Робимо свій вклад: вигідні варіанти депозитів від українських банків (червень-2022)

29 Червня 2022

На початку червня Нацбанк України підвищив облікову ставку до 25% річних. Це рішення стало вимушеним заходом для захисту гривневих доходів та заощаджень українців, а також зниження тиску на валютному ринку в умовах війни та більшої привабливості гривневих активів. Banker.ua вирішив розібратися, як це вплинуло на ринок депозитів, і проаналізував актуальні ставки в банках.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначимо, що до цього облікова ставка НБУ була на рівні 10%, тому таке різке підняття одразу на 15% відбулося вперше для українського фінансового ринку, але при цьому такого рівня ставка досягала востаннє у 2015 році (тоді вона cкладала 30% річних). .

Логічно, що зростання облікової ставки вплинуло на вартість банківських кредитів та депозитів для населення.

До речі, протягом усього періоду війни в Україні фінустанови з певним здивуванням та полегшенням констатували той факт, що українці не кинулися в паніці забирати гроші з банків, а тому не відбулося масового відтоку вкладів.

Однак, за даними НБУ, до середини червня зростання депозитних вкладів українців сповільнилося. Депозити за минулий місяць збільшилися лише на 0,3% після того, як у попередні два місяці зросли на 3,2% та 3,6%. Причина цього – зростання валютних депозитів на 1,4% (на 6,3 млрд). При цьому депозити у гривні у травні вперше скоротилися на 0,2% (2,2 млрд).

кошелек, деньги

Оскільки в умовах війни складно щось планувати на рік уперед, то логічно, що більшою популярністю на даний момент користуються більш короткострокові вклади на вимогу. Розглянемо докладніше, які умови пропонують банки в Україні за депозитними програмами гривні.

Який короткостроковий депозит обрати?

Для огляду ми взяли депозити на строк до 6 місяців на суму до 100 тис. грн. Наразі в Україні 22 банки дозволяють відкрити депозитний рахунок на вказаних умовах. Середня ставка на ринку при цьому становить 8,96% річних.

В Укргазбанку можна оформити депозит строковий із продовженням на термін від 1 до 24 місяців. Мінімальний внесок складає від 1000 грн, але є можливість поповнення. Ставка у гривні становитиме 11-13% із виплатою наприкінці терміну.

Також вигідний варіант – «ЕКО-депозит». Умови аналогічні, проте мінімальний термін вкладу – від трьох місяців. При цьому відсотки можна отримувати як наприкінці терміну (11-13%), так і щомісяця (11,2-12,7%).

ТАСКОМБАНК пропонує депозит «Строковий». Ставка терміном від 1 до 6 місяців становить 10,5-12,5% річних. Такий відсоток нараховується за умови виплати наприкінці строку вкладу. При цьому мінімальна сума для відкриття рахунку – 1000 грн, є можливість поповнення у першій половині терміну (мінімум на 200 грн, але не більше початкової суми), але без права дострокового зняття та розірвання. Цей вклад оформлюється лише у відділенні банку.

У КredoBank можна відкрити депозит «Прибутковий» на 3-6 місяців. Ставка становить: на 3 місяці – 9,5% (щомісяця) чи 10% (наприкінці терміну); на 6 місяців – 5% (щомісяця) та 5,5% (наприкінці терміну). Мінімальна сума вкладу – від 500 грн. Крім того, вклад може бути розміщений на користь іншої особи. При цьому немає можливості поповнення, дострокового зняття та пролонгації.

ПРАВЕКС БАНК пропонує депозит «ПРАВЕКС Класика». Мінімальна сума вкладу становить 250 грн, при цьому кошти можна покласти на строк від 1 місяця у національній валюті. Відсотки виплачуються наприкінці терміну дії депозиту та становлять від 3,5% (на 30 днів) до 5,5% річних (на 180 днів). Є автопролонгація.

ОТП Банк має кілька цікавих варіантів – термінові вклади «Абсолютна перевага» та «Преміальний».

«Абсолютна перевага» можна відкрити на 90-95 днів без поповнення, часткового зняття коштів та автоматичної пролонгації. Проте ставка складає 9% річних. При цьому депозит слід відкривати у відділенні банку. Мінімальна сума – 2000 грн.

«Преміальний» вклад має розширені умови: термін складає 3,6 або 12 місяців; з можливістю автоматичної пролонгації на строк від 3-х місяців. Відкриття депозиту можливе через інтернет-банкінг ОТР Smart. Мінімальна сума вкладу складає 100 000 грн. Ставка при цьому 6–6,25% річних у гривні із виплатою відсотків щомісяця.

Вигідний варіант від IBOX BANKдепозит «Ділова пропозиція» на строк від 1 до 2 місяців (30-60 днів) зі ставкою 10% (30 днів) та 7,5% річних (60 днів) до сплати податків. При цьому, мінімальна сума вкладу становить 1000 грн. Є можливість поповнення. Виплата відсотків відбувається наприкінці терміну дії депозиту.

IdeaBank пропонує депозит «Прибутковий». Відкрити вклад можна на терміни 1, 3, 6 місяців та більше. За мінімальної суми вкладу від 1000 грн і до 100 000 грн ставка становитиме 7,5%, 9,5% та 9% відповідно. Немає можливості зняття та поповнення рахунку, при цьому відсотки виплачуються лише наприкінці строку.

Пропозиція від ПриватБанку – депозит «Стандарт». Він єдиний дозволяє розміщувати гроші на короткі терміни. Наприклад, при вкладі на 3-5 місяців відсоткова ставка становить 4,5% річних без дострокового розірвання договору. Відсотки виплачуються щомісяця. Є право поповнення вкладу.

Банк Креді Агріколь також пропонує «Строковий» депозит строком до 6 місяців зі ставкою 5,5% річних. Мінімальна сума вкладу складає 5000 грн. Відсотки виплачуються лише наприкінці строку депозиту.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: