Революційні рішення банків спрямовані на підтримку діяльності України

31 Березня 2023

Вікторія Руда, Голова Правління АТ «БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ»

В  період постійних викликів та перепон у діяльності держави всі суб’єкти господарювання мають зосередити свою увагу на необхідності власного розвитку для забезпечення підтримки, ефективного функціонування та посилення потенціалу своїх галузей. Банківська система не є виключенням: шукаючи можливості, відкриває для себе революційні рішення, що, насамперед, забезпечують підтримку економіки та підвищення рівня її стійкості.

Ми у БАНКУ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ відчуваємо на собі втілення таких рішень, їхній розвиток і масштабування, результати чого оцінюють наші клієнти, отримуючи безперебійно високий рівень сервісу та унікальну підтримку і супроводження власних операцій.

Матерал підготовлений для друкованої версії журналу Banker.

Головний Telegram-канал банкірів

Ще до початку повномасштабного вторгнення ми виділили для себе основні вектори активності, які і зараз вважаємо пріоритетними та необхідними для розвитку. Це трансформація системи сервісу транскордонних платежів, підтримка та розвиток МСБ, розвиток технологій та систем обслуговування роздрібного сегменту клієнтів. Війна внесла свої корективи, проте початкова проведена робота, чітке бачення мети та розуміння результату не тільки не вплинули на хід реалізації запланованих проєктів, але й змусили нас прискорити їхні темпи.

Зважаючи на те, що українські підприємства є невід’ємною частиною світової економіки,  удосконалення системи транскордонних розрахунків є важливою метою діяльності будь-якого обслуговуючого банку. Завдяки великому експортно-імпортному потенціалу наші суб’єкти господарювання формують тренд розвитку у багатьох галузях, наповнюючи світові ринки товарами та сировиною, виробленою на теренах України.

Платіжні інновації

Банківська система є надважливою в цьому процесі, тому має невпинно розвивати сервіс міжнародних розрахунків, збільшуючи рівень транспарентності, швидкість здійснення операцій.

Наш банк спільно із глобальною компанією платіжних технологій Visа й інтеграційним вендором — компанією CS — запровадив в Україні інноваційну платформу Visa B2B Connect, яка революційно змінила методи та способи проведення міжнародних розрахунків, забезпечивши велику підтримку реалізації експортно–імпортного потенціалу країни

«Visa B2B Connect — це швидка, безпечна та ефективна платформа, розроблена для усунення обмежень у сфері транскордонних корпоративних платежів. Ми раді запуску Visa B2B Connect в Україні спільно з БАНКОМ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ — першому запуску сервісу в регіоні CISSEE. Це рішення дозволить масштабувати цифрові інновації та підвищити ефективність бізнесів, які працюють в Україні, та їхньої зовнішньоекономічної діяльності», — коментують наші партнери з Visa.

Запровадження  даної платформи підвищило рівень якості, простоти, зручності та швидкості проведення платежів, та на фоні здешевлення процесу зробило його унікальним сервісом для наших клієнтів. Ось що вони самі росказують про це:

«Ми імпортуємо нафтопродукти, і в наявних умовах логістика здійснюється автомобільним транспортом, що приводить до великої кількості платежів і широкого кола контрагентів. Швидкість тут відіграє ключову роль — часто відправка завантаженого транспорту відбувається тільки після отримання коштів контрагентом. З досвіду року, що минув, можу сказати: традиційна система міжнародних платежів явно застаріла. Велика кількість банків-кореспондентів часто приводила до 30-денних затримок платежів, що в умовах війни неприпустимо. Також важлива комісія і вартість платежу, що зростають зі збільшенням учасників транзакції. Тому ми радо пристали на пропозицію БАНКУ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ скористатися сервісом Visa B2B Connect. З першого платежу одразу помітили переваги — відсутність банків-кореспондентів, наявність повної інформації щодо транзакції, швидкість проходження та низька вартість платежів. Рекомендую цей сервіс як найбільш адаптовану систему до українських реалій ведення експортно-імпортних операцій», — ділиться Віталій Першогуба, виконавчий директор  ТОВ «Західенергопостач». Ця компанія вже понад 25 років успішно працює на роздрібному та гуртовому ринку нафтопродуктів, експлуатуючи сьогодні мережу з 20 автозаправних комплексів під ТМ «ОЛАС».

Попит на кредитування

Разом із тим, в період війни ми тотально змінили тактику ведення власної діяльності. Оцінюючи зовнішні ризики, ми невпинно відстежували поведінку наших клієнтів, що надало нам можливість на фоні росту консерватизму прийняття рішень не зупиняти кредитування.

Це дозволило утримати постійних клієнтів, розширити клієнтську базу за рахунок прийняття на обслуговування клієнтів інших банків і надавати їм безперервний сервіс у всіх регіонах, де відсутній ризик ескалації військового конфлікту

Наразі наш Банк продовжує надавати кредити як за власними програмами, так і з використанням державних програм підтримки підприємництва. Одним з наших клієнтів є холдинг TERRA FOOD GROUP:

«24 лютого 2022 року рф почала повномасштабне вторгнення в Україну,  що стало справжнім викликом для розвитку українського бізнесу. TERRA FOOD GROUP завдяки зміні звичних бізнес-процесів та партнерів зміг адаптуватись до нових важких реалій та будує стратегію на наступні роки з урахуванням будь-яких сценаріїв.

З 2022 року БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ — наш новий фінансовий партнер, який витримав тиск повномасштабної війни, підтримав Холдинг у такій нестабільній політичній та економічній ситуації і продовжує надавати якісні послуги.

Група компаній TERRA FOOD GROUP  — найбільший український виробник та експортер цільного молока і молочної продукції, відомої за брендами «Ферма», «Біла лінія», Premialle, «Золотий резерв», «Тульчинка». Підприємства TERRA FOOD GROUP мають сертифікати відповідності міжнародним стандартам якості та безпеки і експортують продукцію більше ніж в 40 країн світу», — кажуть у холдингу.

Енергетична незламність

Ми доклали безліч зусиль, щоб стати елементом системи незламності енергетичного сектору, підтримуючи експортерів палива та енергетики у нашу країну. Так, протягом року ми провели гарантування поставок та інших зобов’язань суб’єктів енергосектору на суму більш ніж 759 млн грн. Продовжуємо підтримувати цей сектор економіки і зараз, вважаючи його одним із головних стратегічних пріоритетів як власної діяльності, так і держави загалом.

З моменту проведення атак на об’єкти соціальної інфраструктури, в тому числі енергетичної, наш Банк став частиною об’єднаної банківської спільноти POWER BANKING, забезпечивши безперебійне функціонування власної мережі у регіонах України. Ми впевнено реалізовували сервіс обслуговування клієнтів без затримок, простою та збоїв. Банк закупив системи безперебійного електропостачання та налагодив систему альтернативних каналів зв’язку в період відсутності централізованого електропостачання.

Розуміючи поточні виклики, БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ прагне залишатися одним із елементів стабільності для бізнесу та економіки, безупинно надаючи та розвиваючи власний сервіс обслуговування клієнтів і підтримки економіки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: