падіння європейської економіки та монети для ЗСУ: огляд соцмереж експертів з 1 по 5 серпня
Українські банкіри та фінансові експерти, як і раніше, активно пишуть про свою діяльність, а також діляться власною думкою з важливих для країни питань у соцмережах. Цього тижня у Facebook аналізували візит спікера палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань, європейську економіку та місце в ній для України, а також анонсувалися нові фінансові проєкти. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за тиждень.
Сергій Фурса про «галас» навколо Тайваню
Інвестиційний банкір та заступник директора Dragon Capital Сергій Фурса торкнувся дуже актуальної події. Він написав про те, що середньостатистичний українець, ймовірно, очікував, що цього тижня на ринках настане колапс на тлі очікувань третьої світової війни чи навіть двох. Але суть у тому, що ніде, окрім України, ніхто на це не очікував. Потенційну війну на Балканах у Європі та США просто не помітили і вона ніяк не вплинула на ціни. А візит спікера Пелосі на Тайвань приковував увагу інвесторів і спекулянтів рівно ті кілька годин, поки її літак блукав Азією.
«Зрештою, і в Китаї, і в США, на відміну від Росії, при владі адекватні дорослі, які здатні утримати себе від самогубних кроків. Швидше за все, ринки жартували з приводу відомого факту про те, що чоловік Ненсі Пелосі колись попався на інсайдерській торгівлі і, не виключено, він і зараз зробив ставку. Погоду на ринках, як і раніше, визначали економічні дані, не завжди однозначні. У той же час, настрої інвесторів поки що залишаються райдужними», – заявив Фурса.
Про причини такого настрою інвесторів, реструктуризацію зовнішнього боргу України та ситуацію на внутрішньому ринку читайте у посту Сергія Фурси.
Олексій Кущ про європейську економіку
Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ цього разу серед іншого згадав свій прогноз про європейську економіку як «ягня», який поступово набуває статистичних форм.
«Активність американських компаній впала до найнижчого рівня з вересня 2020 року. Це, швидше за все, змусить ФРС стримати спритність щодо підвищення базової ставки ще на 1% до кінця року. Розширення монетарного маневру почало поступово вбивати економічну активність», – вважає експерт.
У своєму посту Олексій Кущ наводить безліч цифр та підрахунків, що підтверджують його висновки. Крім того, у цьому розрізі він також порівняв показники економіки Росії та проаналізував її стан, плюс поміркував про місце української економіки. Про це читайте на сторінці експерта.
Кирило Шевченко про монети для ЗСУ
Голова Національного банку України Кирило Шевченко на своїй сторінці у Facebook поділився кількома анонсами.
Так, поміж іншим, він нагадав, що ще першого дня війни регулятор відкрив мультивалютний рахунок для допомоги ЗСУ. За цей час на нього українці та друзі України по всьому світу перерахували понад 20 мільярдів гривень. Але війна триває і підтримка для ЗСУ зараз потрібна, як і в перші дні війни.
«Тож відсьогодні ми запускаємо благодійну акцію «Смілива гривня» та відкриваємо пункти мобілізації монет на допомогу Українській Армії, щоб кожен українець зміг зробити свій внесок у перемогу. Наступні три місяці по всій країні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень», – повідомив Кирило Шевченко.
Подробиці акції Нацбанку читайте у пості Голови НБУ.