Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
В авторській колонці для Banker.ua Роман Катеринчик, фінтех-євангеліст, засновник фінансового сервісу MyCredit, поділився своїм баченням трендів фінтеху, які стануть реальністю в 2021 році.
Фінансовий сервіс MyCredit в 2019 році отримав інвестиції від групи ТАС і увійшов в ТОП-10 венчурних угод України за версією Inventure. У тому ж році разом з партнерами першими серед українських компаній вийшли з фінансовим сервісом в Азію – під брендом OnCredit у В’єтнамі.
Я твердо впевнений в тому, що Україна з точки зору розвитку фінтеху йде якщо не попереду всієї планети, то однозначно в десятці лідерів. Той рівень можливостей і сервісу, які дають українські необанки, багатьом європейським країнам тільки сниться.
Регулярно спілкуючись з інвесторами у сфері фінтеху, а також з партнерами і колегами, я можу виділити ключові напрямки, які палко обговорюються експертами, і за якими бачиться найближче майбутнє.
Отже, нижче наводжу вам список трендів, які в 2021-му стануть нашою з вами реальністю.
Тренд 1. “Купи зараз, заплати потім”
Як показує дослідження, 86% мілленіалів готові здійснювати покупки в розстрочку, і з кожним роком їх кількість зростає.
Як наслідок, зростає популярність сервісів, які дозволяють купити зараз, а заплатити за товар/послугу через якийсь час (в розстрочку). Вже існують кілька «єдинорогів», наприклад, Affirm в Штатах і Klarna в Європі.
Тренд 2. Real Time Payments
У світі більше 80% людей живуть від зарплати до зарплати. Крім того, система оплати влаштована так, що співробітники “кредитують” своїх роботодавців, адже розрахунок відбувається в наступному місяці. Звідси зростає необхідність отримувати свої гроші тут і зараз. Світ прискорюється. Тому фінтех-продукти, які будуть обслуговувати цю потребу, стануть ще більш затребуваними. Ринок авансів до зарплати вже великий, але буде ще більше!
Працює це так: прив’язуєте карту, на яку щомісяця отримуєте зарплату, і можете запросити аванс в сервісі в будь-який момент.
Тренд 3. Інтернет речей і вбудовані фінанси
Розумні лічильники, мікрохвильовки, холодильники. Речі стають все більш технологічними, забезпечуються голосовими помічниками і додатковими модулями онлайн-оплат.
Тренд 4. Світанок сфокусованих необанків
Мобільні банки будуть все більш вузько таргетуватися, так би мовити, тримати фокус на вузькій цільовій аудиторії. Не один для всіх, а багато для кожного. Наприклад, необанк для малого бізнесу, для фермерів, для спортсменів. Чим вище фокус і загострювання на аудиторію, тим краще.
Тренд 5. Класичні банки все більше стають моветоном
Вже зараз ми бачимо профіт від гнучких і швидких необанків. У той же час, класичні банки втрачають свої позиції. Просто тому, що вони повільні і негнучкі. І з кожним роком цей розрив буде дедалі помітнішим.
Майбутнє класичних банків – це вдосконалення функції взаємодії з регулятором і національними банками. Ви або повинні розвивати зручність свого продукту для кінцевого споживача, або роздрібний бізнес все більше буде йти до сучасних і технологічних необанків.
Тренд 6. Цифрові валюти і цифрове золото (Stable coins)
Багато країн всерйоз говорять про свої цифрові валюти. Це дозволятиме відслідковувати шлях платежу, і за цим велике майбутнє. Класичні платіжки повинні будуть це підхоплювати!
Тренд 7. AI йде в кожні двері
Завдяки штучному інтелекту в рекламних технологіях повідомлення будуть ще більш персоналізованими.
Банківський скоринг, маркетингові комунікації, всіляка персоналізація – поки не видно кінця і краю розвитку штучного інтелекту.
Тренд 8. Відкриття закритих екосистем
Світ все більше «про колаборації». Тому навіть банки будуть ділиться один з одним інформацією. Наприклад, є Kaspi Bank – це місце, де людина зберігає, витрачає, отримує розстрочку, бали у вигляді лояльності. Він закриває всі потреби клієнта. Супер-фінтех!
Тренд 9. Інвестиції в роздріб
Грошей на руках стає все більше, а інструментів для інвестицій – все менше. Банківські відсотки по депозитах стрімко падають, а широкої можливості інвестувати в акції та в світовий фондовий ринок фактично немає.
Ринок інвестицій в Україні не сформований, заходять нові гравці. У самий найближчий час ви повинні побачити світанок інвестиційних продуктів і брокерів.
Про кейси та инсайти фінтех-бізнесу ви можете прочитати на особистому телеграм-каналі Романа Катеринчика