Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Єдиноріг, інфляція і силова реформа: огляд соцмереж експертів з 13 по 20 липня
Тиждень, що минає став багатим на події. Глава НБУ зустрівся з міжнародними партнерами на круглому столі, monobank подолав поріг в 1 млрд доларів за капіталізацією, а також була проведена реформа силових органів. Banker.ua розбирався, про що писали експерти в період з 13 по 20 липень.
Кирило Шевченко про зустріч з міжнародними партнерами і економічними експертами
18 серпня глава НБУ, представники уряду і парламенту, а також міжнародні партнери та експерти зібралися на круглому столі, присвяченому шостій річниці інфляційного таргетування в Україні. За словами Кирила Шевченка, ці шість років довели, що орієнтир НБУ саме на низьку і стабільну інфляцію, а не на фіксований валютний курс, – досить ефективний.
«Реалізуючи монетарну політику, ми приймаємо рішення не тільки, як реагувати на поточні виклики, а на довгострокові тенденції. Ми чітко усвідомлюємо, що світова економіка змінюється, з’являються нові виклики, в тому числі інноваційні та екологічні», – написав глава НБУ.
Більш детальна аналітика діяльності НБУ за останні 6 років і думки про світової інфляції – в пості Кирила Шевченка.
Богдан Данилишин про фінансовий сектор і кредитування
Глава Ради НБУ Богдан Данилишин поділився аналітичними даними щодо вартості гривневих кредитів, регулятивного капіталу банків і чистого внутрішнього кредиту банківської системи.
«Гривневі корпоративні кредити в липні збільшилися на 7 млрд гривень (+1,5% за місяць), зате валютні кредити підприємствам – навпаки – скоротилися на 7,5 млрд гривень в еквіваленті, тим самим залишаючи практично незмінним загальний обсяг кредитних ресурсів в економіці», – написав експерт.
Детальніше в пості Богдана Данилишина.
Олег Гороховський про вартість monobank
Співзасновник monobak поділився з аудиторією радістю про подолання банком вартості в 1 млрд доларів, розповів про міф «тяжкості ведення бізнесу в Україні» та назвав умови, як стати успішним.
«Єдиноріг з нуля за три з половиною роки. Коли мені кажуть, що Україна – погана країна для ведення бізнесу, я приблизно розумію, чому так кажуть, але точно знаю, що якщо ти робиш те, що потрібно клієнтам, то не особливо важливо, яка це країна», – написав Гороховський.
Детальніше в пості Олега Гороховського:
Сергій Фурса про реформу силових органів
Фінансовий експерт Сергій Фурса висловився про одну з ключових реформ для економічного зростання – реформу силових органів, а також про те, чому, на його думку, держава «вбила» її.
«Як вбити важливу реформу. Майстер клас. Одна з ключових реформ для економічного зростання – реформа силових органів. Роками податкова поліція, СБУ, поліція і ДФС (податкова) кошмарили бізнес. Були тими вахтерами, які стояли зі шлагбаумом на в’їзді в Україну і гальмували всі інвестиції», – написав Сергій Фурса.
Більше в пості експерта.