Закупівля через систему Prozorro, співпраця з МВФ та підтримка США: про що пишуть експерти в соцмережах

13 Жовтня 2023

В Україні наразі щодня трапляються події визначного характеру. Втім, на відміну від пересічних українців, які більш нейтрально сприймають  інформацію, експерти ринків активно висловлюють власну думку і висувають теми для обговорення.

Цей тиждень виявився багатим на новини: успіхи системи Prozorro, співпраця України з МВФ, а також партнерство зі Сполученими Штатами та багато інших.

Тож Banker.ua традиційно проаналізував соціальні мережі експертів та виокремив деякі цікаві дописи.

Головний Telegram-канал банкірів

Юлія Свириденко про закупівлю через систему Prozorro

Міністр економіки України Юлія Свириденко повідомила про ще один крок вперед до більшої прозорості й підзвітності у витрачанні коштів.

“Світовий банк підтвердив, що система Prozorro відповідає його стандартам. Це означає, що закупівлі за кошти банку в Україні тепер можна проводити через неї”, – сказала міністерка.

Юлія пише, що Prozorro можна буде використовувати в проєктах, які фінансує Світовий банк, для закупівель товарів і послуг. Це може стосуватися як національних процедур (до 5 млн євро), так і міжнародних (від 5 млн євро).

“Незабаром Міністерство економіки України спільно з “Прозорро” проведе навчання з використання електронної системи закупівель для виконавців проєктів Світового банку в Україні”, – додала Свириденко.

Міністр економіки виразила подяку Світовому банку (World Bank) за стійку підтримку України, а також за готовність застосувати Prozorro в межах проєктів, які він фінансує.

Повний допис міністерки можна почитати у соціальній мережі Фейсбук.

Андрій Пишний про співпрацю з МВФ

Голова Національного банку України Андрій Пишний розповів у Фейсбуці про проведену розмову з першою заступницею директорки-розпорядниці МВФ Гітою Гопінат.

“Не можу не відзначити якість співпраці з МВФ, якої вдалося досягнути за останній рік. Це справді продуктивний та абсолютно відкритий діалог двох рівних партнерів, які разом шукають оптимальні рішення”, – розповів Пишний.

За словами голови НБУ, під час зустрічі були звірені очікування щодо міжнародного фінансування України на 2024 рік.

“Бачимо готовність допомогти забезпечити його сталість та необхідні обсяги. Також переконалися, що Фонд поділяє нашу думку стосовно потреби розробити додаткові запобіжники, щоб Україна отримувала підтримку навіть у разі певної політичної турбулентності в країнах-партнерах”, – додав він.

Голова Нацбанку впевнений, що в основі такої підтримки є спроможність, яку продемонструвала українська влада, бізнес, банківська система та кожен українець.

“За останній рік ми також змогли довести ефективність якісної взаємодії фіскальної та монетарної політики. Партнери з МВФ відзначали прогрес у зростанні залучень на внутрішньому борговому ринку та роботу Національного банку з вільною ліквідністю в банківській системі. Ми змогли використати цей ресурс для забезпечення фінансової стабільності”, – висловився Пишний.

З повним дописом голови Нацбанку можна ознайомитися на його офіційній сторінці.

Данило Гетманцев про сплату податків

Голова комітету ВР Данило Гетманцев повідомив новини від спільного аналітичного кабінету податкової і митниці.

“За останній тиждень виявлено 19 великих і надвеликих компаній, що у війну продовжують ухилятися від сплати податків. Деякі приклади є доволі цікаві. Так компанія «П. С.» завезла у 2023 році 345,2 км застібок-блискавок за ціною у 4-5 разів меншою за ціною реалізації цієї ж самої компанії. При цьому, в білу за ринковою ціною продано лише 38,9 км. Вся інша продукція реалізована за готівку”, – розповів Гетманцев.

За його словами, ТОВ «К.Опт», виявивши неабиякі бізнесові таланти, спромоглася продати ввезений на митну територію товар у 77 РАЗІВ дорожче задекларованої вартості. Також він згадав й про дитячі черевики, що у 7 разів дорожче та додав, що ПДВ традиційно перекрили за рахунок кредиту, сформованого на реалізований за кеш товар.

“Не варто навіть зазначати, що податкове навантаження геніальних підприємців становить від 0 до 0,23%. Але, звісно, переконаний, що компанії «дуже-дуже допомагають армії»…”, – зауважив голова комітету.

Повний допис Гетманцева можна побачити на його сторінці у Фейсбук.

Сергій Марченко про партнерство з США

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів у своєму дописі про готовність Сполучених Штатів Америки надавати фінансову підтримку Україні наступного року, і надалі, до нашої перемоги.

“Отримав цей дуже важливий меседж під час зустрічі з заступником Міністра фінансів США із міжнародних справ Джеєм Шамбо”, – почав Марченко.

Він зазначив, що США є ключовим партнером України й на сьогодні до державного бюджету України надійшов транш у $1,15 млрд.

“Загальний обсяг грантової допомоги від США у поточному році сягає $10,9 млрд. А від 24 лютого 2022 року – $22,9 млрд. Вдячний за цю надзвичайно потужну підтримку”, – подякував він.

Також Сергій Марченко вказав, що уряд України забезпечує максимальну прозорість та підзвітність використання коштів від міжнародних донорів і активно співпрацює з партнерами з метою оптимізації та зміцнення систем моніторингу, верифікації та звітності.

З дописом міністра фінансів можна ознайомитися на його офіційній сторінці.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: