ТОП digital-МФО України: рейтинг Banker.ua

28 Грудня 2022

З початку року і протягом війни у країні ринок мікрофінансових організацій значно змінився — деякі гравці були виведені з ринку, а інші стали більш активними та популярними серед клієнтів. Рейтинг «ТОП digital­МФО України» від Banker.ua демонструє актуальну картину ступеню діджиталізації послуг мікрофінансових організацій.

Головний Telegram-канал банкірів

Матеріал підготовлений для друкованої версії журналу Banker.

Методика

Рейтинг* складено за 4 основними параметрами, за якими можна дослідити рівень активності сайтів МФО, популярність бренду, кількість підписників у соцмережах та завантажень додатків. Всі дані рейтингу знаходяться у відкритому доступі та взяті з офіційних джерел.

Кожна МФО має власне місце в рейтингу, яке формувалося із загальних показників. Для ранжування застосовано кілька методів: 1) чим більші загальні показники, тим вище місце організації в таблиці; 2) за кожним параметром відбувається окреме ранжування, а потім визначається середній показник, який зумовлює позицію МФО в рейтингу; 3) якщо компанії претендують за середнім показником на одне місце в таблиці, позицію зумовлює домінуючий параметр.

У таблицях також відображена динаміка позиції мікрофінансової компанії порівняно з попереднім рейтингом — на скільки позицій вона піднялася чи опустилася за аналізований період. Якщо компанія зберегла свою позицію, позначка відсутня.

ТОП НАЙПОПУЛЯРНІШИХ САЙТІВ МФО

У даному рейтингу рівень популярності сайтів МФО визначався з урахуванням даних компанії SimilarWeb. Для аналізу взята статистика сайтів за вересень 2022 року. Сайти ранжовані за кожним показником окремо, після чого виводиться середнє значення, яке визначає місце МФО в загальному рейтингу. У деяких випадках середній показник співпадає, тому домінуючий параметром, за яким визначається позиція, є SimilarWeb Traffic. Зазначаємо, що SimilarWeb Category Rank не враховувався при ранжуванні, оскільки сайти МФО часто належать до різних категорій.

ТОП МФО ЗА КІЛЬКІСТЮ БРЕНДОВИХ ЗАПИТІВ

Аналітика рейтингу враховує запити по Україні у пошуковій системі Google кирилицею та латиницею. В таблиці вказана середньомісячна кількість запитів та виведені загальні показники за 12 місяців. Чим більша кількість запитів, тим вища позиція МФО в рейтингу.

ТОП МФО ЗА КІЛЬКІСТЮ ПІДПИСНИКІВ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

У рейтингу враховувалася кількість підписників у соцмережах Facebook та Instagram на 23 жовтня 2022 року. Якщо МФО не має офіційних сторінок у певній мережі, то в цій графі стоїть «н/д» (немає даних). Чим більша загальна кількість підписників, тим вища позиція МФО в рейтингу.

ТОП НАЙПОПУЛЯРНІШИХ МОБІЛЬНИХ ДОДАТКІВ МФО

Цей рейтинг враховує рівень і кількість оцінок мобільних додатків для клієнтів-фізосіб в App Store і Google Play. Окрім того, місце додатку в категорії «Фінанси» теж враховується та впливає на місце МФО в рейтингу. У Google Play також враховано кількість завантажень.

App Store** (23.10.2022)

** В App Store відсутній лічильник кількості завантажень мобільних додатків

Google Play  (23.10.2022)

*Рейтинг носить ознайомчий характер і складений на підставі методики редакції Banker.ua. Рейтинг не стосується якості продуктів МФО, не дає їм оцінку і не спонукає клієнта вибирати ту чи іншу компанію, спираючись на його результати.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: