Держбюджет, швидка реєстрація та 10%-вий збір: огляд соцмереж експертів за тиждень

02 Вересня 2022

Українські банкіри та експерти, як і раніше, активно пишуть про свою діяльність, а також діляться власними думками з важливих для країни питань у соцмережах. Наприклад, цього тижня у Facebook обговорювалися питання 10%-го збору на обмін валют, наповнення бюджету та високі показники українських цифрових послуг. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Олексій Кущ про циркуляційну модель економіки

Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ цього тижня опублікував пост про те, як забезпечити фіскальний мультиплікатор та наповнити бюджет в рамках циркуляційної моделі економіки.

«Важливо розуміти принцип: витрати – первинні, податки – вторинні. Сьогодні ми спостерігаємо макроексперимент у частині зростання зарплат військовим. Збори ЄСВ у ПФУ збільшилися за підсумками січня-серпня 2022 року порівняно з аналогічним періодом минулого року на 40 млрд. грн. або 18%. У серпні: на 10 млрд грн чи 38! При тому, що у нас 10 млн – біженці та 50% економіки в ауті», – запевнив експерт.

Він підкреслив, що така ж картина з надходженням ПДФЗ до місцевих та центральних бюджетів.

Разом із тим, сам собою приклад аномальний, але він красномовно демонструє той факт, що витрати держави не є збитком, особливо в умовах часткового «закупорювання» внутрішнього ринку.

Більше подробиць – у пості Олексія Куща.

Олег Гороховський про швидкість реєстрації

Співзасновник monobank та один із найвідоміших банкірів України Олег Гороховський цього тижня розмірковував про новий досвід багатьох українців, яким довелося відкривати рахунки у різних іноземних банках.

За його словами, багато хто відкривав рахунки в класичних банках у Європі, хтось відкривав у Revolut, хтось у Wise, а хтось відкрив у кількох українських банках через різні обмеження або ще якусь специфіку нашого часу.

У контексті цього банкір вирішив поділитися показниками mono у швидкості реєстрації:

«Реєстрація клієнта – один із основних наших проектів, і ми докладаємо великі зусилля, щоб прибирати зайві кліки, непотрібні екрани та безперервно шліфуємо UX та UI, щоб реєстрація проходила ще хоч трішечки швидше.

У серпні до нас приєдналося понад 140 тисяч нових клієнтів.

За основними видами реєстрації:

– Дія (40%) середній час від початку реєстрації до працюючої картки – 5 хвилин 16 секунд;

– ID-картка (29%) – 9 хвилин 33 секунди;

– Паспорт-книжка (27%) – 11 хвилин 27 секунд», – заявив Гороховський.

Після цього банкір розповів про найшвидчу реєстрацію з нуля до працюючої картки, із реєстрацією через Дію. Цей час став абсолютним рекордом для банків.

Цікаво, за скільки часу клієнт встиг зареєструватися? Читайте про це у пості Олега Гороховського.

Михайло Кухар про невелику податкову перемогу

Керуючий партнер та старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар цього тижня радів «першій маленькій перемозі над податковим мороком». Мова йде про те, що Уряд та ОП відмовилися від ідеї впровадження 10%-вого збору на валютообмінні операції для купівлі всіх імпортних товарів та послуг.

«Незважаючи на те, що текст законопроєкту пройшов вже погодження на погодження міністерства, на реєстрацію у парламенті він не піде. Причина відмови: значний публічний тиск та супротив бізнесу», — напив в своєму телеграм-каналі поплічник Гетьманцева Железняк.

Нагадаю, що Ukraine Economic Outlook виступив з оперативною аналітикою проти цього блюзнірського законопроекту в публічному просторі наступного ж дня і далі постійно слідкував за темою!», – емоційно висловився Михайло Кухар у своєму Facebook.

Він додав, що на боці правди цього разу також були прогресивні економісти Нацбанку, Мінекономіки та Мінінфрастуртури, з котрими економісти Ukraine Economic Outlook обмінювалися розрахунками та спільно напрацьовували аргументацію.

Хто ще був причетний до цієї справи – читайте у пості Михайла Кухара.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: