Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Сьогодні в країні відзначається День банківського працівника. Редакція Banker.ua вирішила згадати в це свято видатних керівників банківських установ з часів незалежності України. Це люди, які своїми стараннями розвивали фінансовий сектор країни, брали участь у створенні сучасного банківського комплексу, а також внесли свій внесок у розвиток економічного сектору України.
Вадим Гетьман не тільки видатний фінансист, банківський співробітник, а й активний політичний діяч. Став другим головою НБУ і провів ряд найважливіших фінансових реформ. Свою роботу в економічному секторі розпочав ще в 1957 році на різних посадах у фінансових і планових органах. У 1975 році був призначений першим заступником Голови Державного комітету з цін УРСР. У 1987 він став Головою правління агропромислового банку УРСР. Пізніше зайняв пост другого голови НБУ. Під час свого правління особисто брав участь у створенні і запуску гривні, а також працював над формуванням української міжбанкової валютної біржі (УМВБ), яку і очолив в 1993 році. Пізніше Гетьман йде в політику і стає народним депутатом. Був убитий в 1998 році.
Діючий голова НБУ Яків Смолій запам’ятався українцям тим, що був визнав «кращим главою центробанку в Східній і Центральній Європі в 2019 рік» за версією видання GlobalMarkets. Народився майбутній фінансист у Тернопільській області. Здобув освіту у Львівському національному університеті ім. Івана Франка та здобув спеціальність у галузі прикладної математики. Довгий час займався програмуванням і банківською справою. Працював на посаді заступника голови НБУ з 2014-2018 роки.
Володимир Матвієнко-перший Голова Національного банку незалежної України (1991-1992 рр.), голова правління «Промінвестбанку», професор економічних наук. Розпочав свою трудову діяльність простим кредитним інспектором Жданівського відділення Промбанку СРСР.
У 1991 роки зайняв пост голови НБУ. Всього за рік своєї діяльності Володимир Матвієнко провів масштабну організаційну роботу зі створення на Україні центрального банку, побудови дворівневої банківської системи, реєстрації перших українських комерційних банків. Саме він ввів в обіг купоно-карбованці, а після затвердив дизайн гривні і брав участь у запуску національної валюти. Крім того, пан Матвієнко домігся приєднання України до системи електронних платежів SWIFT, що фактично означало визнання нової держави на міжнародній арені.
На посаді голови правління “Промінвестбанк” фінансував великі промислові проекти. Наприклад, завдяки участі кредитних коштів банку були введені в експлуатацію енергоблоки Хмельницької та Рівненської АЕС, створені сучасні літаки-Ан-140, Ан-74ТК-300, Ан-74ТК-300УТ, побудований автобан «Київ—Одеса», реконструйовані аеропорти в Борисполі та Дніпропетровську, оновлений рухомий склад Української залізниці, профінансовано виробництво інсуліну на Київському ВАТ «Фармак», побудована сучасна Трускавецька клініка відновлюючого лікування.
Віктор Ющенко запам’ятався українцям не тільки, як третій президент України, а й як видатний фінансовий діяч, чиї заслуги в галузі фінансового розвитку країни були оцінені світовою спільнотою. Свою трудову діяльність він почав ще в Агропромбанку СРСР. Пізніше працював на посаді першого заступника Голови Правління Республіканського АК АПБ»Україна”. У 1993 році очолив Національний банк України.
За період роботи в НБУ провів кілька реформ економічного сектора країни, за що був названий «кращим банкіром року» за версією Європейського банку реконструкції та розвитку (1996 р.). У 1997 році зайняв 6-е місце в рейтингу кращих банкірів світу за версією журналу «Global Finance.
Після цього Ющенко концентрується на політиці і відходить від роботи в НБУ.
Сергій Тігіпко-український бізнесмен, банкір, політик і громадський діяч, який займає 12 сходинку в рейтингу Forbes в Україні. Виходець з Дніпропетровська, бізнесмен почав свою роботу в банківському секторі в 1991 році. Він отримав посаду заступника Голови Ради правління комерційного банку “Дніпро«, а в березні 1992 року очолив правління створеного за його участю Дніпропетровського»Приват Банку”.
У 1994 році Тігіпко став позаштатним консультантом президента України Кучми з питань монетарної політики. З 1999 по 2000 рік Тігіпко займав пост міністра економіки в кабінеті прем’єр-міністра Віктора Ющенка. У 2001 році Тігіпко разом з дружиною Наталією створив на базі Київ-Привату фінансово-промислову групу ТАС, до якої увійшли банки ТАС-Інвестбанк, ТАС-Комерцбанк, ТАС-Бізнесбанк, страхові компанії ТАС і ТАС-капітал, машинобудівне підприємство Камет-ТАС, заводи «Дніпрометиз», «Теко» та інші.
Сергій Тігіпко-кандидат економічних наук, один з найбагатших українців.