Корпоративне управління та ринок землі: огляд соцмереж експертів з 28 червня по 2 липня

02 Липня 2021

Поточний тиждень видався багатим на економічні події. Банкіри та фінексперти обговорювали розвиток нових можливостей ФГВФО, збереження облікової ставки, а також відкриття ринку землі. Banker.ua розбирався, про що писали експерти в період з 28 червня по 2 липня.

Кирило Шевченко про захист вкладників збанкрутілих банків

Депутати Верховної Ради ухвалили в другому читанні законопроект № 4546 щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку і задоволення вимог кредиторів цих банків. Завдяки цьому роль ФГВФО в питаннях збереження активів банків, запобігання втрати його майна, задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів значно посилюється.

«Дякую народним депутатам України, що вчора ухвалили закон, який підвищує правомочність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у разі недостатності майна банку звернутися до пов’язаних з банком осіб, а також до інших осіб, що заподіяли шкоду банку та його кредиторам, з вимогою про задоволення за їхній рахунок вимог кредиторів», — написав глава НБУ Кирило Шевченко.

З чим раніше працював ФГВФО і які функції додалися зараз – в пості банкіра.

Богдан Данилишин про збереження облікової ставки НБУ

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин поділився статистикою і думками щодо рішення Нацбанку про збереження облікової ставки на рівні 7,5%. Також розповів, чому рішення відразу зумовило підвищення ставок по кредитах, але відсоткові ставки по депозитах залишилися на колишньому рівні або навіть знизилися.

«17 червня 2021 року Національний банк зберіг облікову ставку на рівня 7.5%. Я, особисто, підтримую дане рішення. Починаючи з березня 2021 р. НБУ задіяв інструмент підвищення облікової ставки для стримування інфляції. З 5.03.2021 облікову ставку було підвищено до 6,5% річних, а з 16.04.2021 ще на 1, 0 в.п. до 7,5% річних (в цілому на 200 б.п.)», — написав експерт.

Детальніше в пості Богдана Данилишина.

Олена Коробкова про новому корпоративному управлінні

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках.

«Нове корпоративне управління done. А це гарна новина і для членів Наглядових Рад банків, тому що вся технічна робота буде повернена до Правління, як до звичайної операційної діяльності банку. Дякую регулятору, що змогли знайти консенсусне рішенні й в цьому питані)», — написала виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

Детальніше в її пості.

Сергій Фурса про відкриття ринку землі

Фінансовий експерт Сергій Фурса висловився про відкриття ринку землі в Україні.

«1 червня. У бік західного кордону України потягнулися ешелони зі святою українською землею. Акції ост-Української земельної компанії злетіли в небеса на торгах на Нью-Йоркській фондовій біржі», — написав Сергій Фурса.

Більше за темою в пості експерта.