Для ділових і не тільки: яким був український фінтех у серпні

01 Вересня 2023

Український фінтех не стоїть на місці і продовжує демонструвати активність та іноваційність. І цей процес доволі успішний, оскільки новинки сміливо проходять перевірку  Української асоціації фінтех та інноваційних компаній та швидко інтегруються на ринок фінтеху.

Banker.ua зібрав найцікавіші події на найкорисніші новинки світу фінтеху, які вийшли у серпні.

Головний Telegram-канал банкірів

Додаток AfterTax для інвесторів

Український розробник Євген Дубінін випустив додаток AfterTax, що допомагає користувачам розраховувати реальну вартість інвестиційного портфеля.

Додаток розраховує податки на прибуток, які необхідно сплатити до бюджету з урахуванням курсових різниць, а потім видає інвестору вартість його активів «чистими». Наразі застосунок AfterTax безплатний та доступний як для iOS, так і для Android. В App store реліз відбувся 11 липня, а в Google Play – 12 липня цьогоріч.

Сервіс отримує всі ринкові дані з Yahoo Finance. Розрахунки виконуються за методом first in, first out (FIFO) — це метод бухгалтерського обліку, при якому активи, придбані або придбані першими, утилізуються першими. Також у сервісі враховується курс Національного банку. Якщо в поточному році вже були певні операції купівлі/продажу, то додаток буде автоматично розраховувати, скільки податку вже набігло до сплати.

Перевірка ділової репутації з Приватом і річниця запуску РРО

З серпня бізнес-клієнти ПриватБанку мають можливість ознайомитися та користуватися новою послугою під назвою «Досьє ділової репутації». Цей сервіс дозволяє підприємцям та компаніям більше дізнатися про своїх партнерів по бізнесу, а також оцінити чи звести фінансові ризики співпраці з контрагентами до мінімуму.

Сервіс доступний у застосунку «Приват24 для бізнесу» у меню «Послуги». Для того, аби здійснити перевірку, клієнт банку має ввести унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій або індивідуальний податковий номер контрагента, а потім натиснути «Шукати».

Окрім цього, ним можна скористатися й у вебверсії «Приват24 для бізнесу» в каталозі послуг. Користувач виконує пошук за назвою «Досьє ділової репутації», натискає «Підключити», а далі «Відкрити». Для перегляду інформації також необхідно ввести ЄДРПОУ або ІПН контрагента.

За допомогою нового сервісу стає доступною інформація про компанію (актуальні реєстраційні дані, наявність кредитної історії в базі Українського бюро кредитних історій, дані про обтяження рухомого майна, заборони на участь у тендерах, податкові дані), дані про судові справи, виконавчі провадження, а також ділова репутація компаній та контрагентів.

А ще у серпні відбулася річниця запуску сервісу програмного РРО від ПриватБанку, який наразі має неабиякий попит серед користувачів.

Сервіс «Каса» дозволяє використовувати POS-термінал як програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО). Нині він має понад 10 тисяч активних клієнтів серед українських підприємців, а щодня через нього проходить близько 70 тисяч операцій.

Станом на серпень 2023 року, українські торговці здійснили  понад 8 млн фіскальних операцій на суму 2 млрд грн за допомогою сервіс програмного РРО. 

Нагадаємо, що застосунок «Каса» (вбудований у POS-термінал) виконує функції касового апарата — продаж товарів, оформлення інкасації, внесення до каси готівки для розміну та інше. За допомогою онлайн-кабінету сервісу можна онлайн реєструвати торгові точки, касирів та каси, не відвідуючи податкову службу. Крім того, користувачі сервісу можуть стежити за продажами, вносити товари й послуги у довідник, та фіскалізувати фінансові операції.

Затестимо підписи в Google Docs та Google Drive?

Відтепер у сервісах Google Docs і Google Drive доступна нова функція електронного підпису (eSignature). Наразі скористатися нею можуть тільки користувачі Workspace Individual у beta-версії, але згодом її розширять для всіх.

Якщо до цього нова функція перебувала в обмеженій альфа-версії, то тепер вона призначена для індивідуальних підприємців та малого бізнесу. Це легкий спосіб отримати та відстежити цифрові підписи прямо в сервісах Google: без друку, ручного підпису, сканування чи надсилання поштою.

Також розробники Google оголосили, що Google полегшує робочий процес електронних підписів, інтегруючи функцію електронних підписів у Google Документи. Це дозволить користувачам вимагати та додавати підписи до офіційних документів безпосередньо в хмарному сервісі.

Функція eSignature є полем, яке можна додати до документа, а різні додаткові опції  (підпис документів кількома користувачами, відправка підписаних документів за межі Workspace, підпис документів у форматі PDF) будуть реалізовані пізніше цього ж року. Обіцяють, що функція з електронного підпису буде безкоштовною.

Цифрові речі та контент мають визначення

У серпні в Україні схвалили законопроєкт, орієнтований на розширення кола цивільних прав на цифрові речі, а також внесення до Цивільного кодексу визначення цифрового контенту. Отже, тепер цифрові речі та контент мають визначення,  а коло повноважень Цивільного кодексу стало ширшим.

Верховна Рада прийняла два закони, що стосуються введення до об’єктів цивільних прав цифрових речей, цифрового контенту та цифрових послуг.

Перший з них зачіпає визначення цифрової речі. Це може бути віртуальний актив, контент, обліковий запис, гроші та цінні папери в електронному форматі.

А от другий вносить визначення такого роду контенту, а також основних ділових відносин між автором і користувачем.

QR-квитки через банківську картку

На початку місяця мобільний застосунок «Київ Цифровий» створив одноразові QR-квитки з лімітованих проїзних.

Якщо користувач придбав проїзний на пластикову транспортну карту, учнівський або студентський, і забув пластик вдома, то в розділі «Транспортна карта» можна створити QR-квитки, що чинні до кінця дня.

qr code

У тому випадку, якщо пасажир не скористається створеним QR-квитком до опівночі, поїздка просто повернеться назад на транспортну карту.

Зручною фішкою є те, що цифрову карту можна прив’язати до пластикової банківської картки, та потім отримувати сповіщення (доступно користувачам Android).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: