Відбудова країни, зручний додаток та обмеження восени: огляд соцмереж експертів за тиждень

12 Серпня 2022

Українські банкіри та експерти, як і раніше, активно пишуть про свою діяльність, а також діляться власними думками з важливих для країни питань у соцмережах. Наприклад, цього тижня у Facebook обговорювалися питання зручності банківських послуг для будь-яких клієнтів, економічні тренди, хто відновлюватиме країну після війни та інше. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Олег Гороховський про зручність банківських послуг

Співзасновник monobank Олег Гороховський у своєму Facebook цього тижня наголосив на зручності, простоті та швидкості банківського обслуговування, але зробив це в контексті звернення до нової клієнтки банку, яка в 91 рік змогла самостійно зареєструватися в додатку та оформити картку mono.

«Щоразу, коли вас змушують поставити зайвий підпис, показують зайвий екран, вимагають непотрібну довідку або зайвий очний візит і вам здається це нормальним, пам’ятайте – це стокгольмський синдром. Нема виправдання складності», – зауважив банкір.

Він підкреслив, що складність – наслідок чи глупісті, чи бюрократії, чи некомпетентності, а частіше всього разом.

Повний пост читайте на сторінці Олега Гороховського.

Олексій Соболев про економічні тренди

CEO в Prozorro.Продажі Олексій Соболев зробив два економічних поста (хороший і поганий) в одному. З позитивного він виокремив декілька трендів в економіці у липні, зокрема, що сума, яку НБУ монетизував, зменшилась відносно минулого місяця. І вона невелика (30 млрд грн в липні проти 105 млрд в червні.

«Які причини цього? Всі молодці: підприємці що платять податки, влада, що повідміняла пільги і податки збирає, міжнародники, які сильно наростили допомогу», – пояснив експерт.

А от про погане, на жаль, міркувань більше. Експерт проаналізував ситуацію з газовими трубами в рф, Німеччині та Туреччині.

«Тому можливо знов будуть місяці, коли нам доведеться закривати розрив ліквідності друком грошей, а для економіки гірше війни, може бути лише війна + висока інфляція. Тому нормально очікувати восени додаткових обмежень в різних сферах, на кілька місяців, щоб не розкручувалась інфляційна спираль, допоки іноземні партнери готують нам гроші», – пише Соболев.

Чому саме існує така вірогідність – у пості експерта.

Олексій Кущ про післявоєнне відновлення

Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ цього тижня розмірковував про ціну держави в період війни та післявоєнного відновлення. Так, він написав про те, що його шокувала одна з прочитаних нещодавно тез про те, що стратегія виходу з кризи після війни базуватиметься на скороченні ролі держави.

«…бізнес відновить лише те, що приноситиме йому дуже швидкі гроші, повернення капіталу протягом півроку і норма прибутку на капітал не менше 20%. Решта, за умов повоєнної розрухи, буде йому нецікаво», – заявив Олексій Кущ.

Про можливі варіанти відновлення, хто, як і за рахунок чого може це робити, читайте у розгорнутому пості експерта.

Богдан Данилишин про фінсектор та валютний ринок

Голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин на своїй сторінці поділився думками про фінансовий сектор та валютний ринок. За його словами, обсяг ліквідності банківського сектору (у формі залишків на коррахунках та у депозитних сертифікатах НБУ) за плинний тиждень збільшився до понад 280 млрд гривень (у тому числі, понад 200 млрд гривень – у депозитних сертифікатах НБУ).

«Надлишок ліквідності, у свою чергу, визначає низький попит банків на кредити рефінансування НБУ: минулого тижня банкам було надано 2 млрд. гривень таких кредитів строком на 1 рік за ставкою 27%. При цьому, заборгованість банків за кредитами рефінансування НБУ скорочується досить високими темпами – за минулий тиждень її обсяг зменшився на 8,6 млрд. гривень або на 9%. Порівняно із піковими значеннями на початку війни заборгованість платоспроможних банків перед регулятором скоротилася понад як удвічі», – пише експерт.

Більше деталей про низький попит на кредитування з боку банків та валютний ринок читайте в пості Богдана Данилишина.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: