Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (25 – 29 вересня)

02 Жовтня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Адіна Велян про доступ України до коштів Фонду поєднання Європи

З 26 вересня Україна й Молдова отримали доступ до фінансування інфраструктурних проєктів в рамках так званого Фонду поєднання Європи, тож зможуть надавати свої пропозиції щодо отримання такого фінансування самостійно, без консультацій з країнами ЄС. Про це заявила єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян у Брюсселі.

За її словами, Єврокомісія провела попередні обговорення таких технічних проєктів з українською командою.

Вони, зокрема, передбачають подальшу інтеграцію української залізниці у систему залізничного сполучення Європейського Союзу, з переходом українських перевізників на європейські стандарти.

Для ФОПів зменшили штрафи за продаж товарів без РРО

З 1 жовтня в Україні суттєво зменшуються штрафи для фізичних осіб-підприємців за продаж товарів та послуг без використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Про це наприкінці минулого тижня повідомили в Державній податковій службі.

Зменшення штрафів передбачає закон № 3219, яким скасовуються податкові пільги, введені на період воєнного стану.

«Законом № 3219 суттєво зменшено розміри штрафних (фінансових) санкцій для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку, зі 100 — 150% до 25 — 50% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг), відповідно», — зазначили в податковій.

Щоправда, ця норма не стосується тих зареєстрованих платників податку на додану вартість, які здійснюють діяльність з продажу підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У ДПС також роз’яснюють, що при контрольно-перевірочних заходах податківці перевірятимуть лише тих суб’єктів господарювання, у діяльності яких існують ризики порушення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Долар тримається, а євро йде все нижче

Наразі курс долара традиційно тримається на фіксованому рівні 36,57 грн/$ (за офіційним курсом НБУ). А курс євро станом на сьогодні, 2 жовтня, продовжує активно знижуватися в ціні, втративши з минулого понеділка цілих 16 копійок – наразі офіційний курс становить 38,74 грн/€.

Що відбувалося в банківському сегменті

Олександр Дячина, керівник центру по роботі з партнерами izibank:

На жаль, сезон застуд стартував. Тепер не обов’язково сидіти в довжелезних чергах, аби потрапити на прийом до лікаря. Izibank  та сервіс DOC.ua дають можливість отримати онлайн-консультацію в будь-який час.

Нам важливо клієнтам надавати не лише якісний банківський сервіс, а й додаткові переваги від партнерів. З 1 жовтня і до кінця року, в застосунку izibank, отримайте від DOC.ua знижку – 25% на онлайн-прийом у лікаря. З профілем лікаря та вартістю послуг можна ознайомитися на сайті партнера. Запис здійснюється до чергового лікаря, або будь-якого фахівця за вільним слотом. На платформі співпрацюють фахівці з різних галузей медицини. Терапевт, педіатр, невролог, дерматолог, венеролог, та інші.

Є три формати: відеоконсультації, де користувачі можуть спілкуватися з лікарями онлайн, отримуючи якісну медичну консультацію через відеозв’язок; чат-консультації, який дозволяє швидко отримати відповіді на медичні запитання; ауді-консультації, спілкування з лікарем онлайн. Лікар не ставить діагноз після онлайн-консультації, а надає рекомендації. Усі розмови абсолютно конфіденційні.

До речі, за час роботи сервісу DOC.ua, було проведено тисячі медичних консультацій, що свідчить про довіру користувачів та професіоналізм медичних експертів.

Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес:

Минулого тижня Ощадбанк уклав з торговельною мережею NOVUS кредитну угоду (для поповнення обігових коштів) на 400 млн грн у рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Це вже друга така кредитна угода з початку повномасштабної війни.

Ощадбанк першим серед усіх банків запропонував підприємствам торговельного рітейлу фінансову підтримку за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з початку повномасштабної війни. До того ж ми продовжуємо надавати найбільший ліміт фінансування з того, що може запропонувати ринок. Торговельні мережі, тим більше такі великі як NOVUS, – це вагомий інструмент забезпечення доступності продовольчих товарів споживачеві, тому їх фінансування є одним з наших пріоритетів під час війни.

Загалом з лютого минулого року Ощадбанк уклав з чотирма торговельними мережами продовольчого рітейлу договори за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму понад 2 млрд грн.

Катерина Мелеш, Директор з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро:

Минулого тижня наш банк отримав підтвердження рейтингу надійності банківських вкладів на рівні «5», що означає «відмінну надійність». У 2023 році ми наростили частку строкових коштів у депозитному портфелі і станом на 28.09.2023 порівняно з початком року строкові депозити фізичних осіб у нашому банку збільшились майже на 1,5 млрд грн або на 74% — до 3 427 млн грн. Такі показники є підтвердженням довіри українців до нашого банку.

Ми працюємо стабільно та ефективно, маємо високий рівень ліквідності, виконуємо свої зобов’язання вчасно та у повному обсязі.

Володимир Малий, Член Правління АТ «Ідея Банк», директор з розвитку бізнесу:

Минулого тижня Ідея Банк отримав 2 нагороди рейтингу “Банківська незламність. First-Half 2023”,  організованого Асоціацією Українських Банків. Дослідження проводилось на основі відкритих даних НБУ за результатами роботи банків в першому півріччі 2023 року. За результатами дослідження, Ідея Банк отримав 2 нагороди – “Надійний партнер українців” та “Банківська ефективність”, підтверджуючи статус надійного та впливового фінансового партнера.

Окрім цього, у підтвердження отриманих досягнень, Ідея Банк зайняв 2 місце за темпами приросту кредитного портфеля фізосіб в 2 кварталі 2023 року, продемонструвавши значний приріст портфелю кредитів, виданих фізсобам, +13,7% у порівнянні з попереднім кварталом. Відповідно, Ідея Банк зайняв 2-е місце за приростом кредитного портфелю фізосіб серед усіх банків України.

Ми щиро радіємо результатам та продовжуємо працювати на перемогу й надалі!

До речі, актуальний курс валют та свіжі новини завжди є в нашому Telegram-каналі! Підписуйся!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: