Жити у столиці – чи дорого це коштує? Все про ціни на первинці і вторинці

20 Грудня 2023

Питання нерухомості наразі є максимально актуальним для українців. Для багатьох навіть дещо болючим, оскільки багато людей втратили власне житло через військову агресію рф. Тож наразі на ринку помітний стабільний попит як на купівлю квартир, так і на їхню оренду. Але що з цінами, де найкращі варіанти, скільки пропозицій є в Києві наразі?

Banker.ua разом із найбільшим українським агрегатором з пошуку нерухомості ЛУН підготували цікаву статистику про поточний стан столичного ринку нерухомості.

Матеріал підготовлений для десятого номеру журналу Banker.

Головний Telegram-канал банкірів

Первинний ринок житла

Графік демонструє, як змінювалися темпи введення житла в експлуатацію протягом семи років. Цей період зачіпає високі доковідні показники, далі демонструє, як стрімко падають обсяги в період розпалу пандемії COVID-19 в Україні, від якої люди почали відходити і нарощувати темпи в 2021 році, але повномасштабне вторгнення знову опустило показник майже до пандемічного рівня.

На графіку видно, що від загальної кількості новобудов у продажу найбільше пропозицій – саме розтермінування від забудовників. Державна програма «єОселя» має свою частку попиту на ринку, проте поки що пропозицій не дуже багато через певні обмеження в умовах програми.

В економ-сегменті протягом року спостерігаються стабільні ціни на житло. Так, у вересні 2022 року середня ціна складала 30 тис. грн за «квадрат», далі з грудня поступово зросла до 34 тис. грн, утримуючись на такому рівні станом на вересень 2023 року.

У комфорт-класі більш активна динаміка, там ціна постійно варіюється в діапазоні 33,9-40,5 тис. грн за «квадрат». У вересні 2023 року середня ціна склала 37.8 тис. грн.

У бізнес-класі станом на вересень поточного року середня ціна становила 67,5 тис. грн/м². А найвища позначка спостерігалася в лютому 2023-го – 75,6 тис. грн.

Преміум-сегмент протягом року поступово просідає в ціні, що загалом зрозуміло в поточних обставинах. Так, у вересні минулого року ціна становила 135,3 тис. грн за метр, поступово знизившися до 115,9 тис. грн за квадрат у вересні цього року.

У  трійку лідерів за середньою ціною від забудовника на первинному ринку входять Печерський, Шевченківський та Подільський райони. Варто зауважити, на вторинці трійку закриває Голосіївський район.

Найнижча вартість квадратного метра спостерігається у Дарницькому та Деснянському районах.

Вторинний ринок житла

Якщо обмірковуєте рішення придбати квартиру в Києві, то, за даними ЛУН Статистика, найвища середня ціна 1-3-кімнатних квартир на вторинці спостерігається наразі у Печерському районі столиці, що логічно для центрального елітного району. За ним стабільно тримають стрій Шевченківський, Голосіївський і Дарницький райони.

Крім того, більш дешеву 1-кімнатну квартиру можна придбати у Солом’янському районі, прийнятні за ціною двокімнатні є на Подолі, «трьошка» – на Оболоні, а Подільський район утримує «золоту середину».  А от найдешевші квартири можна знайти у Святошинському та Деснянському районах.

Якщо проаналізувати динаміку вартості квартир у столиці протягом року, наприклад, за період із серпня 2022 року до серпня 2023-го, то найбільша просадка в ціні однокімнатних була помітна у лютому цього року, а двокімнатних – у квітні. Проте вже з червня-липня тренд пішов стабільно вгору, тож наразі на вторинці можемо спостерігати середню ціну однокімнатних в розмірі $65, 5 тис., а двокімнатних – $85 тис.

Оренда квартир

Найдешевші варіанти оренди квартири традиційно можна знайти у Дніпровському, Святошинському та Деснянському районах. При чому, це стосується й одно-, і дво-, і трикімнатних квартир.

Якщо обирати за співвідношенням «ціна-якість», то популярні «однушки» можна орендувати за середньою ціною 13 тис. грн як на Подолі чи Оболоні, та і в Солом’янському чи Дарницьому районах.

Ну і найдорожчі варіанти варто шукати на Печерську, у Шевченківському та Голосіївському районах.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: