Як банку провести релокацію та вирости в умовах війни?

08 Червня 2022

Банківська система України не дала тріщини після трьох місяців війни, незважаючи на сумарний збиток сектора у першому кварталі 2022 року. Українські фінустанови, як і раніше, зберігають стійкість та ліквідність. Своїм кейсом про те, як вдалося отримати прибуток у перші три місяці поточного року, незважаючи на війну, зберегти команду, здійснити релокацію в іншу країну і навіть відкрити нові вакантні позиції, з Banker.ua поділився IBOX BANK.

Головний Telegram-канал банкірів

Банківський сектор України завершив 2021 рік з історичним рекордом прибутковості 77,5 млрд грн. Сьогодні українська банківська система добре капіталізована, зберігає ліквідність. Практично всі здорові фінустанови країни зустріли війну добре капіталізованими, а також вжили низку превентивних заходів ще до війни, щоб зберегти показники сталого розвитку. Після того, як в Україні було оголошено воєнний стан, банки, серед яких виявився й IBOX BANK, застосували антикризову стратегію, яка дозволила пройти перші місяці війни без мінусу.

Не втратити команду, клієнтів і навіть вийти у плюс

Війна не наздогнала українців зненацька. Фото- і відео-факти російських військ, що насуваються, інформаційний тиск викликав занепокоєння у багатьох, і щоб дати опору і вирівняти емоційні коливання в колективі, ще за тиждень до вторгнення керівництво банку прийняло рішення про фінансову підтримку співробітників. Додаткові кошти, отримані від роботодавця як бонус, допомогли згладити почуття невпевненості у завтрашньому дні.

«Основна цінність – порятунок життя наших людей. Тому 24 лютого першочерговим завданням було зберегти трудовий колектив та не допустити незворотних наслідків. Наступним етапом потрібно було в найкоротші терміни задовольнити потреби клієнтів. А вже потім ми подбали про матеріальні активи та ресурси», – заявила акціонер, Голова Наглядової Ради IBOX BANK Альона Шевцова.

Щоб зберегти життя співробітників, HR-департамент банку працював 24/7. За словами Директора з роботи з персоналом Олени Подолян, у перші дні війни банк допомагав співробітникам у логістичних, координаційних питаннях, допомагали колегам дістати квитки на потяги, знаходили машини, робили кортежі, зустрічали та розселяли колег в Україні та Польщі.

«Серед співробітників головного офісу, а також столичних відділень IBOX BANK були і ті, хто проживав у Бучі, Ірпені, Гостомелі та інших містах, які зазнали нищівного нападу з боку агресора. Керівництво провело релокацію команди до більш безпечних регіонів Західної України та Польщі», – розповіла Олена Подолян.

За її словами, рішення ухвалювалися в найкоротші терміни, і така дієвість лише за перший тиждень війни дозволила більш ніж 50 сім’ям співробітників виїхати з найбільш небезпечних та вразливих регіонів.

Евакуація колективу: варіанти релокації працівників

Урядова програма релокації українських приватних підприємств на безпечні території нашої країни передбачає державну допомогу у:

– Підборі площ для розміщення виробництва;

– переміщення та розселення персоналу;

– підборі працівників у місці дислокації після переїзду.

За державною програмою релокації українських виробництв понад 500 підприємств перемістили свої потужності із областей, де йдуть бойові дії. Понад половина з них відновили свою діяльність на безпечних територіях. Загалом Міністерство економіки України отримало понад півтори тисячі заявок від бізнесу про участь у програмі релокації.

«Ми не стали учасниками держпрограми. У нас не було спеціалізованого обладнання, верстатів чи громіздких виробничих потужностей. Та й часу на це не було. Рішучість і швидкість прийняття рішень дозволили обійтися без втрат і в найкоротші терміни відновити роботу на повну міць», – зазначила Олена Подолян.

IBOX BANK взяв на себе всі нюанси релокації, щоб співробітники не відволікалися на вирішення побутових проблем, а могли повноцінно працювати та забезпечувати життєдіяльність банку та інтереси клієнтів.

Як і більшість вимушених переселенців, співробітники зіштовхнулися із високими цінниками на оренду житла на Заході України. Проте департамент з роботи з персоналом зумів знайти житло для всіх колег, а керівництво банку прийняло на себе всі витрати, які коштують банку близько 300 000 гривень щомісяця.

Топ-менеджмент банку сьогодні працює із Варшави, там знаходиться операційний центр. Польща фізично не готова була прийняти таку кількість біженців із України. Йдеться про кілька мільйонів людей, і оперативно забезпечити всім гідні умови було складно. Банк доклав максимум зусиль, щоби вирішити ці питання. Для цього зняли готельний комплекс на кілька місяців, щоб розмістити сім’ї працівників.

Стабільний психологічний клімат = високі результати роботи

Релокація у більш стабільні та спокійні регіони Західної України, а також евакуація топ-менеджменту до Польщі дозволила IBOX BANK перебудувати та адаптувати роботу до нових умов у перші три дні війни. А через тиждень після початку бойових дій майже 50 сімей співробітників банку було розміщено у Польщі, понад 25 – у Західних регіонах України. Керівництво банку прийняло на себе всі витрати, релокація коштувала банку мільйони гривень.

«Незважаючи на війну, банк капіталізує весь дохід і стає банком другої групи. Такі інвестиції – це наш внесок у стабільність економіки України в умовах воєнного стану. Послідовність впровадження нашої стратегії та масштабування дозволяє показати значне зростання за всіма основними показниками. За останні кілька років активи IBOX BANK зросли майже вчетверо, що сприяло зростанню та трансформації у банк середнього розміру», – наголосила Голова Наглядової ради IBOX BANK Альона Шевцова.

Збільшення статутного капіталу банку підтверджує непохитну віру акціонерів в економіку України, стабільність банківської системи, яка стане опорою поновлення країни після Перемоги України над армією окупанта.

Крім того, позиція акціонерів та позитивні результати релокації дозволяють фінустанові продовжити масштабування та розширення штату співробітників. Сьогодні на сайтах пошуку роботи доступні більше 10 вакансій.

Водночас у банку заявляють, що релокація до Польщі оголила вразливі місця для українців, які мешкають у Європі. Тепер стало зрозуміло, які невирішені проблеми у банківських послугах на сьогоднішній день потрібно усунути, і у фінустанові вже працюють над цим, плануючи вихід на міжнародний ринок відкриттям дочірнього підприємства у Польщі.

Фото: надані прес-службою IBOX BANK


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: