Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Будинок біля озера: які переваги дарує життя в заміському комплексі під Києвом
Про те, чим мешканців столиці приваблює життя за містом, наскільки великий попит на квартири у заміських комплексах, чи розвинена там інфраструктура, у чому полягають головні переваги такого проживання та які особливості має унікальний комплекс у селі Гатне під Києвом, в ексклюзивному інтерв’ю Banker.ua розповів Олександр Зінчук, керівник відділу продажів ЖК «Озерний Гай Гатне».
— Олександре, в Україні все більш популярним стає тренд на заміську нерухомість. І це стосується не тільки приватних будинків, але і багатоквартирних заміських комплексів. З чим пов’язана така тенденція і скільки вона триватиме?
— Звичайно, попит на приміську та заміську нерухомість зріс. Це має декілька причин. Перша причина — людям треба дихати повітрям, проводити час на вулиці, а в місті зробити це в період локдауну було нереально. За містом же все простіше. В нашому комплексі мешканці спокійно гуляли, дихали, і у нас майже не було випадків зараження коронавірусом. Тому люди, звичайно, переїжджають за місто. Це пов’язано з екологією, бо тут чисте повітря, а ще менш поверхова забудова, і основна причина — більше площі для проживання.
Наприклад, коли ви живете у Києві, то графік такий: відпрацювали на роботі, прийшли додому, повечеряли й лягли спати. Таке життя переважно у більшості людей, які живуть у квартирі, в одно- чи двокімнатній, які, зауважу, дуже недешеві сьогодні. Якщо ж ми говоримо про заміську нерухомість, то вона має безперечні плюси. По-перше, нижча ціна на квартири, хоча в нашому комплексі не набагато, позаяк він має низку переваг. Тут ви можете дозволити собі квартиру більшої площі, обрати більше кімнат, придбати житло з терасою, на якій можна дихати повітрям, не виходячи на вулицю і не маючи контактів з іншими людьми. По-друге, тут ви можете відпочивати на великій прибудинковій території з доглянутими озерами та обладнаними для відпочинку скверами.
Якщо порівнювати багатоквартирні будинки низької висотності з приватними будинками, то у перших є низка переваг. Насамперед це ціна, адже заміський будинок, який розташований у передмісті, досить дорогий. Звичайно, дешевше буде придбати житло в багатоквартирному комплексі, навіть ту саму площу, і далі в обслуговуванні це буде набагато дешевше. А за приватним будинком вам доведеться постійно доглядати: стригти газон, ремонтувати огорожу тощо.
— Киян умовно можна розділити на 2 типи: прихильників активного й швидкого життя в центрі і прихильників спокійного заміського проживання. У чому переваги другого підходу, як він змінюється з урахуванням специфіки Києва, який все більше потопає в заторах і незручній міській метушні?
— Перше, що ми робимо, — запрошуємо людей відвідати наш відділ продажів та подивитися на комплекс. У нас є, що показати — прибудинкова територія з чистими озерами та пляжами, куди влітку ми виносимо шезлонги. Часто люди думають: «Я — киянин, і чому я повинен їхати жити за місто?». Тому ми показуємо низку переваг, доводимо, що в нас є те саме, що й в Києві, і навіть більше: є місця, де можна гуляти, займатися спортом, гратися з дітьми, засмагати, купатися, при цьому є вся необхідна інфраструктура, зупинка громадського транспорту, яку ми також організували для того, щоб люди могли за 15 хвилин доїхати до метро.
Якщо порівнювати, наприклад, Дарницький район, Троєщину чи Борщагівку, то від них не завжди можна за 15 хвилин дістатися до метро. А тут це не проблема. Якщо ви на автомобілі, то для транспорту в нас є достатня кількість паркомісць. Люди мають можливість за 8 хвилин доїхати до міста, навіть враховуючи затори. Погодьтеся, це дуже зручно.
Тим, хто любить займатися спортом, також потрібне місце для цього. В Києві не всі райони можуть похизуватися парками, де можна потренуватися на свіжому повітрі. Дуже часто хтось бігає просто вздовж дороги, і навряд чи корисно дихати таким повітрям. До речі, ми викликали на територію комплексу санепідемстанцію, яка зробила заміри чистоти повітря, щоб показати тим, хто любить цифри, що в нашому комплексі рівень забруднення значно менший, ніж у місті. Найменший показник відрізнявся у 5 разів, найбільший — в сотні разів. Порівнювали з житловим масивом столиці, робили це в рамках проєкту «Життя за містом у цифрах». Причому заміри робили не десь у полі, а біля житлових будинків. До речі, багато наших співробітників вже живуть в «Озерному Гаю», тож було цікаво побачити чесні показники.
Люди, які приїжджають до нас, втомлюються від постійного шуму міста, висоти будинків — вони хочуть спокійнішого життя. І молодь, до речі, не виключення. Тут вони можуть поєднувати перебування на свіжому повітрі з роботою, спортом чи відпочинком. До їхніх послуг Wi-Fi чи 4G, стабільний мобільний зв’язок тощо.
Людям, які живуть у старих районах Києва, де нічого нового не будується, це теж набридає. Варто згадати і про не завжди благополучний контингент цих районів. Саме тому люди переїжджають у нові комплекси, де немає наркоманів та п’яничок, які історично проживають у старих районах, і нічого з цим не зробити.
Сьогодні люди уважно ставляться до того, поряд з ким вони будуть мешкати. Їм важливо, аби поряд проживали сусіди з ідентичними культурними цінностями.
Я виріс біля парку Перемоги, цей район мені дуже подобається, але розумію, що людей, які там мешкають вже десятиліттями, не зміниш. Ми колись встановили новий ліфт, але хтось пошкодив кнопки. Ліфту наразі й трьох років немає, а виглядає так, наче йому вже років 20. А ще зробили ремонт, встановили металопластикові вікна, LED-лампи — все для людей, але це просто зіпсували.
Тому сьогодні все популярнішим стає тренд, коли люди продають свою квартиру в старій панельці та купують житло у новому заміському комплексі з цілою низкою переваг: з сучасним плануванням, більшою квадратурою, ремонтом «під ключ». Люди мають можливість переїхати в абсолютно готову квартиру, позаяк всі моменти з ремонтом забудовник бере на себе. Цю практику наша компанія запозичила з Європи та американського ринку. Ви просто обираєте собі варіант у нашому шоу-румі, і ми робимо для вас такий ремонт. Головний плюс його ще й в ціні — такий ремонт обійдеться вдвічі дешевше, ніж самотужки. Це фішка нашої компанії, на якій ми, по суті, і не заробляємо. Це додаткова опція для зручності наших покупців. В нашому комплексі можна обрати оздоблення за $200 або за $250 м2. Також забудовник дає 2 роки гарантії на роботи.
— «Інтергал-Буд» — різнопланова компанія, яка працює у всіх сегментах ринку. Яке місце серед інших ваших напрямків зараз займає сегмент заміської нерухомості? Наскільки він є пріоритетним?
— Наш комплекс займає невисокий відсоток від загального метражу житла, яке будує компанія, тому що це переважно міські багатоповерхові проєкти. Та у керівництва компанії завжди була мрія створити привабливу заміську оазу з невисокою поверховістю будинків, природою поряд та доступною ціною. Хтось купує свою першу однокімнатну квартиру в розстрочку, хтось обирає дворівневу квартиру, наприклад, собі й батькам, хтось купує дві однокімнатні дітям, аби дати їм старт у житті. Це пріоритетний та наймасштабніший проєкт для нас — він розташований на 48 га, тут згодом зведуть 47 будинків, заселять приблизно 5 700 квартир.
У цей проєкт ми вкладаємо не тільки дуже багато коштів, а й досвід, енергію та бажання. Наприклад, аби цей комплекс функціонував як у місті, сюди вже зайшли два газових постачальники — Київгаз та Облгаз, також на весь комплекс завели окрему підземну лінію від електростанції, ведемо сюди воду та каналізацію. Цей проєкт наразі є найдорожчим, якщо говорити про комунікації.
Ми побудували за європейськими технологіями свою, дуже коштовну, каналізаційну насосну станцію, тобто все відпрацьоване перероблюється в очищену воду. За таким принципом побудовано більшість європейських комплексів. Станція займає практично 30 га, тож коли ми під’єднаємося до централізованої каналізації, вона буде демонтована, а на її місці продовжиться будівництво.
— Візитною карткою комплексу є ландшафт: озера з лебедями, пляжі, зони відпочинку для мешканців. Наскільки складно було втілити все це в життя? Яку площу займають зони відпочинку, як вони влаштовані і які можливості відкривають для мешканців?
— Компанія «Інтергал-Буд» приділяє надзвичайно багато уваги інфраструктурі. Ми намагаємося створити максимально круту наповненість об’єктами комерційної нерухомості, організувати простір для відпочинку та ігор, паркувальні місця для авто. У нашому комплексі майже 10 з 48 га — це зелена територія. Озера з пляжами, зони відпочинку, майданчики для прогулянок та занять спортом — це все створювалося з нуля.
Якщо розглянути будь-який інший комплекс компанії, наприклад, «Теремки», то там менша прибудинкова територія, але є ліс, з якого ми зробили 5 га парку з майданчиками, доріжками тощо. Цьому приділяється багато уваги, і, звичайно, ціна квадратного метра залежить від того, де знаходиться комплекс, як облаштована прибудинкова територія.
В озеленення та ландшафтний дизайн вкладається дуже багато грошей, і сьогодні насправді мало забудовників, які роблять таку гарну прибудинкову територію. У нашому комплексі є навіть місце для проведення весільних церемоній! Ми постійно щось вигадуємо, влаштовуємо в компанії конкурси на найкращу ідею, чого немає у нас та у конкурентів. Наприклад, на території комплексу «Паркові Озера» ми побудували ролердром, який припав до смаку тамтешнім маленьким мешканцям. На території нашого комплексу зробили велике футбольне поле зі штучною травою та прожекторами. Крім того, є зони для воркауту, паркуру, а також велосипедні доріжки.
Аби люди ставилися до комплексу як до свого рідного, минулого року ми провели акцію з висадження родинних дерев та каштанової алеї. До акції долучилося понад пів сотні людей! Дехто висадив по 2-3 дерева. Також ми висадили сад сакур, фруктовий сад, відвели місце під туї. У нас є свій ландшафтний дизайнер, який консультує, де та які дерева краще саджати.
— Як би ви охарактеризували цільову аудиторію мешканців комплексу «Озерний Гай Гатне»? Хто купує тут квартири? Можете виділити основні групи покупців?
— Цей сегмент житла має попит у людей, які розуміють його концепт, — життя за містом, на свіжому повітрі. Авжеж, це молоді родини, які переїжджають у нове житло, їм вже принципово не цікавий старий фонд. Тут більш низькі ціни, люди мають, де гуляти з дітьми, дихати повітрям. І насправді відсоток таких сімей дуже великий. Це люди різних професій, яким важливо перебувати в безпосередній близькості до природи.
До речі, ще одна категорія людей, яка купує у нас квартири — іноземці, які приїжджають, бачать комплекс і розуміють, що хочуть тут жити. Це громадяни Польщі, Чехії, Італії, Франції. Вони купують одно- та двокімнатні квартири, оскільки мають тут якісь бізнес-інтереси. Також і тому, що деякі іноземці просто не можуть за 50 тис. доларів придбати в Італії таке житло, яке вони хотіли б. А ще вони можуть здавати ці квартири в оренду та отримувати від 300 доларів на місяць прибутку, що теж дуже непогано.
Зараз більшість покупців приїздять до нас із Центральної України. Ті, хто приїжджають із регіонів, просто не розуміють концепт будування 25-поверхових будинків, вони до цього не звикли, тому обирають комплекси з низькою забудовою.
Дворівневі квартири частіше обирають родини з дітьми, коли в родині 4-5 дітей. У нас безпечний комплекс, тому можна спокійно випустити дітей на вулицю і не хвилюватися. Також невеликий відсоток клієнтів купує квартири у нашому комплексі своїм батькам. До речі, люди за 50 часто називають його «курортом».
— Безумовно, заміська нерухомість — це природа і спокій. Але ніхто не скасовував і активне дозвілля. Які умови для цього створені на території комплексу?
— Якщо ми говоримо про спорт, наприклад, катання на велосипеді, у нас є біля відділу продажу майданчики, де можна взяти байк та спокійнісінько поїхати на Теремки, залишити його там і пересісти на метро. Якщо бажаєте розваг, у «МегаМаркеті» (приблизно за 1,5 км від комплексу) на другому поверсі є кінотеатр. Звичайно, там є магазинчики, кав’ярні, ресторани. До речі, вони вже є і в самому житловому комплексі.
Коли бізнес «заходить» у комплекс, він дивиться, чого не вистачає, і створює це: аптеки, банківські відділення, кальянні, кав’ярні, спортбари. Якщо всього цього не вистачає, можна на авто за 15 хвилин доїхати до метро «Теремки», там вже можна піти в боулінг чи влаштувати шопінг. Насправді Голосіївський район дуже розвинений, якщо говорити про інфраструктуру та дозвілля. Та й на ВДНГ, який зовсім поруч, є все, що потрібно для молоді.
— Як розв’язане питання з комерційною нерухомістю? Які можливості надає забудовник бізнесу і мешканцям?
— Для нас важливо, аби у комплексі було все необхідне, тому перший і цокольний поверхи у дуже багатьох будинках ми відводимо під комерційні території. Є будинки, які не мають комерційних приміщень, наприклад, шостий. Ми усвідомлюємо, що не всі хочуть, щоб у них в будинку розміщувався магазин чи бар.
Наразі у нас вже працюють три продуктові магазини. Кожен займає свою нішу: у когось багатий асортимент сирів, у когось — м’яса. Нещодавно відкрився магазин напівфабрикатів ручної роботи, який дуже затребуваний серед мешканців. Є пивний бар, тематичне кафе, кав’ярня, також відкривається сімейна клініка, аптека, продуктовий супермаркет. А ще будується фітнес-клуб, школа-садочок, будуть дитячі гуртки, банківське відділення, тобто запланована вся необхідна інфраструктура.
— У ЖК «Озерний Гай Гатне» покупцям надають можливість придбання квартир як без оздоблення (white box), так і з ремонтом, в тому числі й з дизайнерським. Чому був зроблений акцент на таку концепцію, і які категорії квартир користуються найбільшим попитом?
— Все це створювалося ще з 2010 року в Києві, коли компанія «Інтергал-Буд» заходила на столичний ринок нерухомості. Тут було дуже багато забудовників, і люди їм довіряли, купували в них квартири. Нам потрібно було знайти якийсь концепт, аби привернути увагу споживачів. І ми його тоді знайшли. Це європейський концепт, який ми почали реалізовувати у трьох будинках у ЖК «Паркові Озера» біля парку «Перемога». Побудували повністю три будинки з квартирами, які були вже з ремонтом.
Компанія робить ремонт не тільки для того, щоб покупець міг одразу почати жити у квартирі, але й для того, аби з моменту введення будинку в експлуатацію забезпечити всім мешканцям гідний рівень життя. Щоб сусіди на поверсі не чули звуки перфоратора й не ковтали пил. Щоб бригади не псували будматеріалами ремонт у вхідних групах, не пошкоджували ліфти тощо.
Як відреагував на цю пропозицію ринок? Багато хто хотів придбати квартиру в нас, але зі своїм ремонтом. Це не відповідало нашій концепції. Такі люди купували квартири та починали робити свій ремонт, тому ми дійшли висновку, що треба давати людям вибір. Зараз це майже 50% на 50%.
Ми відчуваємо ринок, що людям потрібно, прислухаємося до їхніх пропозицій та відгуків, звертаємо увагу на те, що їм подобається, а що — ні. Ми багато експериментували, щось покращували, адже при експлуатації могли з’являтися моменти, яких ми не планували. Останнім часом ми прийшли до того, що наші дизайнери зробили три дизайнерські рішення: мінімалізм, сканді та нова класика. Це плитка, ламінат, шпалери, люстри, сантехніка тощо, які поєднані в один стилістичний ансамбль. Вартість — $250 м2. Залишилися в пропозиції й дешевші ремонти за $200, але вони стають все менш популярними.
На території відділу продажів комплексу діє шоурум, куди ви можете завітати та подивитися, як буде виглядати ваша майбутня квартира. До речі, у варіанті оздоблення за $250 ви можете додатково замовити кухонний гарнітур, який коштуватиме $3 500 і включатиме сам гарнітур та якісну вбудовану техніку: варильну поверхню, холодильник, витяжку тощо.
Право вибору — це наша головна перевага. Молодшим клієнтам подобається мінімалізм та сканді, люди середнього та старшого віку обирають нову класику. Бувають, звичайно, виключення.
У наших ремонтах ми використовуємо якісний ламінат 33 класу — він вологостійкий та має подовжений термін експлуатації (до 15 років). Також це сучасніша плитка та сантехніка, навісні тумбочки у санвузлі, штори, люстри, меблі, аксесуари тощо. Це все можна побачити в шоурумі. Така квартира «під ключ» (з ремонтом та меблями) коштує $500 за квадрат. Житло повністю готове до заселення.
— Чи співпрацює «Інтергал-Буд» з українськими банками з кредитування придбання житла в даному житловому комплексі? Які умови зараз доступні?
— Так, давно співпрацюємо з Укргазбанком та Глобус Банком — за Програмою «Доступна іпотека 7%» та звичайним іпотечним кредитуванням. Днями підписали угоду про співпрацю з Кредобанком. Наш житловий комплекс став першим акредитованим проєктом за державною програмою доступної іпотеки, яку також реалізує цей банк. Загалом, покупці цікавляться різними кредитними програмами, сьогодні вони дуже популярні. Зазначу, що такі програми передбачають перший внесок власних коштів від 30%, а якщо внести 50%, то вірогідність схвалення банком такого кредиту буде десь 90%, звичайно, за відсутності поганої кредитної історії. Кредитування надається до 20 років, але частіше клієнти оформлюють іпотеку на 5-15 років.
Банки конкурують за рахунок умов. Наприклад, в одного банку більша відсоткова ставка, але схвалення кредиту там спочатку було до 700 тисяч гривень, а тепер вже до мільйона. Фінансові установи такі суми видають без проблем, лояльніше ставляться до довідок про доходи та інших речей. Тому людина, коли не може показати достатню офіційну зарплату, звертається до такого банку. Якщо ж є висока офіційна зарплата, то людина вже зможе скористатися кредитом на кращих умовах з нижчою відсотковою ставкою.
У нас є програма кредитування зі ставкою 5,99% протягом 5 років від Укргазбанку, і вона має попит. За умови першого внеску від 30% це нормальні цифри. Також є 12,99% та 15,99% річних. Укргазбанк та Глобус Банк пропонують нашим клієнтам зменшену відсоткову ставку 5,99% та 6,99% відповідно (Глобус Банк дає на 3 роки).
Якщо покупець хоче придбати квартиру за повну оплату, то у нас діє знижка до 10%.
За останні 6 місяців зросла кількість людей, які почали користуватися пропозиціями від банків. Раніше у нас було дуже багато розстрочки від забудовника — на 3, 6, 12 місяців, а в «Озерному Гаю Гатне» ми могли надавати й 10 років розстрочки. Це було на першій стадії будівництва. А зараз люди почали звертатися до банків, отримувати кредити. Раніше слово «кредит» просто відлякувало людей, сьогодні це сприймається буденно та звично.
— Які майбутні плани, які будинки плануєте вводити в експлуатацію?
— Цього року в експлуатацію вводимо наступні 4 будинки: 7-й, 8-й, 42-й і 43-й. Три з них будуть введені в експлуатацію з травня. З вересня введемо будинок №7.
У нашому комплексі є повністю готові квартири, чого немає на ринку нерухомості в принципі, і це наша перевага. І вони справді мають попит, позаяк клієнт має можливість прийти, подивитися на готову квартиру й придбати її просто зараз, а не чекати, коли завершиться будівництво.
Наступного року на території комплексу запрацюють великий супермаркет, фітнес-клуб та багато іншої комерційної нерухомості. Плануємо повністю закінчити першу частину комплексу — це 18 га — та розпочати облаштування другої, а це ще 30 га. Наші потенційні покупці будуть приїздити до нас на екскурсії, дивитися на те, що ми вже встигли побудувати, і рішення про придбання квартири саме в житловому комплексі «Озерний Гай Гатне» буде прийматися швидше.