Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (26 лютого – 1 березня)

04 Березня 2024

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше у рубриці-дайджесті “Банківський тижневик” на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Сергій Марченко про потребу України у зовнішньому фінансуванні

У 2024 році щомісячна потреба для України у зовнішньому фінансуванні сягає близько $3 млрд. Про це минулого тижня заявив міністр фінансів Сергій Марченко, відзначивши ключову роль підтримки G7 у забезпеченні збалансованості державного бюджету України та відновлення економіки у 2023 році.

З лютого 2022 року фінансова підтримка країн G7 та ЄС сягнула близько 63 млрд доларів.

“У 2023 році фінансова система України була стійкою, а економіка відновлювалась швидше, ніж очікувалося. Зважена політика Уряду України разом із послідовною підтримкою міжнародних партнерів мали вирішальну роль у наших досягненнях. Важливо зберегти цю тенденцію. У 2024 році щомісячна потреба у зовнішньому фінансуванні сягає близько 3 млрд доларів США. Подальша ритмічна бюджетна допомога життєво необхідна для забезпечення соціальних видатків. Ми не можемо допустити затримку в залученні зовнішнього фінансування”, — зазначив очільник Мінфіну.

У Міністерстві фінансів України додали, що здійснили необхідні заходи для підтримки фінансової стійкості на початку 2024 року в умовах невизначеності щодо міжнародної допомоги. Ефективність цих рішень була відзначена експертами МВФ під час нещодавньої місії.

У лютому до держбюджету надійшло понад 180 млрд грн

У лютому 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 184,8 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

За підсумками лютого надходження платежів від Державної податкової служби становили 107,4 млрд грн: 61 млрд грн – податок на прибуток підприємств та дивіденди; 18,9 млрд грн – податок на додану вартість (зібрано 26,8 млрд, відшкодовано – 7,9 млрд грн); 15,6 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб та військовий збір; 8,0 млрд грн – акцизний податок; 3,1 млрд грн – рентна плата.

Платежі від Держмитслужби надійшли в обсязі 39,8 млрд гривень.

Виконання місячного розпису доходів загального фонду держбюджету, за оперативними даними, становить 131,2% (+43,9 млрд грн), у тому числі: Державна податкова служба – 112,6 % (+12 млрд грн) та Державна митна служба – 93,1% (-2,9 млрд грн).

У Мінфіні додають, що при цьому 31 млрд грн надійшов у вигляді міжнародної допомоги (грантів) від урядів Японії та Норвегії.

В цілому, за оперативними даними, за підсумками лютого 2024 року до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 229,0 млрд грн податків, зборів та інших платежів. Крім того, близько 36,1 млрд грн (станом на 28 лютого) у вигляді ЄСВ надійшло до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування.

Долар і євро трохи подешевшали

Протягом останнього тижня гривні вдалося зміцнити свої позиції відносно двох ключових іноземних валют.

Так, долар станом на понеділок, 4 березня, подешевшав на 19 копійок і становить 38,16 грн/$ – тиждень тому він коштував 38,35 грн/$.

Крім цього, євро також почало дешевшати – наразі офіційний курс становить 41,26 грн/€, хоча минулого понеділка офіційний курс становив 41,56 грн/€, тобто на 30 копійок більше.

До речі, актуальний курс валют та свіжі новини завжди є в нашому Telegram-каналі! Підписуйся!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: