Новаторство, благодійність та розвиток послуг: огляд соцмереж експертів з 24 по 28 травня

28 Травня 2021

Поточний тиждень видався багатим на економічні події. Банкіри і фінексперти обговорювали розвиток ринку факторингу, нові законопроекти, а також активно підтримували соціальні ініціативи. Banker.ua розбирався, про що писали експерти в період з 24 по 28 травня.

Кирило Шевченко про законопроект «Про платіжні послуги»

Глава НБУ Кирило Шевченко поділився інформацією про те, що ринок фінтехпродуктів у країні продовжує стрімко розвиватися.

“Так, законопроект № 4364 “Про платіжні послуги” передбачає імплементацію положень другої платіжної директиви Європейського Союзу. Важливою новацією стане впровадження концепції відкритого банкінгу (Open banking), який об’єднує різних постачальників платіжних послуг і технологічні платформи в єдину систему. Це дасть можливість споживачеві користуватися інноваційними сервісами і легко і зручно управляти своїми коштами”, – написав Кирило Шевченко.

Також Національний банк розвиває державну систему віддаленої ідентифікації – система BankID НБУ стрімко нарощує кількість учасників. Зараз до неї підключені вже 34 банки-ідентифікатори. Онлайн-послуги з використанням системи BankID НБУ доступні 99% користувачів платіжних карток.. Завдання НБУ на 2021 рік – зробити систему BankID НБУ доступною для кожного українця. Вона спрощує доступ до державних, комерційних і фінансових послуг.

Детальніше в пості

 

Богдан Данилишин про результати роботи бюджетного сектору

За словами голови Ради НБУ Богдана Данилишина, виконання державного бюджету з податкових надходжень у травні здійснюється з випередженням планових показників. Так, з початку травня станом на 25 травня 2021 року податковими органами було мобілізовано до державного бюджету 64,9 млрд грн, що на 8,3 млрд гривень або на 14,6% перевищує індикативні показники на місяць. При цьому, відшкодування ПДВ з бюджету з початку травня склало 4,3 млрд грн (+0,7 млрд грн порівняно з відшкодуванням ПДВ у квітні на відповідну дату), з початку року – 54,3 млрд грн.

“Незважаючи на помірний обсяг виплат з погашення та обслуговування внутрішнього державного боргу в останній декаді травня, обсяги розміщень ОВДП Міністерством фінансів є невисокими, що дозволяє стримувати від підвищення вартість державних запозичень. Так, з початку травня на первинних аукціонах були розміщені гривневі ОВДП на суму 11,8 млрд грн, у тому числі на аукціоні, який відбувся 25.05.2021, – майже 6 млрд гривень з прибутковістю на рівні попередніх розміщень. Найбільшим попитом користувалися гривневі ОВДП терміном 1 рік, за якими було залучено майже 3,5 млрд грн із середньозваженою прибутковістю 11,20% шляхом задоволення всіх отриманих заявок», — написав експерт.

Детальніше в пості

Віталій Шапран про розвиток ринку факторингу

Член Ради НБУ Віталій Шапран заявив про те, що ринок факторингу і торгового фінансування продовжує розвиватися.

“На засіданні Ради НБУ 25 травня 2020 року з моєї ініціативи розглядалося питання «Про розвиток факторингу і торгового фінансування в Україні». Хочу подякувати запрошеним доповідачам – пані Камолі Махмудовій, віце-директору відділу торговельного фінансування ЄБРР ( Лондон ) та Владиславу Бережному, директору Департаменту торговельного та структурного фінансування банку Креді Агріколь, керівнику робочої групи з розвитку факторингу та торговельного фінансування в Україні UTFFT», — написав Віталій Шапран.

ЄБРР показав свою підтримку розвитку ринку факторингу і торгового фінансування в Україні і висловив згоду надати технічну і фінансову підтримку для розвитку факторингу в нашій країні. Представник UTFFT окреслив необхідність законодавчих змін, які потрібні для більш ефективного старту розвитку факторингу в Україні.

Детальніше в пості

 

Ерік Найман про зниження банківських комісій

Інвестор і фінансовий консультант Ерік Найман розмістив у своєму Facebook інформацію з питанням: чи підтримуєте ви зниження комісій на еквайринг? Також експерт розмістив посилання на петицію на ім’я Президента України Володимира Зеленського, в якій зазначено, що учасники підтримують зниження комісій на еквайринг.

Цей пост викликав жваве обговорення в коментарях. Детальніше в пості експерта

 

Олена Коробкова про благодійну акцію

БО “Ліга банків України” допомогла рятувальникам у боротьбі з епідемією коронавірусу.

«Щоб і надалі запобігати поширення коронавирусной інфекції благодійна організація «Ліга банків України» (засновником якої є # НАБУ ) передала Київській аварійно-рятувальній службі (КМДА) апарат високого тиску з підігрівом води Karcher, за  допомогою якого тепер можна швидко проводити дезінфекцію великих площ, наприклад, вестибюлів станцій, дитячих майданчиків, зупинок метрополітену, підземних переходів, де завжди є великі скупчення людей», — написала виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

Детальніше в пості експерта


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: