Працюємо у режимі 24/7. Усі зусилля спрямовані для перемоги! – Соломія ГОВОРУХА, голова БО «БФ «Фундація Кредо»

19 Серпня 2022

Про допомогу постраждалим від війни, великий проєкт для дітей, співпрацю з іншими організаціями та про те, де брати сили на добрі справи впродовж всієї війни, Banker.ua поспілкувався з головою благодійного фонду «Фундація Кредо» Соломією Говорухою.

Головний Telegram-канал банкірів

– Соломіє, яку конкретно допомогу зараз надає БО «Фундація Кредо»?

– За перші шість місяців 2022 року ми скерували на благодійність понад три мільйони гривень. У липні 2022 року Фундація Кредо разом з Кредобанком, який є засновником нашої благодійної організації, розпочали великий і довготривалий проєкт «Сміливість бути поруч». У рамках цієї ініціативи вдалося провести кілька заходів. Зокрема, упродовж двох крайніх місяців триває благодійний аукціон продажу дитячих малюнків, щоб за виручені кошти купити дітям, які вимушено покинули свій дім через активні бойові дії, шкільне приладдя. Власне, це не просто малюнки, адже їх намалювали дітки, які втікали від війни й перебували у наших прихистках (Польщі та Україні). Їхні малюнки ми перетворили в постери, які зараз продаємо за лінком – Сміливість бути поруч: придбати постери (prom.ua).

У липні Кредобанк долучився до збірки й додав один мільйон гривень. Зі свого боку ми також додаємо ще один мільйон гривень, а решта – це кошти з продажу постерів, який триватиме до кінця серпня 2022 року. На сьогодні нам вдалося приготувати тисячу шкільних наплічників, які передаємо вимушено переміщеним діткам  у Львові, Франківську та Ужгороді.

Аукціон ще триває, і кожен може внести свою частку та допомогти дітям, батьки яких не мають можливості купити необхідні речі до школи, адже втратили все, рятуючи власне життя.

Додам, що навесні спільно з PKO Bank Polski та Кредобанком нам вдалося евакуювати понад 700 осіб до Польщі, а також у партнерстві з Кредобанком відкрити прихисток тимчасового перебування у Львові. В Україні КредоПрихисток функціонує дотепер. Ми приймаємо людей та надаємо першочергову допомогу й необхідні засоби гігієни. Цілодобово чергують волонтери. Люди можуть перебувати в прихистку упродовж семи днів. За цей час вони мають можливість зорієнтуватися у своїх планах. Від початку квітня 2022 року до нині в прихистку побувало майже 600 осіб.

З перших днів повномасштабної військової агресії росії проти України ми активно допомагаємо обороні України, в евакуації громадян із зон бойових дій та медичним закладам. Організовували харчування евакуйованих у передмістя соціально незахищених мешканців Харкова. Окрім того, Фундація Кредо надала медичні засоби, меблі та одяг для НВМКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь» (м. Київ), забезпечила ліками та продуктами харчування Харківську обласну клінічну лікарню. Продукти харчування отримали Львівська волонтерська кухня,  Міська багатопрофільна лікарня №17 Харківської міської ради, а також штаб опору Центру дитячої та юнацької творчості Залізничного району Львова.

Поки триває війна – часу на відпочинок чи роздуми немає. Працюємо у режимі 24/7. Усі зусилля спрямовані для перемоги!

– Певно, за ці місяці вам багато що довелося побачити й почути під час благодійної діяльності. Яка історія вас вразила найбільше?

– Кожна історія трагічна, бо це зламане життя. Цього не можеш повернути й згладити чи викорінити з свідомості. Війна зробила свій відбиток і його, як тавро нічим не вивести.

Я бачила обличчя загублених людей, які виходили на залізничному вокзалі. Вони приїхали з-під граду ракет та вибухів. Їхні очі повні болю і розгубленості. Ці всі обличчя надзвичайно мужні і незламні.

Найбільше в мене як мами болить серце за дітей, які втратили своїх рідних. Запам’яталася тендітна молода жінка з Миколаєва, яка з малими дітьми на руках, найменшій було кілька місяців, приїхала до Львова у наш прихисток. Їхній тато залишився воювати. У серпні його не стало. Він загинув у бою за Південь. Діти втратили хорошого сміливого батька, а дружина – надійну опору й рідну душу. Війна робить дітей сиротами, а дружин – вдовами. Батьків залишає без дітей. Напевно, описати коректними словами такі речі важко.

Фундація Кредо заопікувалася сиротами, дітьми, які потребують допомоги, й кризовими центрами. Вдалося надати благодійну допомогу Житомирському обласному спеціалізовану будинку дитини й Кризовому центру «Ми поруч», що у  Вінниці, а також Службі у справах дітей і молоді Ірпінської міської ради.

Не можу уявити й навіть усвідомити, як жити, коли втрачаєш рідних. Найпекучіше болить, коли чуєш про батьків, які втратили своїх дітей. У такій ситуації як і де взяти сил, щоб прокидатися зранку? Мабуть, питання моє риторичне.

– Що вам допомагає не падати духом? Де ви зараз черпаєте сили, аби допомагати іншим?

– У мене вдома три нестримні й невгамовні вулкани – мої сини. Вони мене наповнюють своєю енергією і любов’ю, якою можу ділитися. Мої діти завжди нагадують, що є для кого жити і діяти, а також і те, що є багато тих, хто сьогодні позбавлений цієї любові й підтримки.

Надихає моя робота, яка пов’язана безпосередньо з людьми і їхніми долями. Найбільше щастя – це вдячні очі, врятовані життя і позитивні зміни, які відбуваються завдяки твоїм вчинкам.

– Чи маєте партнерів та однодумців, які підтримують Фундацію та допомагають реалізувати ініціативи?

– Маємо постійну підтримку від Кредобанку та PKO Bank Polski, а також від діаспорних організацій. Чимало людей зголошуються, щоб стати волонтерами і допомагати в прихистку, а також в інших наших проєктах. Надзвичайну підтримку Фундація Кредо отримує від колег з Кредобанку, які у силу своїх можливостей долучаються до наших ініціатив. Маємо тісну співпрацю з освітянами, які допомагають контактувати з сім’ями, що змушені були покинути своє житло через війну.

Переконана, що кожна справа цінна, якщо це допомогло полегшити ситуацію ще однієї дитини, родини чи закладу. Першочергово стараємося допомагати дітям, батькам та закладам, які надали прихисток вимушено переміщеним українцям.

– У вас чималий досвід роботи у банківській сфері, як трапилося, що ви змінилися свій напрямок діяльності?

– Так, я понад 14 років працювала в банківській сфері, тому зміна ця була кардинальною. Кажуть, що все що робиться, то це на краще, навіть, якщо в момент змін ми в цьому і не завжди переконані. Проте з перспективи часу, мушу з цим погодитися. Минуло два роки, і тепер маю вже трьох синів, що є безумовним щастям. Робота в Фонді в умовах війни також наповнює вірою в те, що все на краще, бо дає відчуття задоволення від кожного проекту. Сьогодні допомога кожного безцінна і Фундація дає мені можливість почуватися сповненої надії та віри у Перемогу допомагаючи на щодень.

– На початку війни ви мали шалену підтримку волонтерів з інших країн та меценатів. Чи змінюється сьогодні ситуація та наскільки активними є люди, щоб підтримувати ближнього у важкий час?

– Історії наших людей торкають серця усіх. Війна несе біль, втрату, страх і невизначеність.  Переконана, що підтримка буде завжди. Спочатку перемога, а потім відбудова. Насамперед, кожен з нас людина, яка потребує відновлення та наснаги. Саме тому допомога має хвилеподібний характер. Звичайно, що в перші дні та й місяці це було масово, проте хаотично. Можемо згадати власний досвід, як несли все, що маємо вдома, щоб допомогти людям, які приїжджали без нічого. Надалі, благодійність та волонтерство зорганізувалися. Тепер вже цільово надається допомога та проводяться збірки.

Нині Фундація Кредо допомагає, щоб забезпечити довгострокові потреби дітей в дитячих будинках та сімей в кризових центрах. Допомагаємо локально відповідно до отриманих запитів та реалізуємо масштабні довгострокові проєкти.

– Які бачите перспективи для Фундації та на чому зосередити свої основні зусилля в найближчому майбутньому?

– Маємо чітке розуміння, що війна створила ситуацію, коли потреби лише зростають. Фундація Кредо працюватимемо над збірками та спільними проектами по фандрайзингу. Ми будемо докладати максимум зусиль, щоб надалі підтримувати діток, бо нам потрібні освічені, молоді та незламні майбутні покоління. Будемо працювати над освітніми проектами, адже вони важливі для нашого майбутнього і для України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: