Не подарунок, а прибуток: як інвестувати в дорогоцінні метали, щоб це було вигідно

22 Червня 2021

Дорогоцінні метали традиційно вважаються захисними активами і обов’язково присутні в інвестиційному портфелі великих і середніх інвесторів. У 2020 році золото стало одним із найпопулярніших інвестактивів, який масово скуповували як інституційні інвестори, так і уряди багатьох країн. Сьогодні в дорогоцінні метали інвестують і роздрібні користувачі, щоб захистити свої активи від інфляції. Banker.ua розбирався, в які дорогоцінні метали варто інвестувати і де їх придбати в Україні.

Золото

Золото є найпопулярнішим інвестиційним активом у всьому світі. Сьогодні в жовтий метал інвестують як великі, так і роздрібні інвестори. Дорогоцінний метал давно зарекомендував себе як актив, який дозволяє захистити кошти від інфляції. Наприклад, у 2020 році вартість унції золота зросла до рекордних позначок і перевищила рубіж у $2000. Наразі вартість унції золота становить $1777.

І якщо великі інвестори вкладають кошти в основному у ф’ючерси на золото, то роздрібні інвестори найчастіше купують золоті монети або відкривають рахунки, прив’язані до вартості золота. Подібні послуги сьогодні пропонують такі банки, як ПриватБанк, Ощадбанк, РВС Банк, Юнекс Банк, Укргазбанк і багато інших.

Срібло

Срібло посідає почесне друге місце в рейтингу популярності дорогоцінних металів. Розвиток аерокосмічних, технологічних та інших областей сприяє стрімкому зростанню споживання сірого металу на ринку. За прогнозами експертів, у найближчі кілька років попит на срібло буде перевищувати пропозицію на ринку, а ціна металу може встановити новий рекорд на рівні $30-32 за унцію. Саме тому багато інвесторів готові вкладати гроші в цей актив. Однак тут є свої особливості.

Інвестувати у срібні злитки невигідно. Їхня ціна набагато нижча, ніж золотих, та й знайти їх важче. Вигідною альтернативою може стати придбання срібних колекційних монет, які сьогодні пропонує НБУ, а також інвестування у ф’ючерси на срібло через спеціальні ETF-фонди. Поки що в Україні таких компаній немає, тому доведеться знайти брокера з доступом до американських ETF-фондів.

Паладій

Ще один метал, який привертає увагу як роздрібних, так й інституційних інвесторів. На сьогодні вартість унції паладію становить $2572. Як прогнозують експерти, ціна металу буде зростати і надалі, оскільки сировина активно використовується у важкій промисловості, а також у приладобудуванні, аерокосмічній галузі.

Інвестувати в метал можна тільки через ф’ючерси або опціони. Придбати їх можна на московській або нью-йоркській біржах через брокерів. Якщо ж ви хочете самостійно придбати права на володіння певною частиною металу, то можна купити токенізований паладій. Торгівля токенами здійснюється на товарних біржах, а для оплати підійдуть долари, євро або криптовалюта.

Платина

Платина була незаслужено забута роздрібними та інституційними інвесторами, хоча її прибутковість у 2020 році склала близько 33%. За прогнозами експертів, вартість металу продовжить зростати і в поточному році і зможе досягти позначки в $1200.

Проте інвестиції у платину підійдуть тільки для досвідчених інвесторів, оскільки поведінку металу на ринку досить складно передбачити. Тому купівля і продаж ф’ючерсів на платину повинні здійснюватися через досвідченого біржового брокера.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: