Операція «Колібрі», або У пошуках миттєвості. Що подивитися на вихідних

05 Січня 2024

Кіноіндустрія завжди вражала своєю різноманітністю та здатністю вдало відобразити різні аспекти людського життя. Якщо ви любите переосмислювати життєві виклики, а також хочете поринути у стан роздумів, зробити важливі висновки для себе, подивіться стрічку «Операція «Колібрі» режисера Кіма Нгуєна. У цьому огляді ми розкажемо, чому цей фільм вартий вашої уваги та що зробило його таким особливим.

Головний Telegram-канал банкірів

Мілісекунда може принести мільярд

У центрі фільму канадського режисера Кіма Нгуєна «Операція «Колібрі» 2018 року головними героями постають брати Вінсент і Антон Залескі, які працюють на Волл-Стріт трейдерами, але в якусь мить вирішують розпочати власний бізнес. Вінсент, якого грає Джессі Айзенберг, − енергійний організатор проєкту, який знаходить необхідні мільйони доларів і кількох фахівців для втілення ідеї. Антон — у нього перевтілився Александр Скарсгард — геній технологій та програмування, занурений у наукові дослідження, і в даному випадку він — «мозок» цієї операції.

Перед Антоном постає задача придумати, як прискорити передачу інформації, щоб отримувати котирування фондової біржі всього за 16 мілісекунд —  на одну мілісекунду швидше, ніж отримують інші трейдери. Цікаво, що в багатьох описах до фільму, які кінотеатри використовували під час прем’єрного прокату для приваблення глядачів, часто акцентувалося на тому, що герої задумали саме аферу.

Однак це не зовсім так. Вони, скоріше, вдаються до гігантської авантюри для себе —  в режимі повної секретності і за короткий час прокладають «свій» оптичний кабель із Канзаса до Нью-Йорка, суворо за прямим маршрутом, ігноруючи всі природні й штучні перешкоди на шляху прокладання. Це стає тією конкурентною перевагою, яка в результаті надасть їм можливість заробляти сотні мільйонів доларів на спекуляціях, а це абсолютно законно.

Але, намагаючись здобути свої мільярди, брати Залескі стикаються з деякими труднощами.

Що варто знати до початку перегляду

Події фільму розгортаються в 2011 році, коли швидкість фінансових транзакцій стала ключовою у ринкових відносинах. Владна керівниця Єва Торрес (Сальма Гаєк) володіє великою компанією, що займається високочастотним трейдингом. Вона знає, як використовувати сучасне обладнання та розумних співробітників, щоб створити алгоритми для швидкої торгівлі цінними паперами, і намагається це зробити швидше за всіх конкурентів.

Найважливіший працівник цієї компанії — замкнутий геній Антон Залескі. І коли він із братом реалізовує власну ідею, це дозволяє отримати перевагу навіть над Євою Торрес. Для цього їм потрібно зберігати повну конфіденційність, укладати земельні угоди і, що виявляється найскладнішим, контролювати робочий процес, а також зберегти та примножити отримані інвестиції.

Але, як завжди буває, на шляху до успіху героям доводиться зіткнутися з безліччю труднощів, включаючи як природні перешкоди (наприклад, прокладання кабеля через гори і болота), так і людський фактор. Зокрема, це і власники земельних ділянок, які відмовляються давати дозвіл на прокладання кабелю, і закон країни про певні ділянки місцевості, і бастуючі працівники тощо. Але головною перешкодою стає колишній керівник Єва Торрес, яка намагається зруйнувати всю цю екосистему з кабелем і побудувати свій канал передачі даних, який буде ще потужнішим, ніж 16 мілісекунд. Чи вдасться це їй, або ж в Антона та Вінсента все вийде? Ну, це ми вам не розкажемо.

Насправді «Операція «Колібрі» переважно є вигадкою режисера. Однак він всіма можливими способами намагається це приховати та викликати у глядачів відчуття, що фільм знятий на основі реальної історії. І ми гадаємо, що у нього це блискуче вийшло.

Цікаві факти про фільм

Під час прем’єри Сальма Гаєк жартома стукнула Майкла Мендо (ще одного актора зі стрічки, грає Марка Вегу) на сцені після того, як Мендо пожартував про фільм, використовуючи її особистий вертоліт як реквізит. Цей жарт був виразом поваги до сцени, де Єва знімає Вінсента і Марка з борту приватного гелікоптера.

Стрічка зібрала в прокаті 371 784 долари у США і Канаді та 527 253 долари в інших країнах, загалом 899 037 доларів по всьому світу.

Джессі Айзенберг вивчив весь сценарій напам’ять ще до початку зйомок. Це особисто він та режисер Кім Нгуєн підтвердили під час Міжнародного кінофестивалю в Торонто, де відбувалася світова прем’єра. Нгуєн також зазначив, що хоч ця історія була вигаданою, але вона відображає досягнення у сфері торговельних технологій.

Цікаво, що «Операція «Колібрі» – це взагалі не голлівудський фільм. І навіть не американський, хоча він так вміло «прикидається». Це твір незалежного канадського режисера і сценариста з в’єтнамським корінням, відомого за африканською драмою 2012 року «Відьма війни», яка була номінована на «Оскар» у категорії іноземних фільмів.

Це перший фільм із абсолютно аутентичною мережею. Компанія Belden (виробник кабелів та оптичних волокон № 1) навчила акторський склад, як правильно запускати та налаштовувати мережу, як це робиться в реальному житті. Все, що випало з уваги акторського складу, було дороблено Belden, що зробило оптичну мережу функціональною на 100%. Це перший випадок в історії кіно, коли мережу побудовано відповідно до всіх урядових та промислових стандартів

Не вся історія є вигаданою — вона частково базується на книзі Майкла Льюїса «Flash Boys: Високочастотна революція на Волл-стріт», яка, у свою чергу, ґрунтується на високочастотній торгівлі (HFT) та реальній лінії, побудованій саме для цієї мети, що і зображено в фільмі. До речі, Майкл Льюїс також відомий своєю роботою над фільмами «Гра на пониження» (2015), «Людина, яка змінила все» (2011) та «Невидима сторона» (2009).

Отже, «Операція «Колібрі» — це розумна, смілива, кумедна та водночас сумна історія, з одного боку, двох винахідливих братів, а з іншого, одного американського мрійника, фатального антагоніста і непроникної суворої реальності, згідно з якою мрії шалено розбагатіти здійснюються у тих, хто вже багатий, а всім іншим доводиться цінувати життя за інші якості. До перегляду однозначно рекомендуємо!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: