Скільки заробляють співробітники українських банків: огляд Banker.ua

17 Травня 2021

Працювати в банку завжди було престижно, особливо, з огляду на зарплати співробітників. Сьогодні українські фінустанови готові запропонувати не тільки конкурентну заробітну плату і серйозний соцпакет, а й різні «плюшки» у вигляді щомісячних або щорічних бонусів, тури для найпродуктивніших менеджерів і багато іншого. Banker.ua проаналізував банківський ринок і рівень пропонованих зарплат для співробітників в Україні і світі, і склав свій рейтинг найбільш високооплачуваних посад.

Як формується зарплата співробітника банку

Зарплата менеджера, касира або рядового співробітника фінустанови безпосередньо залежить від рівня мінімальної заробітної плати в Україні. На початок 2021 року цей показник становив 4 830 грн після відрахувань всіх податків, що в перекладі на іноземну валюту не перевищує $171. 

Незважаючи на те, що мінімальна зарплата в країні зросла на 27% в порівнянні з 2020 роком, Україна все ще знаходиться в аутсайдерах за рівнем оплати праці. Наприклад, нашу країну випереджають Албанія ($257), Мексика ($216), Бразилія ($187) і ряд інших країн, що розвиваються.

Виходячи з цього показника, і розраховується заробітна плата кожного співробітника, включаючи банківських службовців. 

Скільки заробляють співробітники банків в Україні

Згідно з даними сайту з працевлаштування Work.ua, на даний момент в Україні відкриті більше 570 вакансій у банках. Причому, потрібні як рядові співробітники, так і менеджери середньої та вищої ланки. Українські банки готові запропонувати такі зарплати:

 • касир у відділенні банку: 12-15 тис. грн;
 • адміністратор відділення банку: від 8-11 тис. грн;
 • економіст: 8- 9 тис. грн;
 • оператор контактного центру: 17-25 тис. грн;
 • інкасатор: 12-14 тис.  грн;
 • менеджер з продажу банківських продуктів: 15-45 тис.  грн.

Найбільше в банках отримують керуючі, програмісти і розробники додатків. Таким співробітникам готові платити до 160 тис. грн. Наприклад, подібну вакансію опублікував Райффайзен Банк Аваль, який знаходиться в пошуках Senior DevOps / SRE Engineer

Керуючий відділенням банку заробляє близько 33 тис. грн. Для таких співробітників також передбачена своя бонусна система.

Скільки платять у банках Європи

Україна давно прагне до європейського рівня життя, проте за рівнем оплати залишається далеко позаду інших країн.

Наприклад, ось зарплати деяких співробітників європейських банків:

 • помічник керуючого банку – 4780 євро;
 • банківський аналітик – 2180 євро;
 • банківський службовець – 1230 євро;
 • менеджер банку – 8000 євро;
 • регіональний менеджер банку – 7980 євро.

В цілому зарплати банківських службовців в країнах ЄС варіюються від 1100 євро до 9000 євро в залежності від країни і посади співробітника.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: