Додаток на додаток: як придбати військові облігації без комісії

02 Травня 2022

У рубриці «Діджитал без перепон»  пресслужба Альфа-Банку Україна розповіла Banker.ua про нову зручну можливість придбати військові облігації. Наразі вони є достатньо актуальним фінансовим інструментом, який користується попитом в українців.

Головний Telegram-канал банкірів

З початку російського вторгнення Міністерство фінансів запропонувало механізм для допомоги армії та підтримки країни під час воєнного стану. У тісній співпраці з депозитарієм НБУ, НКЦПФР та первинними дилерами вже 1 березня було проведено аукціон з продажу військових облігацій.

Альфа-Банк Україна одним із перших надав можливість клієнтам інвестувати у військові облігації України за допомогою менеджера банку. А вже з 7 квітня 2022 року військові ОВДП стали доступними для купівлі онлайн, у мобільному додатку банку Sense SuperApp в розділі «Інвестиції». Цей функціонал було вперше реалізовано в мобільному банківському додатку. Лише за першу добу після запуску нового функціоналу клієнти придбали військові ОВДП у Sense SuperApp на суму понад 9 млн грн, тим самим підтримали нашу державу в боротьбі з російською агресією.

Наразі через цифровий банк Sense SuperApp укладено 2087 угод та продано близько 80 тисяч облігацій на суму понад 78 млн грн.

Весь процес купівлі військових облігацій проходить онлайн і займає до 5 хвилин, в тому числі й отримання КЕП (кваліфікованого електронного підпису). Кожен інвестор обирає термін розміщення військових облігацій (до листопада 2022 року/до червня 2023 року), від нього залежить відсоткова ставка (від 10% до 11% рiчних). Підкреслимо, що операції з ОВДП в Sense SuperApp здійснюються без комісії.

Кошти від продажу облігацій ОВДП надходять на рахунки Міністерства фінансів України та використовуються для забезпечення потреб Збройних сил України та безперебійного забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану.

Параметри ОВДП:

– валюта облігацій – гривня – дата погашення – 02.11.2022, 21.06.2023 (всі нові випуски облігацій також будуть додаватись в Sense SuperApp);

– дохідність – 10-11% річних;

– вартість однієї облігації – близько 1000 грн (котирування щодня змінюються);

– тип облігацій – купонні та дисконтні;

– мінімальний лот – від 1 шт.;

– придбання та зберігання ОВДП без комісії;

– термін поставки цінних паперів на рахунок клієнта в депозитарній установі до 3-х днів;

– зберігаються в бездокументарній формі в депозитарії НБУ через депозитарну установу Альфа-Банку Україна;

– погашення відбувається повністю автоматично – в день погашення гроші зараховуються на рахунок клієнта.

Для того, щоб придбати військові облігації, необхідно:

– бути користувачем Sense SuperApp;

– мати картку або поточний гривневий рахунок в Альфа-Банку Україна;

– бути громадянином (резидентом) України віком від 18 років.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: