Перші значні зміни за декілька десятиліть: перекази з рахунку на рахунок виходять на новий рівень 

13 Вересня 2024

Нова технологія банківських переказів з рахунку на рахунок, яка дебютує у Великій Британії на початку 2025 року, обіцяє посилити контроль та захист прав споживачів у сфері банківських переказів та розв’яже давні проблеми в секторі, який не бачив інновацій з моменту запровадження прямого дебету 60 років тому. Banker.ua розбирався, що це за новий продукт A2A, та які переваги він матиме.

Головний Telegram-канал банкірів

Головний біль прямого дебету

Наразі проблема полягає в тому, що коли споживач встановлює платіж за такі речі, як комунальні послуги, йому потрібно заповнити форму прямого дебету. Але це дає споживачам невеликий контроль, оскільки вони повинні ділитися своїми банківськими реквізитами та особистою інформацією, що не є безпечним, і мають обмежений контроль над сумою платежу.

Статичні прямі дебети, наприклад, вимагають попереднього повідомлення про будь-які зміни взятої суми, тобто вам доведеться або скасувати пряме дебетування та встановити нове, або здійснити одноразовий переказ.

Зазначається, що з новим продуктом A2A, який запустила компанія Visa, споживачі зможуть налаштувати змінні повторювані платежі, новий тип платежу, який дозволяє людям здійснювати регулярні платежі на різні суми та керувати ними.

Технологія базується на технології відкритого банківського обслуговування, яка вимагає від кредиторів надання стороннім фінтех-компаніям доступу до банківських даних споживачів.

Відкритий банкінг з роками набув популярності, особливо в Європі, завдяки регуляторним реформам банківської системи.

Технологія дозволила створити нові платіжні сервіси, які можуть підключатися безпосередньо до банківських рахунків споживачів і авторизувати платежі від їх імені — за умови, що у них є дозвіл.

Назустріч зростанню A2A-платежів

Запуск нової технології відбувається в той час, коли платежі з одного рахунку на інший у Великій Британії переживають значне зростання. У 2023 році обсяг A2A швидших платежів у країні досяг 3,7 трлн фунтів стерлінгів (4,87 трлн доларів США), що на 15% більше, ніж у 2022 році.

Попри це зростання, процес оплати рахунків та управління підписками за допомогою банківських переказів залишився практично незмінним, часто покладаючись на ручні процеси та пропонуючи обмежені гарантії захисту прав споживачів.

Одна з найбільших світових платіжних систем Visa своєю чергою хоче перенести банківські перекази у 21 століття і надати споживачам вибір, спокій і цифровий досвід, який вони знають і люблять. Саме тому компанія співпрацює з британськими банками та гравцями відкритого банкінгу, використовуючи технології Visa та досвід роботи на ринку платіжних карток, щоб створити відкриту систему для процвітання технологію A2A-платежів.

Технологія має на меті вирішити кілька ключових проблемних моментів у поточному платіжному просторі A2A-платежів. Система запровадить офіційний процес вирішення суперечок, надаючи споживачам надійний спосіб запитувати транзакції. Очікується, що вдосконалені функції безпеки, включаючи біометричну автентифікацію, зменшать кількість несанкціонованих транзакцій.

Посилення контролю за платежами

Одним із найважливіших удосконалень є посилений контроль, який Visa A2A запропонує споживачам над їхніми платежами. Користувачі зможуть легше налаштовувати та керувати дозволами на оплату, маючи можливість встановлювати лімітні суми, щоб запобігти несподіваному фінансовому стресу через вищі рахунки.

Запровадження Visa A2A є своєчасним, враховуючи фінансовий вплив недоліків поточної системи.

Галузеві дані показують, що мільярди фунтів стерлінгів втрачаються або утримуються від споживачів через такі проблеми, як неавторизоване автоматичне поновлення або відсутність гнучкості щодо оплати рахунків.

Перехід платіжної системи в простір A2A не позбавлений труднощів. Компанії потрібно буде орієнтуватися в складній екосистемі банків, фінтех-компаній і регуляторів, щоб забезпечити широке впровадження та взаємодію. З цією метою Visa розробляє систему в партнерстві з провідними фінансовими компаніями Великої Британії, зокрема Banked, Modulr, Moneyhub, Salt Edge, Vyne і Yaspa.

Відкритий характер A2A є ключовою особливістю нової системи. Роблячи технологію доступною для всіх відповідних банків і галузевих партнерів, Visa прагне сприяти співпраці та інноваціям у секторі. Цей підхід отримав підтримку з боку великих фінансових установ.

Крім цього, підприємства та споживачі прагнуть досліджувати переваги транзакцій A2A, і очікується, що попит зросте в найближчі роки. Індустрії потрібно буде співпрацювати над такими інноваціями, як Visa A2A, якщо компанії хочуть запровадити необхідні правила, можливості та захист споживачів, які дозволять розкрити весь потенціал A2A.

Переваги A2A поширюються не тільки на споживачів, але й на бізнес. Очікується, що розрахунки в системі майже в режимі реального часу через систему швидших платежів Pay.UK покращать управління грошовими потоками для компаній. Крім того, цифровий характер A2A забезпечить підприємствам кращу видимість платежів і більш детальну інформацію про транзакції для цілей звірки.

Чи матиме A2A великий вплив?

Оскільки Visa готується розгорнути A2A на початку 2025 року, індустрія платежів уважно спостерігатиме, як ця нова система вплине на ширший ландшафт фінансових технологій.

Успіх A2A потенційно може встановити нові стандарти для захисту споживачів і досвіду користувачів у цифрових платежах не лише у Великій Британії, а й у всьому світі.

Також ініціатива сприятиме конкуренції та інноваціям у сфері платежів A2A, і галузеве рішення схеми є одним із багатьох способів досягти цього.

Водночас наразі Visa не повідомила подробиць про те, як вона буде монетизувати свою послугу A2A.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: