Смартфон — новий термінал: які застосунки є в Україні

20 Вересня 2021

Вже рік в Україні офіційно дозволено користуватися програмними РРО замість класичних кас. Більше не потрібно купувати та обслуговувати дорогі касові апарати. Смартфони замінюють каси й термінали. Banker.ua розібрався, як це працює та які програми можна для цього встановити.

Головний Telegram-канал банкірів

Як смартфон стає новим терміналом

Вже давно нікого не здивуєш тим, що можна платити за допомогою смартфона. Apple Pay, Google Pay і інші сервіси поступово відправляють фізичні гаманці “на смітник”, замінивши їх мобільними пристроями. У період пандемії безконтактні транзакції стали ще більш популярні. Ця технологія заснована на протоколі Near Field Communication (NFC).

Однак ще в 2018 році Visa запропонувала бізнесу використовувати смартфони як терміналів для оплати. Спочатку в Канаді запустили пілотний проєкт, а вже через рік технологію SoftPOS презентували на виставці IFA (Internationale Funkausstellung Berlin) в Берліні.

SoftPOS пропонує програмне рішення для мобільних додатків, що дозволяє бізнесу приймати безконтактні платежі з карт або гаманців NFC на свої особисті смартфони без необхідності в будь-якому додатковому обладнанні.

Для покупця процес оплати виглядає так само, як і за допомогою платіжного терміналу. Потрібно просто прикласти свою безконтактну картку (телефон або інший гаджет) до смартфону продавця, де встановлена потрібна програму. Далі після обробки платежу у продавця на екрані відображається інформація про успішно проведену операцію, а клієнт отримує оплачений товар або послугу та електронний чек на e-mail або в будь-який месенджер.

Технологія SoftPOS отримала свій попит завдяки тому, що зараз прискорилися темпи діджіталізаціі торгівлі, а також популярності безконтактних платежів. Підприємцям не потрібна закупівля та налаштування терміналів, і не потрібно нічого обслуговувати — смартфон завжди під рукою.

Які застосунки є в Україні

ОщадPAY

ОщадPAY забезпечує прийом безконтактних платежів картками та іншими NFC-пристроями — смартфонами, смарт-годинниками, NFC-кільцями тощо. Його можна використовувати на ярмарках, виставках, фестивалях, в доставці замовлень кур’єрськими службами або в таксі.

Нещодавно Ощадбанк розширив функціонал застосунка, зробивши доступними для користувачів ОщадPAY такі опції, як вхід в додаток завдяки біометрії, PIN-коду або паролю, перегляд і закриття поточного бізнес-дня і відправлення чека по SMS, на e-mail або будь-яким доступним методом через Android.

Крім того, клієнти, які використовують ОщадPAY, отримали доступ до адміністрування касирів в застосунку, а також перегляду, фільтрації і пошуку угод.

Також в ОщадPAY тепер доступні такі опції, як формування переліку товарів і відображення їх в чеку, функція «швидкий розрахунок», новий онлайн-кабінет ОщадPAY для торговців і відображення поточних підключень смартфонів в платіжних терміналах при першій реєстрації для діючих клієнтів.

Pro-Каса

Це мобільний застосунок від Ukrsibbank. Він адаптований під потреби клієнтів середнього та малого бізнесу — точок роздрібної торгівлі, інтернет-магазинів, підприємців, що надають послуги, а також транспорту й доставки.

Додаток об’єднує в собі кілька сервісів:

  • Повноцінний мобільний касовий апарат;
  • Пристрій для онлайн-фіскалізації;
  • Мобільний функціональний термінал.

Застосунок зберігає копії, автоматичні формує Z-звіти — більше не потрібно друкувати і зберігати звіти, а чеки зберігаються протягом трьох років. Додаток може працювати офлайн, а також є можливості налаштування API (отримати список товарів, магазинів, різні довідники, робота з документами тощо).

Вчасно.Каса

Застосунок можна встановити на потрібний девайс — комп’ютер, планшет або смартфон. Чеки клієнту можна відправляти на email, який він вказав при оформленні замовлення. Або в будь-який месенджер.

Якщо на сайті є особистий кабінет покупця, все чеки можна надавати там. Для невеликих магазинів не потрібна складна і дорога техніка. Чеки можна видавати прямо на екрані гаджета за допомогою QR-коду.

Компанії, які мають власну доставку, можуть зареєструвати чек вже при видачі товару. Кур’єр зможе видати чек на той товар, який підійшов покупцеві. Жодних повернень робити не потрібно.

Доступ до чеку зберігається у клієнта. Чек зареєстрований в системі фіскальних служб. Покупець його не втратить.

Серед інших переваг програми:

  • Не потребує придбання додаткової техніки;
  • Зручне управління касами, аналітика;
  • Немає потреби в контролі закриття зміни на місцях, касу можна закрити дистанційно;
  • Може працювати офлайн;
  • Автоматичне формування Z-звіту.

І крім того, тут також чеки зберігаються протягом трьох років, а також є можливість встановлювати в одному додатку багато програмних кас при інтеграції.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: