Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Облікова ставка, продаж акцій та трудова міграція: огляд соцмереж експертів з 17 по 21 січня
Упродовж усього тижня українські банкіри та експерти традиційно писали на різні теми і ділилися цим з підписниками в соцмережах. Серед них підвищення облікової ставки, трудова міграція та продаж акцій публічних компаній. Banker.ua зібрав найцікавіші посади експертів за тиждень.
Кирило Шевченко про підвищення облікової ставки
Голова НБУ Кирило Шевченко цього тижня у себе у Facebook написав про підвищення облікової ставки до 10% річних:
«Облікова ставка підвищена до 10% річних з метою покращення інфляційних очікувань та забезпечення сталого зниження інфляції до мети 5%.
Чому посилення монетарної політики НБУ зараз потрібне? Інфляція знижується повільніше, ніж передбачалося раніше, а фундаментальний інфляційний тиск посилився. Серед низки проінфляційних факторів, зокрема:
- найвищі світові ціни на енергоносії;
- значний ціновий тиск із боку країн — торгових партнерів;
- подальше зростання виробничих витрат бізнесу на сировину та оплату праці;
- стійкий споживчий попит і натомість зростання доходів населення».
Більше деталей в його пості.
Олег Гороховський про продаж акцій
Співзасновник monobank Олег Гороховський розповів, як у них просувається робота над проєктом з продажу акцій:
«На сьогодні у нас близько 240 000 заявок на тестування, які ми оброблятимемо майже весь лютий, щоб вже в березні додаток став доступним для всіх клієнтів.
Єдиний нюанс, який мене турбує, — всі ринки майже на максимумах і будь-який «чорний лебідь» може призвести до ефекту доміно. Тому важливо пам’ятати, що спекуляції з акціями — це рулетка, в якій виграє лише казино. Якщо ви дійсно хочете купити акції, рекомендую розглядати ці вкладення як довгострокову інвестицію, а не легкий заробіток за пару днів».
Детальніше читайте у публікації автора.
Богдан Данилишин про бюджетну сферу та позики
Голова Ради НБУ Богдан Данилишин пише, що за результатами перших двох аукціонів із розміщення державних цінних паперів у січні 2022 року Міністерством фінансів було залучено 4 млрд. гривень:
«Попит з боку потенційних інвесторів на гривневі ОВДП стриманий з огляду на очікування щодо рішення Правління НБУ за процентною ставкою, заплановане на 20 січня.
Найбільшим попитом у перші тижні 2022 року користувалися 2-річні ОВДП, за якими було залучено 2,1 млрд. гривень. За рахунок продовження середньозваженої терміновості та підвищення граничних ставок запозичень за окремими випусками середньозважена ставка нових розміщень зросла до 12,45%, що майже на 100 б. п. вище від середньозваженої ставки первинних розміщень у 2021 році».
Більше інформації — ось тут.
Віктор Скаршевський про зростання трудової міграції
Віце-президент Української спілки промисловців та підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський розповів про трудову міграцію:
«У 2022 році, на тлі подальшої деіндустріалізації, зупинки та закриття промислових підприємств через високі ціни на енергоносії, трудова міграція продовжиться.
Продовжиться скочування української економіки в аграрно-сировинну з консервацією бідності на довгі роки вперед.
Не дивно, що програма під назвою «Повертайся і залишайся», анонсована Зеленським у грудні 2019 року, яка перетворилася плавно на програму 5-7-9%, — повністю провалена. Як я спочатку і прогнозував, без цілісної економічної політики, спрямованої на довгострокове економічне зростання (яка, на жаль, відсутня), масового створення нових робочих місць, а тим більше, повернення трудових мігрантів, реалізація цієї програми не призвела».
Докладніше — тут.