Чи вигідно брати кредити цього літа: опитування банкірів

26 Травня 2021

Економіка України продовжує відновлюватися, а гривня – зміцнюватися. Базова ставка НБУ збільшилася з 6% до 7,5%, а разом із нею зросли і ставки за депозитними вкладами. Що стосується споживчого кредитування, то воно залишається пріоритетним напрямком у роботі банків. Традиційно напередодні літнього сезону фінустанови знижують ставки за кредитами або запускають акційні пропозиції на кредитування різних товарів і послуг. Banker.ua дізнався у банкірів, які ставки будуть актуальні цього літа і чи готові банки надавати спеціальні пропозиції з кредитування.

Олена Кащишина, заступник начальника управління продажів роздрібних продуктів Мегабанку

За нашими прогнозами, ставки по споживчому кредитуванню в червні-серпні 2021 року складатимуть 10% з щомісячною комісією в 2,66%. Принаймні, такі значення ми закладаємо для Мегабанку.

У цей період ми будемо пропонувати клієнтам, в першу чергу, гарний настрій. А досягти його можна завдяки нашій акції “Літо знижок і подарунків”. Акція почне діяти з 15 червня і триватиме до кінця літа (до 31 серпня 2021 року). Протягом літа по кредитному продукту “Літо з АТ “МЕГАБАНК” в банку діятиме спеціальна пропозиція. Фізичні особи, які оформлять у будь-якому відділенні банку заявку на отримання кредиту в розмірі до 70 000 грн на відпочинок, або на заміну вікон з 15 червня по 31 серпня 2021 року, мають можливість отримати кредит зі знижкою в розмірі 30% від щомісячної комісійної винагороди.

Наталія Столярчук, керівник проектів департаменту роздрібного бізнесу банку “Південний” 

Статистика вказує на повернення ставок до значень на рівні кінця 2020 року. Це обумовлено підвищенням у квітні 2021 року НБУ облікової ставки до 7,5% річних, яка за прогнозами збережеться до кінця 2021 року, і перегляду прогнозу інфляції з 7% до 8% в 2021 році через зростання споживчого попиту, зокрема за рахунок підвищення зарплат. Ставки за споживчими кредитами без застави в червні-серпні 2021 року навряд чи зазнають значних змін і визначатимуться на рівні ставок банків – лідерів ринку. Враховуючи, що незабезпечені споживчі кредити більш ризиковані, то і ставки по них в принципі істотно вище.

У банку “Південний” діють спеціальні пропозиції для моряків: від короткострокових кредитів під відхід у рейс до беззаставних кредитів строком на 5 років у сумі до 500 тис. грн. Крім того, діють спеціальні ставки за іпотечними кредитами для клієнтів банку.

Андрій Прусов, заступник голови правління Forward Bank

Якщо говорити в цілому, передумов для зміни ставок за товарними і грошовими кредитами цього літа немає. Що стосується Forward Bank, то можу відзначити, що політика продажу кредитних продуктів будуватиметься на підході «високоризиковим клієнтам – дорожчі продукти, низькоризиковим – дешевші кредити». Відповідно, якщо клієнт має хорошу кредитну історію і стабільний дохід, то умови для нього будуть більш лояльними, ніж для клієнта з поганою кредитною історією (або її відсутністю) і нестабільним доходом. Даний підхід якраз плануємо запустити в середині літа, але вже зараз ми пропонуємо КОКО-КЕШ BEST – дешевий кредитний продукт і КОКО-КЕШ SMART – кредит з більш високою ставкою.

За POS-кредитами ми пропонуємо продукти з пільговим періодом від 3 до 24 місяців на оплату щомісячної комісії (коли щомісячна комісія 0%), але наявність того чи іншого продукту в тому чи іншому регіоні присутності банку залежить від домовленостей з відповідною торговою організацією. Акційні пропозиції в основному пропонують вони, а ми їх із задоволенням підтримуємо.

Що стосується кредитних карт, то зниження комісії інтерчейндж до 1,2% з 1 липня 2021 року негативно позначиться на вартості продукту для клієнта і доступних акціях. Деякі банки можуть обмежити розміри кешбеку або збільшити вартість по кредитній карті (за рахунок річної ставки, підвищеної тарифікації доступних послуг, введення плати за обслуговування карти і т.д.). Щоб бути “в ринку”, ми також будемо змушені переглянути вартість за деякими сервісами в рамках кредитних карт.

Forward Bank, на мій погляд, пропонує за кредитними картками один з найвищих кешбеків на ринку. Це літо не стане винятком, в своєму Forward Online кожен клієнт щомісяця зможе вибрати три найпопулярніших категорії кешбеку і необмежену кількість категорій від партнерів. Це дуже вигідно, тому що в цілому розмір кешбеку може досягати 20% і виводитися відразу на карту, стартуючи від 100 грн і до 1000 грн.

Зазвичай акції по продуктах у нас стартують в кінці літа і приурочені до 1 вересня – Дня знань. Завдяки таким спеціальним пропозиціям клієнти Forward Bank можуть підготувати своїх дітей до нового навчального року в більш комфортному фінансовому режимі.

До того ж, ми постійні учасники акцій наших партнерів Mastercard і Visa. Всю інформацію по ним ми публікуємо на офіційному сайті банку або в соцмережах.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: