Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (24-28 липня)

31 Липня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Голова Нацбанку Пишний про облікову ставку

На засіданні 27 липня правління Національного банку України прийняло рішення знизити облікову ставку з 25% до 22%, вперше з червня 2022 року. Зниження облікової ставки на тлі збереження макрофінансової стабільності має підтримати відновлення економіки.

До речі, з початку 2023 року це вже п’яте засідання НБУ щодо перегляду облікової ставки. Банкіри прогнозували, що Нацбанк знизить облікову ставку, однак передбачали, що показник опустять до 23-24%.

ЄС спрямував до України шостий транш на 1,5 млрд євро

До українського держбюджету, в межах масштабної макрофінансової допомоги на 2023 рік, надійшов вже шостий транш у розмірі 1,5 млрд євро. Загальний обсяг допомоги становить 18 млрд євро. Для України ці кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах та спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету. Термін погашення кредиту складає 35 років, але відсотки та інші платежі за обслуговування боргу компенсуватимуть країни ЄС.

Після оголошення про надання Україні чергового траншу Єврокомісія розповіла про рішення здійснити чергові перерахування в серпні та вересні 2023 року, з огляду на прогрес України на шляху реформ навіть під час війни.

Долар тримається, а євро потроху знижується в ціні

Протягом тижня курс гривні до долара залишився без змін, демонструючи стабільні позиції вже тривалий час. Що стосується євро, станом на понеділок, 31 липня, ця валюта трохи подешевшала в ціні. Загалом євро наразі демонструє більш жваву динаміку щотижня.

Що відбувалося в банківському сегменті

Дмитро Поліщук, заступник голови правління ПУМБ:

ПУМБ продовжує розширювати перелік зручних продуктів та сервісів для клієнтів. Нещодавно  банк  додав  новий  сервіс МаніБокс у додаток ПУМБ Online. МаніБокс дозволяє комфортно та зручно збирати гроші на благодійни потреби разом з друзями, або накопичувати кошти на власну мрію.  ПУМБ уважно слідкує за трендами банківського сектору та бачить величезний попит українців на зручні сервіси для накопичення –  хтось збирає на ЗСУ, хтось допомагає рідним, хтось накопичує на мрію, саме для цього ми створили МаніБокс. Це дуже зручний сервіс.

Як працює МаніБокс? Все просто. У мобільному додатку ПУМБ Online необхідно перейти на вкладку «Накопичення» та знайти пункт МаніБокс. Потім  необхідно вказати мету та бажану суму збору.  Наприклад, на авто для ЗСУ чи ремонт квартири. І все, збір створено.

Для того, щоб поділитись збором із друзями достатньо скопіювати посилання на нього та надіслати будь-яким зручним способом, або опублікувати у соцмережах. Посилання може бути, як у класичному вигляді, так і у вигляді QR-коду. Більше того, при поповненні МаніБокса відсутня комісія, а кошти із нього можна зняти у будь-який момент без втрати відсотків та без комісій в будь-якому банкоматі любого банку. Клієнти можуть обрати автопоповнення рахунку, або налаштувати відмову від певних витрат, що дозволить суттєво прискорити збір. Наприклад, відмова від кави може принести в МаніБокс до 50 гривень щодня.  А для того, щоб збирати кошти було вигідно – банк дає 5% річних на залишок та без комісійне зняття готівки в усіх банкоматах України. Найближчим часом ми додамо до МаніБокса багато інших ігрових механік для зручного накопичення коштів.

МаніБокс вже доступний у мобільному додатку ПУМБ Online. Новим клієнтам банку достатньо лише завантажити додаток та пройти процедуру ідентифікації за допомогою цифрових документів. Тож відкривайте МаніБокс та починайте збирати кошти на мрію!

Володимир Малий, Член Правління, Директор з розвитку бізнесу АТ «Ідея Банк»:

Минулого тижня Ідея Банк відзвітував про прибуток за перше півріччя 2023 року, що сягнув понад 371 млн грн.

Зафіксований прибуток відображає ефективну діяльність банку, успішність вибраної бізнес-моделі і затребуваність послуг, які надає Банк. Ми задоволені досягнутими результатами та стабільним розвитком Банку. Отриманий прибуток в 2-му кварталі більший, ніж в першому. Динаміка позитивна. Очікуємо і в подальшому покращення усіх показників, адже банк має гарний запас ліквідності, сформував усі потрібні резерви, має чітку стратегію розвитку та бізнес-план.

Ще однією приємною подією минулого тижня стало вручення першого ноутбука в рамках акції “Літній призопад”. Переможцем став Тарас з Львівської області, сім’янин і батько 3-х дітей. Родина саме розглядала таку покупку для старших дітей і, отримавши дзвінок з приємною новиною про виграш, навіть, не повірила. Але, переконавшись у прозорості акції, щиро зраділи виграшу.

 «Дуже неочікувано було отримати дзвінок, що ми щось виграли, та й досі не віримо. Ми, напевно, повірили тоді , коли отримали виграш. Банк молодець, що робить таку приємність людям в такий не простий для всіх час.», – ділиться емоціями родина.

Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку:

Минулого тижня Ощадбанк та Visa відкрили оновлене укриття для працівників та учнів у загальноосвітній школі №6 міста Шостки (Сумська область). Близько 1,5 млн грн на ремонт та облаштування укриття було зібрано в рамках благодійної кампанії Ощаду та Visa «Подаруйте укриття дітям», яка стартувала в березні 2023 року.

Мета кампанії «Подаруйте укриття дітям» полягає в тому, щоб навіть жахіття повномасштабної війни не переривали навчальний процес. Аби школярі продовжували вчитись, потрібні бомбосховища та укриття, які роблять навчання безпечним. Особливо це актуально в Шостці, за 60 км до кордону з країною-агресором. Я дякую представникам компанії Visa за те, що вони підтримують нас у цій благородній ініціативі. Без повноцінної освіти важко уявити успішну державу. Отже, ця кампанія – наша спільний внесок у квітучу повоєнну Україну.

Крім того, минулого тижня у рамках співпраці Ощаду та Чернівецької ОВА видано першу безвідсоткову єОселю. Згідно з умовами програми базова відсоткова ставка становить 7% річних, з яких 4% компенсує держава, а 3% – Чернівецька ОВА в рамках співпраці з Ощадбанком.

Це вже третя домовленість Ощаду з місцевою владою, яка зі свого бюджету компенсує частину відсоткової ставки за єОселею  – перші були з Закарпатською ОВА та Криворізькою міськрадою. Ми прагнемо поширювати подібне співробітництво на інші регіони, адже таким чином ми спільно допомагаємо українцям отримувати омріяне житло навіть в умовах повномасштабної війни.

Ще однією важливою подією минулого тижня стало підписання договору про співпрацю між John Deere Financial та Ощадбанком. Метою цього співробітництва є підтримка українських аграріїв у важкий воєнний час шляхом надання фінансування на придбання нової техніки на умовах, кращих за загальні ринкові умови.

Це перша з початку активних військових дій партнерська програма в Ощаді, яка запроваджена безпосередньо з виробником, а не регіональним дилером. Кількість наших клієнтів мікро-, малого і середнього бізнесу збільшується, а, отже, кількість вигідних партнерських програм також продовжуватиме зростати. Наразі в Ощадбанку діє більше трьохсот таких програм, які, наприклад, дають аграріям змогу закрити майже всі потреби в техніці та витратних матеріалах.

Олександра Єгорцева, керівник продажів в агробізнесі Банку Кредит Дніпро:

Ми у Банку Кредит Дніпро віримо в агросектор України. Допомагаємо нашим незламним аграріям вистояти та разом вибудовувати сильну країну!

Минулого тижня ми надали фінансування нашому новому клієнту — агровиробнику з Вінниччини на сучасний та надзвичайно потужний, універсальний трактор Fendt 1000 Vario.

Відтепер поєднання потужності двигуна трактора з економною витратою ПММ та його сумісність із великим асортиментом широкозахватного робочого обладнання дозволить фермерському господарству виконувати великі обсяги складних і трудомістких польових робіт з високою якістю та в точно визначені терміни.

Банк активно кредитує клієнтів за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%».  Приєднуйтесь!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: