Оптимізм українців у плані економрозвитку знижується: огляд соцмереж з 5 по 9 квітня

09 Квітня 2021

З початку року чиновники всіх рівнів запевняють, що економіка України відновлюється швидкими темпами. Тим не менш, українці не поспішають вірити в оптимістичні прогнози і вважають, що ситуація на ринку набагато гірша. На перший план виходять питання фінансування бізнесу і бюджетного сектора в період локдауну і стабільність курсу гривні на найближчий час. Banker.ua розбирався, про що писали експерти в період з 5 по 9 квітня.

Віктор Скаршевський про законопроект про споживчі кредити

19 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні за прискореною процедурою законопроект № 4475 про внесення змін до Закону про споживчі кредити, надані в іноземній валюті. Негативну оцінку законопроекту № 4475 вже дали Головне науково-експертне управління Верховної Ради та Національний банк України.

Крім цього, 19 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 4399, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу щодо звільнення прощених сум боргу та інших доходів, що виникають внаслідок реструктуризації кредитів в іноземній валюті. Дана норма сприятиме активізації реструктуризації валютних кредитів”, – написав економіст Віктор Скаршевський.

Детальніше в пості Віктора Скаршевського.

Віталій Шапран про економічні прогнози

Член Ради НБУ Віталій Шапран впевнений, що прогнози щодо швидкого виходу української економіки з кризи оптимістичні.

“Все це ми вже проходили в 2020 році, а нинішня ситуація м’якіша. З чим я можу погодитися, так із тим, що оптимістичні макроекономічні прогнози доведеться переглядати в разі наявності локдаунів у другому півріччі. Ось тому будь-яка новина про завезення нової вакцини від “корони” є гарною економічною новиною”, — написав Віталій Шапран.

Детальніше в пості

Ерік Найман про погіршення прогнозів щодо розвитку економіки

За даними опитувань, другий місяць поспіль погіршуються очікування щодо розвитку економіки України.

Це може бути обумовлено: новими карантинними обмеженнями, зростанням інфляції та інфляційних очікувань (життя дорожчає) і неспокійною ситуацією на Донбасі, — написав Ерік Найман. – Зазвичай погіршення настроїв супроводжується слабкістю гривні, що ми і бачимо. Влітку гривня зазвичай зміцнюється. Подивимося, чи відбудеться це в поточному році”, – додав фінансист.

Богдан Данилишин про фінансовий сектор України

Значення обмінного курсу гривні на міжбанківському ринку практично не змінилося і продовжує залишатися на рівні до 28 гривень за 1 долар США. При цьому, протягом тижня обсяг попиту з боку клієнтів банків переважав над пропозицією іноземної валюти як на спотовому, так і на форвардному сегментах ринку.

Крім того, з метою запобігання надмірних коливань курсу гривні Національним банком була проведена інтервенція з продажу іноземної валюти на суму 50 млн доларів США (сальдо інтервенцій з початку року 2,2 млрд доларів США)», — написав Богдан Данилишин, Голова Ради НБУ.

Що стосується прямих іноземних інвестицій, то в 2021 році триває торішня тенденція до скорочення вкладень коштів іноземних інвесторів в українську економіку. За січень-лютий через від’ємне значення реінвестованих доходів прямого інвестора (-206 млн доларів) скорочення участі іноземних інвесторів у капіталі контрольованих ними підприємств склало 39 млн доларів США. Додатково через боргові інструменти вкладення прямих інвесторів у підприємства України скоротилися на 198 млн доларів.

Детальніше про стан фінансового сектору в пості Богдана Данилишина.

Василь Горбань про біткоїни чиновників

Член ради Верховної Ради України Василь Горбань поділився інформацією про накопичення чиновників.

Опендатабот” повідомляє, що в цьому році 652 українських чиновника задекларували 46351 біткоїн на суму в 74,2 млрд грн. Навіщо цим успішним людям держслужба?)», — написав він.

Ця заява викликала палку дискусію підписників, а своїм невдоволенням вони ділилися в коментарях. Детальніше про це в пості


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: