Проведено періодичний огляд індикаторів грошового та валютного ринків

график

Метою таких щопіврічних оглядів є оцінювання наявності структурних зрушень на ринку та/або виникнення інших підстав, що можуть свідчити про необхідність заміни існуючих індикаторів, коригування методології або інших важливих аспектів, пов’язаних з їх розрахунком та оприлюдненням.

Рада оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків України 19 лютого 2025 року втретє провела регулярний огляд індикатора грошового ринку UONIA та індикаторів валютного ринку (офіційного курсу гривні до іноземних валют, облікової ціни банківських металів та довідкового значення курсу гривні до долара США), передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що наявна на сьогодні методологія розрахунку UONIA не є ідеальною, однак UONIA зберігає здатність слугувати об’єктивним індикатором грошового ринку. Водночас існує потреба в пошуку можливостей удосконалення методології розрахунку UONIA.

Структурним підрозділам НБУ рекомендовано із залученням міжнародної технічної допомоги продовжити роботу з цього питання.

Крім цього, офіційний / довідковий курс гривні до долара США та методологія їх розрахунку наразі відповідають умовам та потребам ринку. Обсяг торгів на валютному ринку є цілком достатнім, аби мати змогу розраховувати надійні індикатори відповідно до курсу гривні до долара США. Потреби у зміні методології чи інших аспектів розрахунку та оприлюднення індикаторів валютного ринку гривня/долар наразі немає.

Валютна структура угод на валютному ринку підтверджує статус долара США як основної курсоутворюючої валюти. У сегменті гривня/євро торги на міжбанківському валютному ринку є незначними. Натомість в інших сегментах валютного ринку роль євро зросла, що формує потенціал для можливої зміни валюти прив’язки з долара на євро в майбутньому.

Триває процес імплементації раніше схвалених пропозицій стосовно переходу до єдиного переліку валют для розрахунку офіційного курсу, запровадження розрахунку нового бенчмарка гривня/євро та зміни методології розрахунку офіційного курсу інших (відмінних від долара США) валют. Так, з 31 березня 2025 року оновлено підходи до визначення переліку валют, до яких офіційний курс гривні встановлюється щоденно, а також скасовано перелік валют для щомісячного встановлення офіційного курсу.

Читайте також: Тарифна війна Трампа: глобальні наслідки та вплив на Україну

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що суд підтвердив неможливість оскарження процедури bail-in ПриватБанку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)