Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (7 – 11 серпня)

14 Серпня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Герхард Бьош про угоду між ПриватБанком і ЄБРР

Минулого тижня Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та державний ПриватБанк розпочали співпрацю у рамках програми розподілу ризиків. Відповідно до підписаної угоди, ЄБРР надає гарантію 60 млн євро. Нефінансований інструмент розподілу ризиків покриває до 50% кредитного ризику у розмірі €240 млн у рамках нового фінансування ПриватБанку.

Ця програма допоможе підприємцям отримати фінансування, оновити, розвинути та посилити власний бізнес через інвестиції у технології, які відповідають вимогам ЄС.

Український малий бізнес отримав гранти від EU4Business

Український малий бізнес отримав 500 тис. євро на гранти від Європейської організації EU4Business. Отримати по 10 тис. євро на відновлення можуть 50 підприємств, повідомляє у ТГ міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

До 25 серпня українці можуть подати заявку на отримання гранту на порталі “Дія”. Пріоритет матимуть бізнеси, які працюють у сфері медицини, постачання товарів першої необхідності, архітектури та інженерії, повідомляє Мінцифри.

Витратити грант можна буде на збереження та створення нових робочих місць, закупівлю обладнання і сировини/матеріалів, оренду приміщення та релокацію бізнесу.

Долар тримається, а євро трохи підскочив

Стосовно курсу долара до гривні, то він вже як місяць тримає стійку позицію на рівні 36,57 грн/$ за курсом НБУ. А от євро сьогодні, 14 серпня, почав демонструвати незначне здрожчання після тривалого спадаючого тренду.

Що відбувалося в банківському сегменті

Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку:

Минулого тижня Ощадбанк підписав перший договір з надання фінансового лізингу українській компанії для придбання вантажно-розвантажувальної техніки Liebherr на суму більше 5 млн євро.

Реалізація проекту сприятиме збільшенню пропускної спроможності експортно-імпортних перевезень. Це надзвичайно важливо для економічного потенціалу країни, зважаючи на намагання російського агресора заблокувати або зруйнувати логістичні артерії, що пов’язують Україну зі світом.

Повномасштабна війна продовжує змінювати ринок фінансових послуг. За даними НБУ ринок лізингу з лютого 2022 року зазнав падіння на 60%. Проте Ощад запроваджує послуги з фінансового лізингу для корпоративних клієнтів, адже лізинг – це можливість без застави отримати нову техніку для розвитку бізнесу. Виходячи з того, що втрати активів бізнесу в Україні від війни перевищують 11 млрд доларів, застава майна за кредитним договором перестала бути простим способом отримання фінансування. Тож ми розвиваємо інші напрями підтримки наших клієнтів у відновленні бізнес-активності.

Ощадбанк надаватиме послуги з лізингу корпоративним клієнтам на індивідуальних умовах для придбання сільськогосподарської техніки, техніки для вантажно-розвантажувальних робіт, іншого промислового обладнання.

Ольга Филипенко, виконавча директорка Банку Львів:

Минулого тижня ми офіційно приєдналися до грантової програми від EU4Business для мікробізнесу за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини. Банк Львів буде активним учасником третьої хвилі цієї програми, що передбачає фінансування мікробізнесу, який працює у сфері виробництва продукції, торгівлі товарами та надання послуг, критично необхідних для забезпечення базових потреб населення у Західному регіоні України. Наш банк разом з іншими двома банками-партнерами, зможе роздати близько 250 грантів таким підприємствам. Сума гранту — 4 000 євро, прийом заявок  відбуватиметься з 5 вересня до 18 вересня 2023 року через портал Дія. Слідкуйте за новинами банку — ми ще обов’язково додатково  розкажемо як і хто може отримати цей грант.

Раді також поділитися ще однією новиною: Банк Львів залучив кредит від ЄБРР у національній валюті на суму, еквівалентну 15 млн євро. Завдяки цим коштам ми зможемо профінансувати ще більше підприємств, які потребують інвестицій для розвитку. Отримаємо і гарантiю у сумi 7,5 млн євро для покриття кредитних ризиків бізнесу, що позитивно вплине на доступність позики — нижчі відсоткові ставки та довший термін залучення. Тож компанії, які працюють у критично важливих галузях і нині борються з негативними наслідками війни, зможуть отримати доступ до фінансування. Ми, як відповідальний банк, завжди шукаємо найкращі рішення для вигідного і доступного бізнес-кредитування, тому нова угода з Європейським банком реконструкції та розвитку є лише підтвердженням цих прагнень.

Павло Лихоманов, директор департаменту малого та мікробізнесу Банку Кредит Дніпро:

Злагоджена робота та ефективні партнерства роблять бізнес сильнішими. Минулого тижня Банк Кредит Дніпро запустив реферальну програму для клієнтів банку в сфері малого та мікробізнесу. Відповідно до її умов наші партнери мають можливість отримувати грошову винагороду від 300 до 1000 грн за рекомендацію своїх контрагентів/партнерів малого та мікробізнесу.

Партнером банку може бути: фізична особа, фізична особа-підприємець, юридична особа, нотаріус або адвокат, бухгалтер або консультант, самозайнята особа тощо. Для цього потрібно лише заповнити заявку на сайтіта стати клієнтам банку.

Подальший крок для отримання винагороди – оформити заявкуз рекомендаціями свого партнера. Якщо рекомендована контактна особа погоджується на подальшу співпрацю з банком, наш партнер отримує винагороду. Чим більше контактів – тим більше винагорода!

Розширюємо професійну мережу партнерів та будуємо сильну Україну разом!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: