Стабільна дохідність: наскільки змінилися умови депозитних програм у банках (серпень-2022)

10 Серпня 2022

Через бойові дії в Україні наразі українцям буває складно навіть фізично зберігати готівку. Тож оптимальним варіантом залишається депозитний рахунок у банку – так гроші будуть захищені від більшості ризиків, плюс ще і відсотки «капають». Banker.ua традиційно розглянув пропозиції від українських банків та порівняв умови за депозитними програмами у серпні.

Головний Telegram-канал банкірів

В огляді ми проаналізували депозити строком до 6 місяців, оскільки зараз, через складну та нестабільну ситуацію в країні, більшим попитом користуються більш короткострокові вклади. Максимальна сума вкладів для розгляду сягає 100 тис. гривень. Як і раніше, в Україні 21 банк дозволяє відкрити депозитний рахунок на вказаних умовах. Середня ставка по ринку за вказаними депозитами трохи зросла від початку липня – наразі вона становить 10,73% річних (+ 0,36%). Розглянемо докладніше, які саме умови пропонують банки в Україні за депозитними програмами у гривні.

Умови за депозитами на 6 місяців в банках України

У КredoBank можна відкрити депозит «Прибутковий» на 6 місяців зі стабільною дохідністю. Ставка при цьому залишилася незмінною порівняно з минулим місяцем – 6,5% щомісяця та 7% наприкінці терміну. Мінімальна сума вкладу – від 500 грн.  При цьому немає можливості поповнення, дострокового зняття та пролонгації.

В Укргазбанку можна оформити вигідний «ЕКО-депозит». Мінімальний термін вкладу – від трьох місяців. При цьому відсотки можна отримувати як наприкінці терміну (11-13%), так і щомісяця (11,2-12,7%).

гривна доллар

Крім того, для українських військових банк пропонує вклад «Військовий» строком від 1 місяця. Є можливість поповнення. При цьому ставка складає від 13% до 15% річних, мінімальна сума – 1000 грн.

ТАСКОМБАНК пропонує депозит «Строковий». Ставка за вкладом на 6 місяців трохи збільшилася та становить 12,25-13% річних. Максимальний відсоток нараховується за умови виплати наприкінці строку вкладу. При цьому мінімальна сума для відкриття рахунку – 1000 грн, є можливість поповнення у першій половині терміну (мінімум на 200 грн, але не більше початкової суми), але без права дострокового зняття та розірвання.

В Ощадбанку можна відкрити «Мій депозит» строком на 3 та 6 місяців під 4,5-5,5% річних у гривні. При цьому відсотки виплачуються щомісячно або капіталізуються за бажанням клієнта. Мінімальна сума депозиту – 1000 гривень. Є можливість поповнення, автопролонгації, а от дострокового повернення депозиту не передбачено.

ПРАВЕКС БАНК пропонує депозит «ПРАВЕКС Класика». Мінімальна сума вкладу становить 250 грн, при цьому кошти можна покласти на строк від 1 місяця у національній валюті. Відсотки виплачуються наприкінці терміну дії депозиту та становлять від 3,5% (на 30 днів) до 5,5% річних (на 180 днів).

Пропозиція від ПриватБанку – депозит «Стандарт».  Наприклад, при вкладі на 3-5 місяців відсоткова ставка становить 4,5% річних без дострокового розірвання договору. Відсотки виплачуються щомісяця. Є право поповнення вкладу.

ОТП Банк має вигідну пропозицію – депозит «Преміальний». У нього розширені умови: термін складає 3,6 або 12 місяців; з можливістю автоматичної пролонгації на строк від 3-х місяців. Відкриття депозиту можливе через інтернет-банкінг ОТР Smart. Мінімальна сума вкладу складає 100 000 грн. Ставка при цьому 6–6,25% річних у гривні із виплатою відсотків щомісяця.

У ПУМБ можна відкрити депозит «Накопичувальний» на півроку зі ставкою у 8% річних. Але варто зауважити, що програма передбачає тільки щомісячні виплати відсотків. Мінімальна сума вкладу становить 5000 гривень.

Банк Креді Агріколь також пропонує «Строковий» депозит строком на 3 та 6 місяців (є довші строки) зі ставкою 5-5,5% річних.  Відсотки виплачуються лише наприкінці строку депозиту. Мінімальна сума вкладу тут також становить 5000 гривень. Можливість поповнення відсутня, але є автопролонгація депозиту.

IdeaBank пропонує депозит «Дохідний». Відкрити вклад можна на терміни 1, 3, 6 місяців та більше.  Немає можливості зняття та поповнення рахунку, при цьому відсотки виплачуються лише наприкінці строку. Відсоткова ставка при сумі вкладу від 1000 до 100 000 грн складає 7,5% – строком на 1 місяць, 9,5% – на 3 місяці, 9% – на 6 місяців.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: