Час новорічних подарунків: які умови споживчого кредитування пропонують банки

23 Грудня 2021

Новорічні та різдвяні свята все ближче, а це означає, що настав час поміркувати над придбанням подарунків. Хтось мріє про святкову подорож за кордон, а для когось ідеальним подарунком стане закінчення ремонту або придбання техніки чи авто. Звичайно, на здійснення цих бажань потрібні великі гроші. Взяти їх можна в банку, де пропонують безліч програм споживчого кредитування для фізичних осіб. Banker.ua розбирався, якими наразі є умови цих програм.

Матеріал підготовлений для друкованої версії журналу Banker.

Головний Telegram-канал банкірів

ТАСКОМБАНК пропонує оформити кредит за програмою «Зручна готівка» під 0,01% річних. Клієнту доведеться сплачувати щомісячну комісію у розмірі від 1,9% до 6,9% та разову комісію у розмірі від 2,9 до 6,9%, що залежить від терміну надання кредиту. Страхування в даному продукті не передбачено. Реальна ефективна ставка може сягати 231,24%. Кредит можна отримати на суму до 500 тис. гривень терміном до 5 років та використати кошти на будь-які цілі.

Отримати кредит готівкою в Idea Bank можна під 0,01%, реальна відсоткова ставка може змінюватись від 60% до 134% річних. Вона залежить від суми позики та строку кредитування. Максимальна сума кредиту становить 500 тис. грн, а строк — до 60 місяців. Щомісячна комісія банку також змінюється — від 0 до 3,89% і залежить від суми кредиту, а розмір страхового платежу становить від 0% до 24%. Банк дарує знижку 10% від річної ставки за цільового використання коштів. Для отримання кредиту достатньо надати паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.

Forward Bank пропонує оформити кредит КОКО КЕШ під 0,01% річних із щомісячною комісією від 0% на час дії пільгового періоду — до 1 місяця (після закінчення пільгового періоду від 2,59% до 5,5%). Реальна відсоткова ставка за кредитом становить від 63 до 370%. Варто зауважити, що за отримання коштів банк не стягує комісію, а також для отримання суми до 75 тис. грн не потрібна довідка про доходи.

У ПРАВЕКС БАНКУ річна ставка за Європейським персональним кредитом становить від 17,99% до кінця 2021 року, реальна ж відсоткова ставка залежить від схеми погашення, вона буває стандартною й ануїтетною та стартує від 24,1%. Сума кредиту становить від 50 тис. до 1 млн гривень, які банк видає строком до п’яти років. Важливо, що гроші клієнт отримує без застави, на будь-які споживчі цілі. Але знадобиться довідка про офіційно отримані доходи, а стаж роботи на останньому місці роботи повинен бути не менше 6 місяців.

ОТП Банк пропонує програму кредитування з реальною ефективною ставкою від 32,58% до 196,53%. Будь-які комісії за надання коштів відсутні. Оформити позику можна на строк до 84 місяців, сума кредиту може змінюватись від 5 тис. грн до 1 млн грн. Для отримання позики у розмірі до 50 тис. грн. клієнту не потрібно мати довідку про доходи. Прикметно, що розмір щомісячного доходу, вік та стаж впливають на розмір річної ставки.

Взяти кредит в Альфа-Банку Україна можна під 21,99-49% річних, але реальна ефективна ставка становить від 29,3% до 197,6%, що залежить від терміну кредитування. Клієнту потрібно буде сплачувати щомісячну комісію у розмірі від 0 до 3,99% від суми кредиту. Оформити позику можна на будь-які цілі, банк не вимагає у клієнта звітності, термін кредитування може становити від 6 до 60 місяців, а сума позики — до 1 млн гривень. Банк не вимагає довідки про доходи, якщо сума кредиту не перевищує 75 тисяч гривень.

Банк Креді Агріколь пропонує пільгові умови кредитування для своїх клієнтів — взяти позику можна на будь-які цілі під 11-30% річних, що залежить від суми кредиту. Щомісячна комісія для клієнтів варіюється від 1,1 до 2,5%. Якщо ж ви тільки плануєте стати клієнтом банку, то умови отримання коштів будуть дещо іншими: річна ставка складатиме від 15% до 32%, а щомісячна комісія — від 1,15% до 2,85%. Реальна ж відсоткова ставка становитиме до 100,94% річних. На сайті банку є зручний кредитний калькулятор, що дозволяє розрахувати суму щомісячного платежу.

Отримати позику в Райффайзен Банку можна під 32,90-54,90%, що залежить від суми кредиту та рівня доходу позичальника. Кредит не має щомісячних та разових комісій, але клієнту доведеться виплачувати страховку у розмірі від 0,17% до 0,77% щомісяця. Реальна відсоткова ставка за кредитом становить від 34,81% до 76,22%. Для отримання суми від 50 тис. грн клієнту необхідно надати довідку про доходи.

Кредит готівкою ВСЕЯСНО — такою є пропозиція від ПУМБ. Максимальна сума кредиту становить 300 тис. гривень, а строк — до 36 місяців. При цьому, за кредитом відсутнє страхування та разова комісія. Достроково погасити його також можна безкоштовно. Реальна річна процентна ставка становить від 49% до 117%. Щомісячні платежі можна вносити будь-яким зручним способом — готівкою чи безготівково (в мобільному додатку ПУМБ Online/на сайті).

Кредобанк пропонує стабільні умови кредитування — під 65% річних, без разової та щомісячної комісії. Реальна відсоткова ставка за кредитом становить 88,6%. Кредитна програма не передбачає плату за страховку. Клієнт може отримати позику у розмірі до 50 тис. грн на строк до 5 років. Для цього необхідно надати довідку про доходи за останні 3 місяці. Також банк пропонує кредити до 500 тис. грн.

Чим вища сума позики, тим нижча річна відсоткова ставка.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: