ТОП digital-банків України: рейтинг Banker.ua

23 Грудня 2022

Команда Banker.ua відновлює публікацію рейтингу банків за темпами діджиталізації банківського сектору. Як показала війна, можливість надання фінустановами онлайн-­послуг, швидка комунікація в соцмережах із клієнтами, доступність банківської інформації в декілька кліків виявилися особливо необхідними й актуальними в реаліях сьогодення. Це важливі показники якості та розвитку фінансових послуг. Digital­-рейтинг традиційно демонструє ступінь активності банків в інтернеті та рівень опанування сучасними технологічними інструментами.

Головний Telegram-канал банкірів

Матеріал підготовлений для друкованої версії журналу Banker.

Методика

Рейтинг складається з 4 основних розділів: популярність бренду банку в мережі інтернет, рівень відвідуваності сайтів, кількість фоловерів у соцмережах, якість та кількість завантажень мобільних додатків.

Дані за кожним із параметрів взяті з офіційних джерел і знаходяться у відкритому доступі.

Державні й комерційні банки традиційно представлені відокремлено в таблицях, оскільки існує різниця в їхніх фінансових можливостях і законодавчому полі, що регулює їхню роботу. Тому ранжувати державні та комерційні банки за єдиними параметрами буде некоректно.

Кожен банк займає свою позицію в рейтингу, виходячи із загальних показників. Для ранжування застосовано кілька методів: 1) чим більші загальні показники, тим вище місце банку в таблиці; 2) за кожним параметром відбувається окреме ранжування, після чого визначається середній показник, який зумовлює позицію банку в рейтингу – чим менше число, тим вища позиція банку; 3) якщо банки претендують за середнім показником на одне місце в таблиці, позицію зумовлює домінуючий параметр, який визначила редакція.

Крім того, в таблицях відображена динаміка позиції банку порівняно з попереднім рейтингом. Показано, на скільки позицій фінустанова піднялася чи опустилася за аналізований період. Якщо банк зберіг свою позицію, позначка відсутня.

Дані в таблицях актуальні на конкретний період часу, що позначено біля кожної таблиці.

ТОП НАЙПОПУЛЯРНІШИХ САЙТІВ БАНКІВ

Для визначення рівня популярності банківських сайтів враховувалися дані від аналітичної компанії SimilarWeb, яка займається дослідженням поведінки користувачів у мережі. Для аналізу взято статистику сайтів за вересень 2022 року. Банки ранжовані за кожним значенням окремо, після чого виведене середнє значення, яке визначає місце банку в загальному рейтингу. Звертаємо увагу, що в ранжуванні не враховувався такий параметр, як SimilarWeb Category Rank, оскільки не всі фінустанови система віднесла до однієї категорії. Серед категорій є «Банки», «Фінанси», «Бізнес» тощо. Тому цей параметр не є єдиним для всіх, і через це не враховувався під час визначення позиції банку, але поданий для інформативності. Домінуючим параметром у рейтингу є SimilarWeb Traffic.

ТОП БАНКІВ ЗА КІЛЬКІСТЮ БРЕНДОВИХ ЗАПИТІВ

У вибірці враховувалася кількість запитів кирилицею та латиницею по Україні в пошуковій системі Google. У таблиці вказано середньомісячний показник запитів кожною системою символів, на основі чого виведено загальну кількість запитів за 12 місяців. Дані взято з сервісу Serpstat.

Чим більше запитів, тим вища позиція банку в рейтингу. Якщо загальна кількість запитів співпадає у кількох банків, домінуючим параметром, який зумовлює місце банку у цьому випадку, є запити кирилицею.

ТОП БАНКІВ ЗА КІЛЬКІСТЮ ПІДПИСНИКІВ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Важливим показником для оцінки активності банків є кількість підписників на їхніх офіційних сторінках у популярних соціальних мережах. Враховувалася кількість підписників у Facebook, Instagram та Telegram станом на 23 жовтня 2022 року. Якщо у банку відсутні акаунти в певній соцмережі, то у графі позначено, що немає даних (н/д). Чим більша сумарна кількість фоловерів, тим вища позиція банку в рейтингу.

ТОП НАЙПОПУЛЯРНІШИХ  МОБІЛЬНИХ ДОДАТКІВ БАНКІВ

App Store* (20.10.2022)

Даний рейтинг враховує кількість і рівень оцінок банківських мобільних додатків для клієнтів-фізосіб в App Store і Google Play. Крім того, в рейтингу враховується місце, яке посідає додаток банку серед всіх додатків у категорії «Фінанси». У цьому рейтингу домінуючим параметром є зоряний рейтинг.

* В App Store відсутній лічильник кількості завантажень мобільних додатків

Google Play (20.10.2022)

У таблиці вказано не тільки кількість оцінок користувачів і середню оцінку додатків, але також і число завантажень з Google Play. Лічильник Google Play показує приблизну кількість завантажень, округляючи її до цілих чисел.

**Рейтинг носить ознайомчий характер і складений на підставі методики редакції Banker.ua. Рейтинг не стосується якості продуктів банку, не дає їм оцінку і не спонукає клієнта вибирати той чи інший банк, спираючись на його результати.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: