Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Про намір придбати Альпарі Банк «Укрпошта» заявила ще у травні 2021 року. І ось днями НБУ вже одержав від поштового оператора пакет документів на покупку. Як заявив гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський, з банком відбудуться трансформації — він буде невеликим, без відділень чи з малою їхньою кількістю та без портфеля проблемних активів.
Banker.ua згадав про кілька цікавих українських та світових кейсів, коли різні компанії купували банки, їхні акції та активи.
Компанія Nefco купила частку у Банку Львів за 270 млн грн
У січні 2022 року Північна екологічна фінансова корпорація (Nefco) стала новим акціонером Банку «Львів». Їхня частка становить 13,94% у статутному капіталі. Таким чином, корпорація інвестувала до Банку Львова 8,4 млн євро (270 млн грн).
Ця інвестиція допомогла Банку Львів продовжити бути банком, який має 100% іноземного капіталу. Найбільші акціонери банку — швейцарський інвестиційний фонд ResponsAbility Participations (48,56%) та приватний інвестор з Ісландії Маргеір Петурсон з часткою 37,47%.
Завдання нового акціонера — посилити фокус банку у сфері сталого екологічного та соціального фінансування. За словами віце-президента Nefco щодо роботи з малим та середнім бізнесом у країнах Північної Європи, Nefco та банк поділяють одну мету — прискорити «зелену» трансформацію економіки.
Nefco — це міжнародна фінансова організація. Її створили у рамках міжурядового договору між Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією та Швецією. Компанія займається фінансуванням та впровадженням малих та середніх екологічних проєктів.
Meta купила товарний знак однойменного американського банку
У грудні 2021 року компанія Марка Цукерберг Meta Platforms (екс-Facebook) купила товарний знак американського регіонального банку Meta Financial Group (CASH.O). Сума операції — $60 млн.
Meta Financial пропонує споживчі заощадження, позички та кредитні картки, а також комерційне кредитування через свою дочірню компанію MetaBank.
Британська компанія купила активи українських банків-банкрутів за 130 мільйонів
Наприкінці 2018 року пул активів Фонду гарантування вкладів на 6,8 мільярда гривень купила компанія «Веста» за 131 мільйон гривень.
Цю компанію з британським капіталом створили 6 квітня 2017 року для надання фінансових послуг зі статутним капіталом у 7 млн. грн. 99% акцій компанії належить Вікторії Бондаренко, 1% — Андрію Волкову.
Так, вони купили пул із 35 кредитів Єврогазбанку, Дельта Банку та Актив-банку.
Кіпрська компанія купила український банк
У 2017 році компанія Saggarko Limited (Кіпр) купила пакет акцій Марфін Банку (Одеса) у розмірі 99,91%, що належав Cyprus Popular Bank Public Co Ltd.
Марфін Банк заснували у 1993 році. На момент купівлі банку, за даними Нацбанку, розмір загальних активів організації складав 3,344 млрд. грн. Марфін Банк займав 29-е місце серед 90 банків, що діяли в країні.
Зараз (за даними Нацбанку на 2021 рік) їхній розмір активів — 8.57 млрд грн. Банк піднявся на 24 місце у рейтингу.
Китайська компанія стала основним акціонером Deutsche Bank
У травні 2017 року китайська група компаній HNA Group збільшила власну частку у структурі власності німецької Deutsche Bank до 9,92%.
Це допомогло акціонерам із Китаю стати власниками найбільшого пакету акцій Deutsche Bank та обігнати компанії королівської родини Катару.
Пакет їхніх акцій на момент покупки коштував близько 3,4 млрд. євро.
HNA складається з компаній, які працюють в основному у сфері повітряного транспорту, нерухомості, фінансових послуг, туризму та морських перевезень.
Річард Бренсон купив банк
У 2010 році компанія британського бізнесмена Річарда Бренсона Virgin Group купила невеликий регіональний банк Church House Trust. Це став перший банк у портфелі компанії Бренсона.
Серед завдань після покупки для банку поставили — надавати через банк клієнтам послуги з відкриття вкладів, а також сконцентруватись на іпотечних кредитах. Банк розпочав роботу під брендом Virgin Money.
Сума операції становила 12,3 мільйона фунтів (19,6 мільйона доларів). Virgin пообіцяла інвестувати у новий напрямок бізнесу 37,3 мільйона фунтів. А за словами самого Бренсона, Virgin Money має привнести на банківський ринок Великобританії «простоту», якої, на думку бізнесмена, не вистачало.
У травні 2020 року Virgin Money повідомила про падіння статутного прибутку до оподаткування на 97% у першій половині року, що спричинило збиток у розмірі 7 млн фунтів стерлінгів у порівнянні з прибутком у 274 млн фунтів стерлінгів роком раніше. Спад був викликаний резервами на покриття можливих втрат з позик на суму понад 230 мільйонів фунтів стерлінгів, більшість яких була пов’язана з початком пандемії Covid-19.