Відставка Джонсона, курсова політика та євроінтеграція фінринку: огляд соцмереж експертів

08 Липня 2022

Українські банкіри та експерти, як і раніше, активно пишуть про свою діяльність, а також діляться власною думкою з важливих для країни питань у соцмережах. Наприклад, цього тижня у Facebook обговорювалися теми євроінтеграції українського фінринку, відставка Бориса Джонсона, обмеження на переміщення для військовозобов’язаних та інше. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Кирило Шевченко про євроінтеграцію українського фінринку

Голова Національного банку України Кирило Шевченко на своїй офіційній сторінці у Facebook розповів про розмову з генеральним директором Європейської платіжної ради Етьєном Гуссом. Навіть за умов війни євроінтеграційні цілі залишаються пріоритетом у роботі НБУ.

За словами Голови Нацбанку, новий статус України – кандидат на членство в ЄС – відкриває можливості тіснішої інтеграції українського та європейського фінансових ринків, які можна реалізувати ще до повноцінного членства.

«Одна з таких можливостей – приєднання до Єдиної зони платежів у євро (Single Euro Payments Area, SEPA), що розширить перспективи українського бізнесу в побудові відносин із партнерами в ЄС та сприятиме тіснішій економічній інтеграції. Також приєднання до SEPA значно полегшить процедуру здійснення платежів для українців, які тимчасово виїхали через війну та зараз перебувають у країнах ЄС», – отметил Кирилл Шевченко.

Які теми також обговорили під час розмови – читайте у пості Голови НБУ.

Сергій Фурса про відставку британського прем’єра Бориса Джонсона

Фінансовий аналітик Сергій Фурса поділився роздумами щодо такої резонансної події, як відставка прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона. У своєму пості він написав про те, що для українців не станеться нічого страшного, навіть якщо Джонсона буде відставлено.

«Просто у демократичних суспільствах так буває. Так прийнято. І немає нічого незвичайного у відставці вкрай непопулярного в Британії прем’єр-міністра, який загруз у скандалах, у момент економічної кризи, ще й підігрітої дурістю Brexit, яку цей самий прем’єр-міністр активно просував», – заявив Сергій Фурса.

Також експерт написав про те, чому Джонсон не такий популярний у своїй країні, про можливий зв’язок цієї події з росією, важливість підтримки для України та багато іншого.

Про все це докладніше читайте у пості Сергія Фурси.

Олена Коробкова про відміну обмежень на переміщення військовозобов’язаних

Голова Ради Незалежної Асоціації банків України Олена Коробкова цього тижня з радістю повідомила, що рішення про необхідність отримання спеціальних дозволів на переміщення для військовозобов’язаних скасовано.

Олена подякувала уряду за оперативну реакцію на звернення НАБУ.

«Фактичне обмеження пересування всередині країни могло зумовити колапс банківської системи, оскільки неможливо було б забезпечити інкасацію, перевезення бізнесу з регіонів, у яких тривають активні бойові дії, та гарантувати належну комунікацію між відділеннями», – объяснила эксперт.

Яких ще ризиків вдалося запобігти цим рішенням – у пості Олени Коробкової.

Алексей Кущ о курсовой политике

Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ цього тижня торкнувся важливої ​​теми курсової політики.

«Два банки вирішили підтягнути курс з операцій платіжних карток до ринкового рівня – 35. Гарний приклад для НБУ. У період війни фіксувати курс – це правильне рішення. Гра у «ринок» призведе до рімейку 2014-2015», – вважає експерт.

Однак, на його думку, тримати курс на позначці 29,25 – помилка, оскільки знищується експорт, зменшується еквівалент у гривні міжнародної допомоги, виникають спекуляції на множинних курсах.

Що ж потрібно робити для виправлення ситуації – про це докладніше у посту Олексія Куща.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: