Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (5 – 9 лютого)

13 Лютого 2024

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Віце-президент IFC про інвестгарантії для України

Європейська Комісія та Міжнародна фінансова корпорація Групи Світового банку (IFC) минулого тижня підписали гарантійну угоду про підтримку інвестицій, які допоможуть забезпечити інклюзивну та стійку реконструкцію в Україні.

Згідно з угодою ЄС надасть IFC фінансові гарантії на суму до 90 мільйонів євро для підтримки інвестицій в Україну в рамках Програми кращого майбутнього IFC (BFP).

Очікується, що мобілізовані інвестиції приватного сектору в рамках програми досягнуть понад 500 млн євро в різних секторах, включаючи основну інфраструктуру та виробництво товарів, сприяння декарбонізації та збереження засобів до існування.

“Завдяки гарантії EFSD+ (Європейського фонду сталого розвитку) ми швидко рухаємось до впровадження інноваційних та ефективних проектів і підтримки компаній приватного сектору, виконуючи наше зобов’язання щодо мобілізації приватного капіталу для підтримки економіки та відновлення України”, – сказав віце-президент IFC у Європі, Латинській Америці та Карибському басейні Альфонсо Гарсіа Мора.

“Ця гарантія EFSD+ допоможе відновити інфраструктуру країни, підтримати її бізнес-сектор і посилити стійкість її економіки, підтверджуючи зобов’язання Європейського Союзу підтримувати Україну в цей час кризи”, – додав комісар із питань сусідства та розширення Олівер Варгеї.

У 2022 році IFC запустила Програму економічної стійкості (ERA) вартістю 2 млр дол для підтримки приватного сектору України. Відтоді IFC надала фінансування на суму понад 650 млн дол та залучила понад 400 млн дол для підтримки технологічного сектору, агробізнесу, важливого експорту та імпорту, а також фінансування МСП.

Резиденти «Дія.City» сплатили понад 8,5 млрд грн податків

Резиденти “Дія.City” сплатили майже  8,5 млрд грн податків у бюджет протягом 2023 року. Про це минулого тижня заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У Міністерстві цифрової трансформації підбили підсумки роботи «Дія.City» за 2023 рік та відзначили ефективність  спеціальної системи оподаткування, яку пропонує держава всім резидентам цієї системи.

Михайло Федоров розказав, що кожних три місяці до  «Дія.City» приєднується 80 IT-компаній. Також він відзначив, що до початку повномасштабного вторгнення 215 компаній щоквартально ставали резидентами системи, потім показник впав до 70-80 компаній за цей же період.

За перший рік роботи у «Дія.City» було 430 компаній та сплачено близько 4 млрд грн податків.

Серед відомих компаній в Дія.City зазначені: Ajax Systems Manufacturing, De Novo, GigaCloud, TAS link, Softjourn тощо.

Долар і євро пішли різним курсом

Після минулого тижня ситуація з курсом трохи змінилася. Долар після легкого просідання знову набрав швидкість і почав дорожчати станом на початок цього тижня. При цьому євро продовжив зниження в ціні.

Так, долар станом на понеділок, 12 лютого, подорожчав на 15 копійок і становить 37,62 грн/$ – тиждень тому він коштував 37,47 грн/$.

А от євро, у свою чергу, навпаки ще трохи подешевшав – наразі офіційний курс становить 40,51 грн/€, хоча минулого понеділка він був на рівні 40,65 грн/€, тобто на 14 копійок дорожче.

До речі, актуальний курс валют та свіжі новини завжди є в нашому Telegram-каналі! Підписуйся!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: