Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ змінив графік проведення тендерів з рефінансування терміном до року: нові умови
У перші дні війни попит на рефінансування НБУ з боку банків був значним.
Нацбанк України змінив графік проведення тендерів з надання рефінансування терміном до одного року, повідомляє Banker.ua.
За даними прес-служби регулятора, з 18 квітня частоту проведення тендерів з рефінансування терміном до року буде знижено до одного разу на тиждень. Як наголошується в повідомленні НБУ, такі тендери з рефінансу, що проводилися донедавна щодня, з поточного тижня відбуватимуться щоп’ятниці.
Водночас, додають у Нацбанку, у разі потреби тендери з надання кредитів рефінансування можуть оголошуватися і в інші дні тижня.
За словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, українська банківська система успішно пройшла «краш-тест» і навіть у нинішніх важких умовах залишається стабільною.
«З початку війни ліквідність банківської системи зросла більш ніж на 50 млрд гривень і зараз перевищує 200 млрд гривень», – зазначають у Нацбанку.
Подібний обсяг ліквідності, за словами Юрія Гелетія, дозволяє банківським установам:
підтримувати операції клієнтів у межах наявних коштів;
надавати клієнтам кредитну підтримку, необхідну для відновлення економіки.
Заступник голови Нацбанку нагадує, що у перші дні війни попит на кредити рефінансування з боку банків був значним, то сьогодні фінустанови достроково їх погашають.
«З огляду на це Нацбанк вирішив знизити частоту проведення тендерів з надання рефінансування терміном до одного року», – зазначив Юрій Гелетій.
Варто зазначити, що 24 лютого на тлі запровадження воєнного стану НБУ запровадив додатковий інструмент, спрямований на підтримку ліквідності банків. Йдеться про рефінансування до одного року з можливістю продовження ще на один рік.
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 25 березня в рамках тендерів щодо підтримки ліквідності українські банки залучили рефінансування НБУ на суму 2,25 млрд гривень.
Коментарі (0)